Дистанционно обучение за учениците - Тема 15 /Февруари 2021/

  • 32 320
  • 765
  •   2
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 11 926
А самите учители защо тръгват да правят презентации за всеки час, тези учебници за какво са?
  За боклука мен ако питаш. Обикновено ги отварям за минута две и ги затварям, защото почти никога не е обяснено като хората и се хващам да обяснявам, ако искам да е разбрано .

# 721
  • Мнения: 21 691
При нас учителите не правят презентации, предават си по учебника, обаче възлагат на децата да пишат разни неща, което преди не го правеха, вероятно съобразявайки се с това, че учебните им часове са до късния следобед  и няма как да седнат да го правят. Сега обаче явно считат, че имат време и все им възлагат по нещо с краен срок, да кажем същият ден до шест часа, или в неделя до 12 Simple Smile

Не е нещо сложно, ако материалът е усвоен, но си отнема време, особено пък ако трябва и нещо допълнително да се проучи.

# 722
  • Мнения: 1 032
А самите учители защо тръгват да правят презентации за всеки час, тези учебници за какво са?
  За боклука мен ако питаш. Обикновено ги отварям за минута две и ги затварям, защото почти никога не е обяснено като хората и се хващам да обяснявам, ако искам да е разбрано .

за малки деца ли става въпрос? Моята е 9ти клас, учебниците преобладаващо вършат работа, което не е разбрала, понеже е зяпала, го наваксва в уча се. За горните класове ми се струва, че е приемливо нивото. Иначе много преподаватели не вървят по учебника, но и това е ок, стига да имат идея - примерно за да отсеят някаква плява или да преструктурират материала. Прави ми впечатление, че децата се адаптират - по някои предмети учи по записки, по други от учебника.

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 7 020
То някои учебници така са написани, че ти иде да се хванеш за главата. Отгоре отгоре нахвърляни някакви изречения оттук оттам. Например история в 5ти клас. Не, че държа да се учи подробно, но поне да е систематизирано и структурирано. Ако го чете възрастен ще схване нещата, защото има вече някакви знания. Но при деца с нулеви знания написаното  не е достатъчно. В такива моменти една добре направена презентация само може да помогне, но при някои учители презентациите служат само за прожектиране на плана на урока, за да не диктуват. Въобще при тези напреднали технологии е грехота да не се използват всички възможности и средства.

# 724
  • Мнения: 2 222
В учебника на дъщеря ми по ЧО (3 клас) е написано, че древните българи си РАЗПЪВАЛИ КЪЩИТЕ - юрти, като не знам как ще разберат какво е това юрта по едната картинка в учебника и за първи път чуват за такова чудо на природата. По тази причина госпожата им редовно в час им пуска различни презентационни материали извън учебника за да могат децата да разберат описания в учебниците материал.

# 725
  • Мнения: 12 016
При нас презентации се правят от учители и ученици. Понякога материалът е сухо и странно написан(по които предмети съм гледала), презентациите онагледяват.Ние също на работа(нищо общо с образованието) освен други материали, пишем и презентации. Но наистина, училищните понякога са полезни, понякога "от ред да мине". За домашно също често имат. Моят син го има за забавление, обича и така научава повече. Обаче губи страшно много време. Като вземе да се тутка с избор на картинки и клипове, призлява ми. А като вземе да ги нарежда, прережда, направо денят заминал

# 726
  • Мнения: 8 267
При нас сроковете за домашни и прочие са съвсем нормални. Обикновено имат няколко дни за предаване. Домашно, дадено преди обяд, със срок до някое време следобед изобщо физически не би могъл да прати. Има други ангажименти и не е длъжен да прави всички домашни веднага след часовете. Но за щастие няма такива персони в нашето училище, които да си мислят, че учениците са като на поточна линия.

# 727
  • Мнения: 2 022
Дочух една презентация по биология, така обясняваше госпожата, с такъв графичен материал, че си придърпах столче и седнах да послушам. Е как няма да научат предмета децата? То просто те притегля да го научиш. Просто шапка свалям на такива учители.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Аз съм в шок тази вечер! към 19 часа ни  съобщиха,че карантинират класа ни,защото класната ни е с Ковид.Оказа се,че не мога да ползвам болничен,защото детето ми е здраво,но пък е на 8 и е незаконно да е само.Не че бих я оставила дори и закона да ни позволяваС извинение ми се повръща от цялата ситуация.

# 729
  • Мнения: 1 640
А кой ти каза, че не не можеш да ползваш болничен? Класът на дъщеря ми (12 години) беше карантиниран края на месец октомври, миналата година и аз можех да си взема 14 дена болничен (последните, преди да направят карантината 10 дена), но просто си бях тогава в къщи и не се възползвах.

# 730
  • Мнения: 1 816
Аз съм в шок тази вечер! към 19 часа ни  съобщиха,че карантинират класа ни,защото класната ни е с Ковид.Оказа се,че не мога да ползвам болничен,защото детето ми е здраво,но пък е на 8 и е незаконно да е само.Не че бих я оставила дори и закона да ни позволяваС извинение ми се повръща от цялата ситуация.
Да, в случай че Вашето дете е поставено под задължителна карантина, Вие имате право на болничен лист, издаден от личния лекар на детето Ви.
https://www.mh.government.bg/bg/novini/aktualno/kakvo-tryabva-da … -na-deca-posesha/

Ако класът/групата на детето ми е под карантина и ми е необходим болничен за гледане на детето, към кого следва да се обърна - към моя личен лекар или към общопрактикуващия лекар на детето?

 

Болничен лист за временна нетрудоспособност за гледане на карантинирано дете, вкл. и на здраво дете, върнато от детска градина или от училище заради карантина, се издава от общопрактикуващия лекар на детето. Следва да разговаряте с личния лекар по телефона още в деня на поставянето под карантина, за да уточните получаването на болничния лист.

# 731
  • Мнения: 9 938
Абсурдите са пълни.
Ние родителите като бяхме в карантина от РЗИ ми казаха че може децата ми да ходят на училище.
едното 8 г. другото в детската градина. На въпроса ми дали им хлопа дъската - отговорът беше, че щом не искам да ги пускам, сама си знам.

Инак за ваканциите - всичко е политическа борба, пределно ми е ясно.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 401
Веднага се обадих на личния на детето,не можели болничен,защото имали последните 2 месеца много анулирани точно по казуса болничен за карантинирано дете...Пускам си болничен от моя личен,там поне няма проблем.Но само нерви  и стрес.

# 733
  • shumen
  • Мнения: 18 225
А какво трябва да направиш да го оставиш само ли според тях?

# 734
  • Мнения: 3 079
rumka, а родителите като са карантинирани, детето в градинска възраст, например, само ли да ходи на градина Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт