Прекалено зависима от мнението на майка ми!

  • 1 660
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
Съзнавам ги,но вие така с това натрапване,че нямам характер няма да ми помогнете.Според вас къде е,човек как разбира не само за акъли по време на връзка,а като цяло,че има повече от токсични отношения с майка си?За мен не беше толкова лесно да го съзная моделът в семейството ми беше такъв,за жалостн не се развих.

# 31
  • Мнения: 9 889
Еми36, а кого да подхванем? Пускаш тема във форум със стотици хиляди потребители, задаваш въпрос, получаваш отговори. Различни хора, различна камбанария, различен подход и отговор. Четеш и отсяваш каквото ти е полезно и ценно.

# 32
  • Мнения: 32 364
Съзнавам ги,но вие така с това натрапване,че нямам характер няма да ми помогнете.Според вас къде е?
Хайде без лиготии, ако може.
Да не би да очакваш да ти кажем, че имаш характер. Ми нямаш го. Ама на мен няма какво да ми се цупиш, че съм ти казала истината.

И кое къде е? За какво питаш? Характера ли ти питаш къде е?
Може ли по-ясно и смислено да задаваш въпросите си.

Има една книга "Отровните родители"
Има я в читанка.
Прочети я.
Ако нещо не ти изнася, винаги може да останеш под полата на мама.
Иначе от теб всичко си зависи. Може и на психолог да отидеш ако сама не си способна да осмислиш живота си, постъпките си и те страх да действаш.
Дали ще продължиш глупаво да се държиш като тийнка, да обвиняваш за всичко другите, но не и себе си или да пораснеш и да се отделиш от майка си.
Ако не ти харесва отговорите по темата, пиши на модератор да  я заключат.

# 33
  • Мнения: 6 277
Авторке, така както описваш нещата си превърнала животът на този мъж в истински ад. Това е възможно най-отровната комбинация- зла тъща и слабохарактерна и глупава дъщеря. Не се обиждай, понякога директната истина звучи като обида, но е по-добре да се приеме. Не знам дали можеш да поправиш миналото и отношенията си с този мъж, но определено е необходимо да ограничиш влиянието на майка си върху себе си. Това е отровен човек, с много лоши разбирания за живота и в такава обстановка само мъж като безгръбначно би изтърпял. Все още имаш време, ограничавай влиянието на майка си, не и обръщай внимание на глупостите и гледай напред. Не на зад.
И не е нужно да прекъсваш контактите си с нея, просто игнорирай глупостите.

# 34
  • Мнения: 36 133
Ключ по молба на автора.

Общи условия

Активация на акаунт