За принудителното дистанционно обучение

  • 7 705
  • 158
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 28 790
Молба за дом. обучение подавала ли си?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Съвестни учители, а искат нулева година, вместо да дадат всичко от себе си и да си вършат работата. Това звучи доста противоречиво.

# 17
  • Мнения: 2 755
Ако алтернативата на ДО е рискът да се разболеем/разболеете,  не виждам  с кой ум предпочитате болестта. Дори съвсем малко да намалее шансът за зараза, пак е по-добре от 25 души в една стая, без никакви предпазни мерки.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 485
Домашното обучение елиминира проблема с това децата, които нямат желание да учат, да пречат на останалите. Скатавките си се скатават и в училище, и вкъщи, но така (дистанционно) съвестните деца могат да учат спокойно. Стига насреща да имат адекватни учители, които да си провеждат уроците сериозно.

# 19
  • Мнения: 2 867
Винаги съм била за ДО, а след като видях реално какво е "предпазването" в училищата - подбрадниците на учителите и прочие, а при болен учител нито карантина нито тестове за децата, си затвърдих мнението. Досега не съм чула да тестват деца контактни на съученик в класа. Предстои и зимния сезон и проблема с проветряването и другите вируси. Еми, сори ама риска е прекалено голям. Нито искам болести и карантини, нито да се изпоразболеят учителите и ни присъствено, ни дистанционно обучение да се случва.

# 20
  • София
  • Мнения: 28 790
Че кога децата не са се разболявали?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 287
Че кога децата не са се разболявали?
А кога при болно дете са карантинирали за 10 дни цялото му семейство и класа, в който учи?

# 22
  • Варна
  • Мнения: 36 747
Дреме ми какво е. Мои близки СА тръшнати и в момента го карат, това невежа ли ме прави според нея или по-малко невежа? И дали съм се "усетила" или не?

И аз съм против дистанционното. И ние, невежите, имаме право на лично мнение. Доколкото виждам, и Алафабет е изказала личното си мнение, защо трябва да бъде нападана?

# 23
  • Мнения: 1 011
В случая има хора, тотално подлудели от страх и паника, които не мислят логично. Виждаме ги вече в не една тема.

Когато виждам, че някои хора не спазват никакви предпазни мерки, естествено е да се тревожа повече. Ако това засягаше само тях, не бих имала нищо против да получат награда "Дарвин", но безотговорното им поведение е опасно за много хора.
По отношение на образованието проблемът е, че много хора не могат да приемат, че, например:
1. децата им толкова си могат
2. децата им може и да могат повече, но нямат стимул, присъствено или дистанционно; в живота пак ли ще искат някоя госпожа да им обяснява неща, които трябва да научат
3. много учители не ги бива в преподаването и са некомпетентни по предмета, който преподават
4. много учители имат ужасно поведение към учениците
5. уж доброто училище, където са пратили детето си, не е чак толкова добро
6. цялата ни образователна система е органзирана така, че да стимулира зубрене, не образование, което изисква активност от страна на ученика.

Вместо да се замислят за тези неща, хората мрънкат, че всички проблеми идват от дистанционността

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 16:07 от winni_

# 24
  • София
  • Мнения: 28 790
Според интервю на Кантарджиев от миналата година (ще го намеря и ще редактирам с линк), в България по време на грипния сезон умират между 1000 и няколко хиляди човека. Грипният сезон е два месеца. Според официален документ (също ще допълня с линк) всяка година в България болниците се препълват с болни от грип и системата е на ръба.

Интервюто – https://dariknews.bg/novini/bylgariia/prof.-kantardzhiev-tochnat … dokazuema-2143692

Документът – https://www.mh.government.bg/media/filer_public/2019/07/29/19rh006pr.pdf

Чудя се колко от загрижените за другите, които искат да залепят чуждите деца пред мониторите, се ваксинират ежегодно срещу грип. За да не натоварват системата, разбира се. И за да не заразяват другите.

Като толкова искате дистанционно, защо не подадохте заявлянеие за това през септември?

Последна редакция: ср, 28 окт 2020, 16:13 от milenaka

# 25
  • Мнения: 1 094
Познати  тинейджъри, които по принцип се скатават от  училище и  ходят за по 1-2 часа на ден, сега много  страдат защото ще са дистаннционно. Мисля, че така тийновете не могат да "бягат" от часовете. И да, родителите им са много против ДО, нищо че децата им и през другото време не ходят на училище.

# 26
  • Мнения: 69 067
Какъв е смисълът от ДО, след като децата пак ще се събират заедно по молове, площадки и т.н?

# 27
  • София
  • Мнения: 28 790
И в заведения.

# 28
  • Мнения: 2 867
Като толкова искате дистанционно, защо не подадохте заявлянеие за това през септември?
Септември някой знаеше ли, че сега ще има по 2000 случаи на ден, които не могат да получат адекватна медицинска помощ? Че няма да тестват учениците, че мерките в училище са на хартия, без реална ефективност?

# 29
  • София
  • Мнения: 28 790
Като толкова искате дистанционно, защо не подадохте заявлянеие за това през септември?
Септември някой знаеше ли, че сега ще има по 2000 случаи на ден, които не могат да получат адекватна медицинска помощ? Че няма да тестват учениците, че мерките в училище са на хартия, без реална ефективност?
Да, Витанов.

П.П. Може и други изчисления да е имало, него го гледах.

Общи условия

Активация на акаунт