Любители на Котки - Тема 145

  • 28 186
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 992
Момичета,
През Инстаграм чрез Щастие с нас се свърза болно от ФИП котенце, което не може да се справи със средствата за последните 4 инжекции.
Направихме пост в Инстаграм и през профила на Щастие, ако може да помогне, но разбрах, че за сега помощ няма.
Ако всеки даде по 5-10 лв това коте ще живее.
На неговия профил има изследванията.

PayPal: galitsa79@gmail.com
IBAN: BG27UBBS80021087820240
BIC UBBSBGSF
Галина Кирилова Кирова / за Чочо
*Добавям : Еконт Експрес гр. Благоевград, ул. "Покровнишко шосе" - 20, тел: 0899112637 за Галина Кирова



Понеже съм индианец със техниката, само така мога да кача историята му

Скрит текст:

Питах Бубалеска дали го е срещала това котенце и тя ми е потвърдила.
Та , ако можете, нека му дадем шанс

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 15:08 от rosss

# 691
  • Мнения: 2 887
rosss, ще помогна на котарачето. Браво на човеците му!
Благодаря ти, че сподели.

# 692
  • Мнения: 5 300
И аз помогнах, дано има късмет. Heart
Pinko не знам при вас какво е положението, но ако имате възможност да организирате нещо с радост ще помогна и на вашето коте.

# 693
  • Мнения: 9 186
Animal Paw PrintsЗдравейте всички котешки мами Animal Paw Prints

Кукличка е косми и кости Sob Снимка на лапичка от преди месец и днес.
Скрит текст:
и

Спи на кравайче по цял ден, изолирала съм я в едната стая в която сега е само за нея, ходим на пръсти, не викаме около нея за да не я стресираме, със спринцовка от 1мл. се опитвам на всеки 2-3 часа да давам по 5-7мл вода гледам поне 30мл. за деня да събера. С яденето е същата мъка от една кутия риковъри пастета купена от вета миналия четвъртък все още има !! От него с големината на 3 грахови зърна дневно успявам да дам..насила с отваряне на зъбите, по толкова и от енергийната паста . Рано сутрин към 6-7 като че ли има апетит, изяжда по около чаена лъжичка от намачкана мокра храна и 2-3 хрупки от твърдата.
Това е всичкото ни ядене...ама вода не пие , вече ме е намразила. Като че ли, защото само аз съм тази лошата дето бута вода със спринцовката тя стиска зъби , аз отстрани в бузата се опитвам между зъбите , тя не пие и водата и се стича от двете страни. Резултата е омокрено космато коте, което за първи път в живота си ръмжии се нервира! Миличката много ни е мъчно , къса ми се сърцето. Не сме ходили на вет от миналия четвъртък, реших че след кръвните и АБ 3 дни ходене , какво да я водя да я гледат и да ми обяснява , че нищо не може да се направи и само да се стресира. Даваме и любов и се надяваме на някакво чудо , да се случи и от само себе си да изчезне гадната болест.
Позитивите мисли помагат , продължавайте да ни ги пращате Hands Pray

# 694
  • Мнения: 15 317
Ох, къса ми се сърцето като те чета, Пинко. Cry Толкова ми е мъчно за Кукличка, много мъчно. Не знам какво друго да кажа и затова виртуално те прегръщам и пожелавам сили, кураж и чудо. Flowers Four Leaf Clover И се моля душичката миличка да не я боли и да не се измъчва. Моля се от сърце. Hug
Пп Шони как е.

