За принудителното дистанционно обучение

  • 7 704
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 993
От 29 октомври, за 14 дни (т.е. до 12 ноември), с издадена днес Заповед № РД-01-626/27.10.2020 г. здравният министър въвежда следните противоепидемични мерки на територията на Р България:

❗️Преустановяват се присъствените учебни занятия за учениците в гимназиален етап на образование;
❗️Преустановява се присъственият учебен процес във висшите учебни заведения;
❗️Преустановяват се груповите извънкласни дейности и занимания в присъствена среда, както и присъствените занятия в езикови центрове, образователни центрове, занимални и други, организирани от юридически и физически лица.

... (и още редица подобни "мерки", с очеизбождащото "Изключение се допуска за международния турнир по тенис Sofia Open 2020"!)

За мене това означава:
1. Още една провалена учебна година за учениците, поставени в режим на достанционно обучение
2. Влошаване на здравето и физическата форма на принудително затворените здрави деца
3. Огромни загуби на финансови и времеви ресурси за родителите на учениците, поставени в режим на достанционно обучение



Какво е вашето мнение? Моля, гласувайте.

# 1
  • Мнения: 3 752
Напълно съгласна съм с Вас и какво от това?!
Децата най-много теглят от това безумие.

# 2
  • София
  • Мнения: 38 727
Ужас, ужас, ужас. И като родител на гимназист, и като учител, и като студент - троен ужас.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 485
Имам 2 студентки, 1 прогимназиста и 1 градинарче.
Студентките ми учат в чужд университет и от март месец са дистанционно (тази, която е втори курс, а другата започна първи дистанционно преди няколко седмици). Имат си редовни лекции, упражнения. Да, практически занимания няма как да имат, но целият учебен процес върви нормално. Тази, която е първи курс, завърши дистанционно втория срок в гимназията, яви се на матурите и има високи оценки. Моите деца са много по-доволни от ученето онлайн. Визирам студентките. С което искам да кажа, че за големите ученици дори е положително, когато самите те имат желание да учат, а не се скатават от учебния процес.
Когато малкият стане предучилищна и първи клас, искрено се надявам да може малките вече да ходят на училище, защото знам колко усилия изисква да се научат на всичко. На този етап ходи на градина, защото прогимназистката ходи на училище и няма да е честно всички да стоим у дома, а тя само да ходи, но смятам да го спра при влошаване на времето.
За седмокласничката не съм сигурна кой вариант предпочитам. Понеже съм от тези, които са се сблъсквали многократно с болестта от пролетта досега, определено се страхувам доколко са отговорни другите родители и деца и дали няма да донесе нещо у дома. В същото време е още малка и не знам доколко ще се подготви сама адекватно за матурите, разчитайки само на онлайн уроците, макар учителите им да са отговорни и да се опитват да са на разположение и извън часовете.

# 4
  • Мнения: 8 969
Дистанционното обучение дойде преди да има достатъчно образователни ресурси и методически материали  за  него. Държавата, образованието не са направили достатъчно като подготовка за него а времето го налага.

Това си е друг вид обучение и в момента се прави аматьорски, кой както може и с каквито средства разполага. 
Учениците определено ще получат по-малко знания.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 25 287
За дистанционното, твърдо! Не знам защо постоянно нещата се поставят така, сякаш дистанционното е някаква приумица. То е просто алтернатива в тази ужасна ситуация, която зазлява с всеки изминал ден. Колко точно искате да станат случаите на корона, колко точно полеви болници да се отворят поради препълване на наличните и колко човека на ден да почнат да мрат, за да ви се стори, че е дошъл моментът за ДО?

# 6
  • София
  • Мнения: 28 789
Не искам да чуя за ДО. Видях резултатите при входните нива.

# 7
  • вкъщи
  • Мнения: 2 462
Категорично съм против, предпочитам да обявят нулева година, отколкото да преживеем отново това.
Резултатите ще са плачевни противно на къртовския труд, който полагаме учителите. И децата ще са нон стоп на компютрите, но за сметка на здравето си, а знанията,които ще овладеят са .....
Ужасена съм!!!

# 8
  • Варна
  • Мнения: 25 287
А ако вирусът съществува и догодина? След 2 години 3 випуска първокласници, между първокласник и второкласник 2-3 години разлика, големи хора на по 20 години още няма да са завършили средното си образование. Та как викате си го представяте? И с какво предлагате да се занимават децата през тази нулева година? Да не учат, да не работят, да си бъркат в носа може би? Аз пък съм изумена от подобни идиотски предложения, как изобщо ви хрумват.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 485
Това с нулевата година не е решение, защото тогава има 2 основни минуса. От една страна не се знае колко години ще продължи ситуацията. Испанският грип е продължил 30 години. Това би означавало цели поколения дори да не тръгват на училище. И от друга страна ще стане така, че децата ще са освободени от училище и от всякакви ангажименти, което няма да ги ограничи да запълват свободното си време в обикаляне, събиране, ходене по молове и кафенета и какво ли не още, което се цели да се ограничи.
Тук идва ролята на родителите да обяснят на учениците, че следва да са отговорни към учебния процес и да учат онлайн, както учат и офлайн. А малките деца, които няма как да бъдат обгрижвани, докато родителите им работят, да посещават градини и училища, но при строги мерки и в много по-малки групи.

# 10
  • Мнения: 19 334
Даже и деца с тежки хронични здравословни проблеми, които не могат да учат присъствено, учат в самостоятелна или друга форма на обучение.
Да се иска нулева година за здрави, прави деца, защото трябва да се понапънат  вкъщи, е лишено от всякакъв смисъл. Още повече че говорим за гимназисти в случая. По-добре насочете енергията си към искане на провеждане на синхронни часове навсякъде и отговорност от децата си да учат.

# 11
  • София
  • Мнения: 28 789
И аз съм против нулева година. Да си ходят на училище.

# 12
  • Мнения: 2 526
Категорично съм против, предпочитам да обявят нулева година, отколкото да преживеем отново това.
Резултатите ще са плачевни противно на къртовския труд, който полагаме учителите. И децата ще са нон стоп на компютрите, но за сметка на здравето си, а знанията,които ще овладеят са .....
Ужасена съм!!!
Боже мой, какъв къртовски труд визирате! Детето ми е на обучение в електронна среда поради медицински причини от началото на учебната година и виждам с очите си и чувам с очите си какво се върши в клас. Много бих искала всички тези, които желаят присъствена форма само за един учебен ден да могат да видят какво всъщност представлява тя. Възможно е да има и съвестни учители или общо свестни училища, но като цяло образованието е една пародия.

# 13
  • вкъщи
  • Мнения: 2 462
Има съвестни учители!! Повечето са такива! Срам ме е от такива изказвания!

# 14
  • Мнения: 2 526
Има съвестни учители!! Повечето са такива! Срам ме е от такива изказвания!
А мен пък ме е срам вместо учителка по математика, която при поправка на тест по математика бърка на два пъти дадената от теста задача, бърше по дъската и обяснява как допуснатите от нея грешки не били важни.

Общи условия

Активация на акаунт