Любители на Котки - Тема 145

  • 28 181
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 853

Макси стиска палци и докато спи. Heart

# 721
  • Мнения: 7 856
Не е много по темата, но не знам къде да пиша. Вече 15 минути съм в шок. По новините на Нова дадоха семейство старци от Враждебна, пълни изроди. 12 годишно съседско дете е снимало как малтретират и убиват котката си! Дадоха някакви кадри как бабата налага нещастното животинче с кол, после дядото го върза и то пищеше истерично. Съседи казват, че постоянно малтретират и убиват не само техните, но и съседските животни!
Полицията ги арестува, по държането на полицаите изглеждаше, че и те са отвратени - не бяха особено любезни с бабата като й щракнаха белезниците и я набутаха в колата. Дано да ги осъдят за някой ден ефективно, за да видят какво е да те малтретират.
Пълен кошмар.
Повече информация за хората със здрави нерви, но не съм съгласна с това екоактивисти! Хората бяха съседи на идиотите:
https://dnes.dir.bg/intsidenti/naprezhenie-v-stolichniya-kvartal … ubiystvo-na-kotka
https://www.marica.bg/balgariq/izvanredno-arestuvaha-vazrastna-d … ubito-kote-snimki

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 19:44 от Недоволна

# 722
  • София
  • Мнения: 250
Не е много по темата, но не знам къде да пиша....

Защо държахте да ни информирате по темата?

# 723
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 237
Защото така е преценила. Не са само розовите облаци и котките по легла и килими. Ей заради това.

# 724
  • Мнения: 15 317
Ох, аз сега по БНТ чух анонса за тия изроди. Много се разстройвам от такива новини и ме избива на агресия срещу такива хора. Боже, що за изроди бродят по тази земя.

# 725
  • София
  • Мнения: 13 150
Ох, аз сега по БНТ чух анонса за тия изроди. Много се разстройвам от такива новини и ме избива на агресия срещу такива хора. Боже, що за изроди бродят по тази земя.

А аз още по обяд отворих клипчето без да съм подготвена какво ще видя. Беше шокиращо! Не успях да го изгледам. Sad Все пак е добре, че са ги арестували. Дано има някакви последствия за изродите!

# 726
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ох, аз сега по БНТ чух анонса за тия изроди. Много се разстройвам от такива новини и ме избива на агресия срещу такива хора. Боже, що за изроди бродят по тази земя.
Ненормални садисти има за съжаление.Много е лесно да малтретираш някой беззащитен.И като не те слуша главата,го правиш.
Дано ги осъдят.

# 727
  • Мнения: 2 855
Ужас. Много ме разстройват такива неща. Добре че не гледам много телевизия.
Но можехте да предупредите и да го сложите в скрит текст. Не всеки е готов да чете за насилие.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 480
Аз имах неблагоразумието да гледам клипа сутринта 😢 Потресаващо!
Не знам защо авторът му не е помогнал или не е повикал помощ (май е дете).
Но казаха, че за тези същества (това не са хора) това е практика, малтретират и свойте и чуждите животинчета.

MiraMira, това по телевизията го показаха, какъв скрит текст!?... Не виждам в поста на Недоволна кадри с насилие.

Последна редакция: нд, 14 юни 2020, 22:27 от AnyHr

# 729
  • Мнения: 7 856
Аз имах неблагоразумието да гледам клипа сутринта 😢 Потресаващо!
Не знам защо авторът му не е помогнал или не е повикал помощ (май е дете).
Но казаха, че за тези същества (това не са хора) това е практика, малтретират и свойте и чуждите животинчета.

MiraMira, това по телевизията го показаха, какъв скрит текст!?... Не виждам в поста на Недоволна кадри с насилие.
Клипът явно е сниман от хлапе, потресено от случващото се, което май не е първото подобно изстъпление. Доколкото казаха после по друга телевизия, майката на детето е сезирала органите. А как да се притече някой на помощ в частен имот, като нищо при такива изроди ще го последва съдбата на нещастната животинка.

# 730
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Преди години бяха дали присъда за убийство на котка.
Дано и тези ги осъдят.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 4 108
То е ясно, че има и изроди, но и аз не разбирам защо трябва в темата ни изродите да имат място.
Радвам се на нашите си котки, тъгуваме и помагаме, подкрепяме се.
За.мен е шокиращо.само.да.прочета без да гледам клипа, който споменавате..Жалко за котето, боли ме за него, но да си вменяваме на общо основание обем емоции и отговорност защото някой си имал дефицити, никак не съм ок.
Много държа на комфорта си и създавам такъв на ценните за мен хора и четирилапковци, не мога да се преборя с кретенизма на всеки и не си го слагам като отговорност.
Тази тема ми е любима, но няма.да.допусна да ме натоварва или да.ми вменява някакви товари, защото някой бил извратеняк. Ако можех бих го ликвидирала, не мога.

.

# 732
  • Мнения: 2 855
Аз имах неблагоразумието да гледам клипа сутринта 😢 Потресаващо!
Не знам защо авторът му не е помогнал или не е повикал помощ (май е дете).
Но казаха, че за тези същества (това не са хора) това е практика, малтретират и свойте и чуждите животинчета.

MiraMira, това по телевизията го показаха, какъв скрит текст!?... Не виждам в поста на Недоволна кадри с насилие.
Имах предвид, че можеше да предупреди, че текста е описание на насилие, което е гледала по тв. И текста е достатъчно описателен и не всеки, включително и лично аз, не е готов емоционално да чете подобни неща.
А по телевизията преди време дадоха кадри на обезглавяване на човек без да ги цензурират, така че там нищо не ме учудва.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 909
Ако има някъде подписка с най голямо удоволствие ще се подпиша, тея дърти папардаци да бъдат екзекутирани. Ненормално е това, куца ни зоополоцията в България.....

# 734
  • София
  • Мнения: 3 480
Ако има някъде подписка с най голямо удоволствие ще се подпиша, тея дърти папардаци да бъдат екзекутирани. Ненормално е това, куца ни зоополоцията в България.....

Гери, не е сериозно, нали?!
Защото ако е сериозно, това те прави не по- различна от тях...
Наистина скапахме хубавата тема 😢 (добре, че предстои нова)

За разведряване- един прекрасен Сив 🥰



Имам въпрос извън темата

Скрит текст:
В празното място до нас (в една празна полуразрушена постройка) кучица роди 6 чудесни кученца (уж има стопанин, но не съвсем...).
Храня я, дори провеждахме спасителна акция за едното кученце посред нощ ( беше още слепичко и си беше оплело лапичката в едни треви в една студена дъждовна нощ). Кутретата щъкат вече, лаят, крият се, но оцеляването им е под въпрос там.
Та въпросът ми е: към кого да се обърна да ги приберат на сигурно място (или поне къде да попитам).
В момента в "наше село" върви кампания от кметството за безплатно кастриране на дворни кучета, но псевдостопанинът и няма да се занимава.
Миналата година в работата имахме женско куче, което роди 5- 6 кученца. Не знам откъде се взе една жена, обезпаразити ги, ваксинира ги и като станаха на 3 месеца им намери осиновители в Германия. Кастрира кучицата и на нея намери дом.
За съжаление нямам координати. 

Общи условия

Активация на акаунт