Прекалено зависима от мнението на майка ми!

  • 1 659
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
Не съм съгласна, че не е бил читав, защото е искал да делят сметките. Има семейства с деца, които го правят, какво остава за гаджета. Просто са били още млади и не е имал големи финансови възможности.
А авторката е била добре дресирана от мама. Ако има брат, горко на жена му.

На въпроса--Никак не трябва да се бърка майката в отношенията на дъщеря си. Говоря за нормални отношения. При зависимости и население трябва да се намеси.
Насилие и зависимости нямаше.Просто това отношение продължава,в нейните очи,мъжът трябва да издържа жената до себе си!

# 16
  • Мнения: 39 637
А жената бременна до печката.

# 17
  • Мнения: 2 039
Добре де,на 20год не си била самостоятелна и блестяща с интелект и си се повлияла от съветите на майка си.Според писаното от теб-си сбъркала.Сега си достатъчно зряла и сигурно си придобила някакъв житейски опит.Майката ще ти се бърка в живота,колкото и позволиш.
Не разбирам какво мнение точно търсиш.Хората са различни,някои цял живот правят каквото мама им каже,други са самостоятелни още на18год.
Според мен освен старата история има и някакво продължение в наши дни за да се пуска тема.

# 18
  • Мнения: 21 688
Майката си има своите разбирания, дъщерята не е длъжна да ги споделя и да си организира живота според тях. Явно майка ти не е успяла да ти предаде своя мироглед, авторке, и сега ти да търсиш единствено мъж, който да те издържа.
Била си млада, слушала си я прекалено много, ти също имаш вина, в края на краищата отговорността  за раздялата ви с това момче си е твоя. Щом смяташ, че си направила грешка, сигурно е така, но вече няма как да се върнеш назад.
Просто гледай напред и не прави същата грешка втори път. Майка ти едва ли ще се промени, пък и има  и  жени, които смятат като нея.

Сигурно ти е кофти, че заради нея си се разделила с човек, с когото сте се обичали и то  по твоя вина, но не вярвам, че е единствен в живота.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 028
Какво значи "в нейните очи мъжът трябва..." нещо си? Ти си на 36 години. Откъде накъде майка ти знае кой какво плаща, как го плаща, защо и пр.? Достатъчно възрастна си да направиш свой собствен модел, а не да следваш този на майка ти.
Прехвърляш вината за твоята собствена несамостоятелност към майка ти. Ако я беше отрязала на много по-ранен етап, нямаше да я има темата. Не майката се бърка, а ти си ѝ позволила да го направи.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 900
Всъщност е била на 28... Не са били изобщо малки.

# 21
  • Мнения: 32 364
За вас Елора какво е любов?
Скрит текст:
След това крайно излказване ми стана интересно?Не сме цепили стотинката си и винаги си е давал и последната стотинка,това че аз съм предлагала да излизаме и съм плащала на моменти не значи,че и той не го е правил!

Що не питаш мама какво е любов? Joy
Явно или мама питаш за всичко или във форума пускаш тема.
Има ли нещо за което да имаш собствено мнение или каквото мама каже?
И не. Не е крайно мнението ми. Ако нещо не си разбрала прочети отново поста ми за да схванеш какво точно говоря.
Естествено не е редно да легнеш изцяло на чужда издръжка.
Но от твоите постове нещата се тълкуват по този начин.
Мама ти говори, а ти почваш на него да вдигаш скандали.
Не усещаш ли колко свръх глупаво е това?
Нейните представи за семейство са си нейни. Би трябвало отдавна да си поставила граници и да не ти се бърка.
И се питам дали като станеш на 50 ще се откъснеш от полата на мама?

Така е Милинка. Тя е позволила да и се бърка. Защото няма собствено мнение.
Което пък е породено от властващ и отровен родител.
Има хора се откъсват от този модел и поставят граници.
Други, които може би или са глупавички или им изнася някой да ги контролира си живея така и чат пат помрънкват, колкото да им избие неудоволетворението от неспособността сами да се оправят и най-вече да мислят самостоятелно.

# 22
  • Мнения: 9
Това,че съм безхарактерна сама съм го написала,но и вие да обиждате и да ползвате глупави и обидни думи засрамете се Елора,не зная на колко сте години,но на непознат човек да пишете по този начин не говори добре за вас! Има хора и като мен,толкова крайно ли трябва да се държите?

