Любители на Котки - Тема 145

  • 28 230
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 992
Разтъжихте ме напоследък и се моля за добри новини.
Дано скоро Пинко и Мачладост се появят с нещо обнадеждаващо.

Браво на Рижко!

Прекрасни са мацинките, мили, гальовни душички.

# 676
  • София
  • Мнения: 1 715
Наваксах с четенето.

pinko, съжалявам...

А бившият уличник Рижко доста добре изглежда, пу-пу. Добре сте се справили, Таня.

Rochellka, как изглежда скритият пух? Дай някоя друга снимка, че да видим Simple Smile

Една от позите на Майки:

# 677
  • Мнения: 166
Една от позите на Майки:

[/quote]

Уникално сладурче!

# 678
  • Мнения: 15 365
Ахаха, Симантро, страшна поза. Joy
Мая милата като се разгонеше заставаше така. Stuck Out Tongue Winking Eye

Рошелка(извинявай с "ш" или "ч" се изписва ника ти), добре сте дошли в темичката. Hug Искаме още снимки. Grinning

Пинко, Младост, как са котачетата ви. Драснете някой ред, мислим ви.

# 679
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 178
Simantro, сложи една червена точка на Майки на позата😁😁 Прекрасен е😍

# 680
  • Мнения: 46


На Миша не и се става Sleepy

# 681
  • Мнения: 871

Ние имахме спречкване сутринта, че започна да се качва на кухнята, ще стане на година скоро и днес му беше за първи път и сега сигурно сънува как ме бие. Joy

# 682
  • Dope Reach
  • Мнения: 4 049
Призовахте ме - идвам с още. И преди съм публикувала, но вероятно не се сещате, беше отдавна.



Новото му (и единствено) легло. Противно на очакванията, много му харесва.

# 683
  • Мнения: 2 866
Искам да ви разкажа какво направих сутринта. Събуждам се към 5:30-6 часа от един мокър нос залепен за бузата ми, след което ми се направи бърз масаж от четири котешки лапи. Ставам. Котката само това и чака, започва да ми се умилква в краката с Мяууууууу гладна съм. Още сънита слагам кафето на котлона. Отивам да взема паничките за храна на Нейно Величество. Естествено със съпровода от Мяуууууу ..... Разпределям пилешкото месо и котешкия пастет. В това време кафето вече е завряло. И тук вече влизаме в зоната на здрача. С едната ръка съм хванала канчето с кафето, а в другата ръка държа ...... купичката на Пуфи, за една бройка да взема да сипя кафе в котешката закуска Yum Защо и как още заспалия ми мозък реши така нямам обяснение.
Ето я разбойничката - ни лук яла, ни кафе мирисала

# 684
  • Мнения: 203
Здравейте, момичета!  Продължаваме да стискаме палци и лапички и да изпращаме положителна енергия на всички котачета,които имат нужда Animal Heart Eyes CatAnimal Heart Eyes CatAnimal Heart Eyes Cat
Съвсем случайно намерих една снимка на Маца от бебешките ѝ години и ми стана много мило, затова реших да ви я покажа. Тук е само 3 месеца след като пристигна вкъщи като тапициран скелет - вече загладила косъм и доста успешно влязла в ролята си на шеф Simple Smile Снимката е от преди цели 7 години!

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 12:44 от flori_chica

# 685
  • София
  • Мнения: 9
Здравейте, мили дами,

Пиша ви, за да потърся спешно съвет и опит от тези от вас, които сте се сблъсквали с подобна ситуация, а именно:

Три котета на месец и 3 седмици, за които се грижа, са болни, с вурс/вирусна инфекция; мисля, че е калицивироза. От около 4 дни по различно време, с различно темпо у всяко коте започнаха да се проявяват следните симптоми - разстройство, поспаливост, отпадналост, загуба на апетит, повръщане. Вчера вечерта котенцата бяха най-сетне по-добре, играеха си, боричкаха се, хапнаха, пийнаха вода. Но тази сутрин видях у две от тях тъмни лиги. Веднага отидохме до ветеринарен кабинет. Докторът сложи по две инжекции на всяко антибиотик и даде хапчета - клавасептин. Лошото е, че са се появили нещо като ранички в устичките им и по съвет на доктора им направих кашичка от варен ориз и пиле, пасирах и те проявиха голям апетит, т.е. нападнаха купичките, но след първата хапка им раздразни устичките. После опитах с прясно мляко и сурово яйце (пак по съвет на лекаря) и приеха малко от него. Но това бе днес към 12:30-13ч. Към този момент не мога да ги накарам да пият пак и се опасявам от дехидратация. Опитвам със спринцовки, но се притеснявам да не нараня устичките/езичетата/небцето заради раничките.

Ще съм ви неземно благодарна, ако някоя от вас, дами, е имала същото изживяване, да сподели опит!!! Ще очаквам да ми пишете!

Много благодаря и поздрави,
Павла

Последна редакция: вт, 09 юни 2020, 15:30 от LovelySmile

# 686
  • Мнения: 19 121
За хидратация прахчета от сорта на Хидратин алфа - те съдържат основно някакви соли и захар, за да могат, като се разтворят във вода, да възстановят и електролитите. Ако трябва, със спринцовка давай от течността, странично на устата където имат процеп между зъбите.

# 687
  • София
  • Мнения: 9 605
Как пазят бебетата само! Blue Heart

# 688
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 255
Опитвам със спринцовки, но се притеснявам да не нараня устичките/езичетата/небцето заради раничките.

Провери в някоя аптека, в която правят лекарства по рецепта дали имат шишенца с капкомер със заоблено връхче.

# 689
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 996
Здравейте, мили дами!
Чета ви, но някак много неловко се чувствам напоследък. Много ми е мъчно за Пинко и тегобите й Sad От цялото си сърце пожелавам на малкото й белоснежно лъвче да намери силици да се оправи!

При нас нищо ново, Светът се върти около матури, а заедно с него и Джинги се върти около тях (сиреч седи или спи върху учебниците на хлапето) Привърза се към всички нас и дори стана гальовна. Спи само по краката ни, а нощем обикаля и ни души лицата, та ни буди от гъделичкне с мустачки.

Кукумицинке, Таки с изумрудените очи никога, никога няма да го забравя! Защо нямах 2 къщи! Или поне мама/свеки/баба на село! Да имам и Джинги, и Ферхи, и Таки, и Шърли. Извън това, на връщане от морето Тервел дава зор да ти дойдем на гости. Няма да те притесняваме да се изтресем! Само казвам, че му е зор!

Топли прегръдки от мен на всички маци и мами на маци! Purple Heart

Общи условия

Активация на акаунт