Любители на Котки - Тема 149

  • 27 106
  • 756
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 715
Таня, Рижко е огромен!
Колекцията от пуховци е внушителна Simple Smile

Ушатото го е срам, че много яде или?

# 31
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
А, не вярвам. Joy
Ние сме будни, заради него! Той сега дремуцка някъде, как да не го изхвърля през прозореца, няма 8 часа в неделя...

# 32
  • Мнения: 103
Звездичка, каква им е диагнозата?

Нищо конкретно не ми каза,само каза,че котката нее имала мляко а само коластра и заради това са така от недохранване

# 33
  • Мнения: 5 508
Тази котка твоя ли е или улична? Ако е твоя е трябвало навреме да ги заведеш на лекар, най-вече щом три са умрели. За жалост навярно и тези няма да ги бъде, но това е нещо, което се среща при улични животинки, които раждат рано и нямат постоянен достъп до храна и вода.
Добре е поне майката да кастрираш за да не се повтарят тези мъки.

# 34
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 258
Таня, малко ми бяха снимките, малкоооо. Искам още Simple Smile
Подписът на една съфорумка за сина й е "Раста като гъбка", та и за Преслава може да се каже същото. Как се разбират с "татко" й? Simple Smile
Не вярвах, че кротката Богдана ще дръпне назад ушите и ще фучи.
Кирчо, моята любов, не можах да откъсна очи от неговите, много е красив.
А Рижко вади такъв невинен поглед, чак да не повярваш какви ги върши. Как се държи с Преслава?

Вчера изпрах транспортната чанта на Нала и като изсъхна започнах да затварям циповете пред нея; леле, като я позна, като започна да бута да влезе вътре, задраска с нокти, замърка. Малка й е вече, трябва да купуваме нова. Но така е при баба, баба храни и нарушава режима; баба пита "Искате ли да папкате, ам-ам искате ли"? Joy Вчера влязох при тях с чиния със сандвич, а те седнали една до друга, ме гледат право в очите, куче не ми трябва. Joy

# 35
  • София
  • Мнения: 3 506
Ооо, какви сладки муцунки 🥰
Таня, у вас е голяма веселба..., ама и много красота.
А на Ушатото муцунката... ммм 😍
Чумито чувствително момиче ще се окаже (миличкото, колко ли е било стреснато).
Всичките са ни много красиви!

Та като стана дума за Чумито, вкъщи е Писа на дъщеря ми... Е това е истинска чума- хъска, скача ни по краката, дере, хапе, бие Блеки... Тази Хулиганка от бебе я водят при нас и я гледаме, защо е толкова недоверчива и агресивна?!
Ето я дивачката- кълбо от нерви под бюрото Heart



А Блечко реши, че има нова къща 😂

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 12:04 от AnyHr

# 36
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за темата Simple Smile
Ще се запиша с две сними с ралика един месец. Първата в началото като дойде у дома Пипилота.


Мисля вече е готова за ваксина. ще я водя тази седмица да ми мине и тоя зор от главата. Притеснявам се за опашката. Върха ѝ някак плешивичък ми се види, но и вета я подстрига като я преглежда и не мога да преценя. Тя си я погризва. Някой има ли впечатлвения от лекарките в Джаф и Мъри в Красно село?

# 37
  • София
  • Мнения: 13 209
Котьо, Боги се прозява, а не съска! Joy След твоята заръка от онзи ден ги будих наред, за да ги снимам. Виж, че Киро и Наско едва гледат. Laughing А тя се прозя, скочи бързо и избяга. Затова снимката ѝ е от друго време. А малкото пък само ме преследваше, за да види какво правя с това щракащо чудо. Снимките от килима са цяла поредица и почти никоя не е на фокус, защото от любопитство се надига да подуши фотоапарата.

Рижко продължава да не я понася. Другите ги търпи, но нея - не. А тя е толкова глупава, че се навира във всички. Наско и Киро я близват, Богдана я отминава с пренебрежение, а Рижко ѝ фучи, съска и бие. И е много интересна. Като усети опасност, ляга на пода с вдигнати лапички, все едно казва "Предавам се!". При всички други минава номера, но Рижко продължава да ѝ съска и да я налага. Дано някога я приеме, че е много изнервящо!