# 23
  • Мнения: 32 364
Това,че съм безхарактерна сама съм го написала,но и вие да обиждате и да ползвате глупави и обидни думи засрамете се Елора,не зная на колко сте години,но на непознат човек да пишете по този начин не говори добре за вас! Има хора и като мен,толкова крайно ли трябва да се държите?

Нямам намерение да се извинявам за това, че съм директна и казвам истината.
Такава е истината. Какво искаш да ти кажем? Че си супер умна и постъпваш гениално.
Че то и много умните хора често постъпват глупаво в живота.
Ама ти биеш рекорди. Честно.
Че то това също би се водило за подигравка. Ако ти кажа, че си умна и постъпваш добре. За мен това би било лъжа, а нямам намерение да го правя.
Ама ако ти изнася, може.

Ех, ако така говореше и на майка си, когато ти се бърка в живота...
Цена нямаше да имаш.
Какво всъщност искаш от нас. Характер ли да ти дадем? Не можем.
Сама трябва да пораснеш.

# 24
  • Мнения: 9
Елора , с толкова цветущи епитети да обрисувате моят личен живот,който аз съм го живяла по този неуважителен начин, моля.Не знаете отношенията ми с майка ми и какво сме си говорили и какво аз съм и казвала.Мерси за съвета,че характера сама е трябвало да си го изградя това е вярно,но по този начин да говорите по-добре повече не пишете в тази тема!Лек ден!

# 25
  • Мнения: 9 889
Ако на 36г. не можеш да чуеш и осмислиш чуждо мнение, да погледнеш нещата малко отстрани и да водиш разговор без да подскачаш като настъпена англичанка, значи мама ти е нужна. Дръж се за полата.

# 26
  • Мнения: 9
Принципно е до възспитание как се обръщаш към хората и какви думи подбираш към тях да ми го каже близък човек,който ме познава добре,но не толелрирам подобно държание към себе си от хора,които не познавам.Само Елора не е писала,защо именно към нея се обръщам?Някои хора първо да се научат как да общуват с хората,а не да се държат все едно са изтървани!

# 27
  • Мнения: 32 364
G&B, рипа по-скоро като тинейджърка Mr. Green
Да ходи да рипа на майка си. Никога не е късно да се освести. Ако иска.

Елора , с толкова цветущи епитети да обрисувате моят личен живот,който аз съм го живяла по този неуважителен начин, моля.Не знаете отношенията ми с майка ми и какво сме си говорили и какво аз съм и казвала.Мерси за съвета,че характера сама е трябвало да си го изградя това е вярно,но по този начин да говорите по-добре повече не пишете в тази тема!Лек ден!
Цветущи ли? Че ти знаеш ли какво значи цветущи епитети.
Да не почвам, че е забранено. Предпочитам да съм по-мека. Възпитана съм все пак.
Дреме ми как живееш живота си и под чие мнение и надслов го живееш.
Като си пуснала тема, не можеш да очакваш всички мнение да са ти по-вкуса.
За разлика от теб аз си имам характер и ако мислиш, че може да си позволиш да ми казваш къде и какво да пиша, дълбоко си се заблудила.
Сериозно ли точно ти казваш как да общувам с хората. Виж се първо теб как общуваш. Че ти явно не можеш елементарни действия без мама да вършиш, седнала на мен да дава съвети.
Оопс, забравих, че трябваше да те галя по главичката. Нали не си пораснала още.
Извинявам се.
Ти си супер интелигентна, винаги постъпваш супер интелигентно. Знаеш какво искаш от живота си. Имаш мега як изграден характер и отстояваш себе си и собствените си решения. Супер готина си. Майка ти е супер готина и съвършена.
Аааа.... за какво беше темата всъщност?
А да, мама била казала нещо и ти си правила скандали на възлюбения. Ама ти си невинна, ти си гений, и майка ти също.
Кой е виновен тогаз?
Сигурно съседката.

# 28
  • Мнения: 9 889
Не знам дали е до възСпитание или не... Ще пропусна коментара.
Отговорът на първоначалният въпрос е до болка ясен макар и клише. Вие сте в ужасяващо-токсични отношения и това НЕ Е нормално.

# 29
  • Мнения: 32 364
Тъжното е, че тя дори не е осъзнала тези отровни отношения.
И плахо в първия пост пита дали майка трябва така да контролира възрастната си дъщеря. Много грешен въпрос.
По-редно би било да пита как да се отърве от тези отровни отношения.

Общи условия

Активация на акаунт