# 695
  • София
  • Мнения: 3 480
Изпращаме хубави мисли, добри пожелания и любов- аз, Блеки, Маци!
Пожелавам чудо! Дано! Дано! Дано!
Hug

# 696
  • Мнения: 203
Pinko,  дано се случи чудо и кукличката да намери сили и да се съвземе.  Ние с Маца също изпращаме позитивна  енергия 🍀🤗🤞

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 22:42 от flori_chica

# 697
  • София
  • Мнения: 580
Pinko, ние с Клео също стискаме палци и лапички и ви пращаме много положителна енергия!💕

# 698
  • Мнения: 46
Pinko каква е точно болестта на котето? Стискам палци и пожелавам в най скоро време да се подобри  Hands Pray: Heart

# 699
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 795
Поздрави и от нас с Васко и Дуся, отдавна не сме писали в темата, но бяхме в движение. Благодаря, че не сте ни забравили.
Изпращаме много любов на болните котенца, стискаме им лапички и палци, и им желаем да се възстановяват.
Нещо не мога да кача актуалните снимки от днес, по-рано ги пращах от имейла си, от телефона, директно по уай фая не ми се получава, но сега и от имейла не става.  С жицата започва да ми качва пълния набор от снимки, което не искам. Нещо явно не владея добре техниката, ама нейсе.
Ето снимки от преди месец, Васко е във фитнеса. Simple Smile


А това е Дуся, която намира и друго приложение на фитнеса.

# 700
  • Мнения: 2 992
Pinko,
Искрено се надявам да отшуми и позитивната ни енергия да помогне.
Пиши, ако имаш нужда от помощ!
Добри котешки майки от тази тема помагат чудото на Чочо да се случи!

Прекрасни момичета,
Благодаря ви от името на Чочо и стопани.
При него има подобрение от лечението и наистина помощта от тук , спасява живота му.
Ще ви държа в течение.
Радвам се, че в света има хора като вас!
Опитвам се да не звуча патетично, но жеста ви е голям!

# 701
  • Мнения: 19 013
Късмет на болните котенца!

Пинко, нашите с най-голям апетит ядяха сурово месо (пилешко), нарязано на малки парченца. Защо не пробваш?

# 702
  • Мнения: 27
Здравейте Blush
Това малко бандитче се изпишка вчера на пода в спалнята .  Това което ме притеснява е че не го е направил нарочно от инат, защото беше много уплашен и се опитваше да го зарие.. което от своя страна разнасяше още повече с лапите си. Никой не му се е карал или нещо подобно много спокойно се отнесохме, както винаги, но той седеше в коридора и не мърдаше от там...  имате ли представа на какво може да се дължи това изпишкване насред нищото. А казвам,че не го е направил нарочно, защото той е много инатлив и винаги когато го затваряме в коридора се сърди и ходи до тоалетна по голяма нужда на средата на коридора и не показва чувство на съжаление или да се опитва да го зарива.  Вчера беше много оплашен и не смееше да дойде да си легне при нас, докато аз не отидох да го взема.

# 703
  • София
  • Мнения: 13 150
lideto89, така както описваш ситуацията, може би го прави от болка/парене при пишкане - някоя песъчинка, цистит или нещо друго по пикочната система. Свързват болката с тоалетната си и затова пишкат на други видими места, за да ни алармират. Най-често са дивани и матраци. Ако това е причината, най-добре да го види ветеринар.

При мъжките често стават запушвания при хранене със суха храна, особено ако е от нисък клас. Но и при високия клас се случва. Затова е много важно да се хранят и с мокра храна, а в някои случаи, когато са предразположени, направо трябва да забравим за сухата храна. Но тези болести са характерни за по-късна възраст. Като гледам котето е малко, нали? Едва ли се е запушило. Възможно е да му е била мръсна тоалетната или да не е имал достъп до нея точно в този момент. Да сте сменяли марката на котешката тоалетна? Понякога не са доволни от даден вид. Wink

Пинко, не знам какво да кажа! Много ми е мъчно за това, което се случва! Дано се стане чудо и кукличката се съвземе! Прегръдки! Hug

# 704
  • Мнения: 27
Ами още е мъник , на 5 месеца е. Яде и суха и мокра храна. Тоалетната му се чисти всеки ден, но пясъка му беше много малко и може това да не му е харесало. Иначе преди 2 месеца имаше проблем с изхождането по голяма нужда, тогава му гледаха и пикочните пътища и тогава всичко му беше добре. В неделя ще говоря пак с ветеринаря и ако има нужда пак да го прегледат. Благодаря за отговора Hug

Общи условия

Активация на акаунт