Колко е пораснала ПипиHeart

AnyHr, когато се прибера с мокър чадър и го разтворя някъде да съхне, веднага се намира някой да легне под него по същия начин като Блеки.  Laughing

Звездичка, нямам никакъв опит с раждащи котки и малки бебета, но ако е от недохранване, няма ли да се оправят от силната храна, която ти им даваш?

# 38
  • София
  • Мнения: 6 173
Върнахме се от изпитанието "посещение при ветеринар". Мади орева света, пусна лиги цяла локва в колата, там се криеше в мен, горката. Огледаха я, преслушаха я и я боцнаха с ваксината. Само дето, въпреки че няколко пъти споменах профилактично ПКК, те първо ѝ сложиха ваксината, а после казаха, че то след ваксина не е добре и да дойдем след няколко седмици... Ще видим.
И венците ѝ, които ме притесняват от край време, сега бяха отминати с коментара, че и преди са били така и при котките ги има тези неща.
Като цяло, успокоително мина, дано да е така.

# 39
  • Мнения: 5 300
Моят плезльо 🥰😍❤️

# 40
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 258
Таня, мерси за снимките

# 41
  • Мнения: 3 732
Ех, Таня, у вас е весело! Мечтая си да ви гостувам с моята принцеса.


Във вторник ще ни гостува кучето. Не знам какво да очаквам.
Моята принцеса има навика да го наблюдава от определени скришни места в хола. То не смее да влезе. Лъже се трудно.
В стаята на котката тя си ляга на нейното място на леглото, кучето обикаля около него и се гледат.

Последния път кучето се мотаеше объркано в коридора. Хора наблюдатели нямаше. Моята излезе от детската, започна да съска, удари я по опашката и кучето се сви в една чупка на коридора. Защо моята така я напада?

Моята принцеса е добила навика да ляга настрани с открит корем и кучето да не смее да мине. Доколкото знам, а нищо не знам, котката показва, че територията е нейна и затова ляга с открит корем - най- слабото й място.
Понякога кучето я гледа или й лае. Тя решава да отстъпи. Изнизва се с навирена опашка много бавно и гледа кучето в очите - ако избяга с подмина опашка, ще се превърне в плячка.

Моята дава да я гушна, на майка ми също. На ръце гледа отблизо кучето и в един момент решава да бяга. Вече дава и на господаря на кучето да я погали.

Кучето е голямо, глупаво и страшно. При нея хората не са като домашните - в нас котката е господар, в тях не е така. Тя не знае какво е балкон и внимание. Аз обичам кучето.


Не знам във вторник какво ще стане, но ще пиша. Ако нещо имате като идея как да ги сближа...






П.П.
В Гугъл ми излезе това:
https://webcafe.bg/petcafe/kucheto-i-kotkata-vi-se-mrazyat-cheti … no-dopuskate.html

1. Тя е боксер.

2. На почти и една и съща възраст са- година и половина. И двете са кастрирани девойки. Кучето е ваксинирано, моята - не. Не успях да се преборя с домашните.
Моята принцеса до 5 месечна възраст е живяла в двор, вероятно и с куче или са били заплаха. Кучето не е виждала котки освен на разходка.

3. Моята вече дава на стопанина на кучето да я гали. Тя си е на нейна територия.
Не знам кога да ги оставим сами.

4. Битката на хората е за сближаване. Още не са готови да са сами.


Какво ли ще стане във вторник?

Последна редакция: нд, 13 сеп 2020, 23:05 от Зуки Су

# 42
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Опитах се да снимам Уши да го видите какъв дзвер е, горе-долу се получи.

Малко позаслабна.

# 43
  • Мнения: 15 265
Много е красив!
Не ми изглежда дебел, но щом не се събира в кадър ... Wink Kissing Heart

# 44
  • Мнения: 103


Ето я и моята Тоби 😍😍

Общи условия

Активация на акаунт