Дистанционно обучение за учениците - Тема 15 /Февруари 2021/

  • 32 292
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 9 923
РЗИ не дава отговор на този въпрос 😀

# 736
  • Мнения: 3 620
Точно, РЗИ не ги интересува. Аз скоро разбрах за семейство, родителите и бебе в болница, тежко карат и тримата. Другото дете, ученик, не е карантинирано и лелята го водела и на училище.

# 737
  • Мнения: 4 460
В учебника на дъщеря ми по ЧО (3 клас) е написано, че древните българи си РАЗПЪВАЛИ КЪЩИТЕ - юрти, като не знам как ще разберат какво е това юрта по едната картинка в учебника и за първи път чуват за такова чудо на природата.
Ако имате възможност и решите да се разходите до столичния зоопарк в почивните дни, веднага след входа преди клетките с мечките има разпъната юрта. Извън епидемията в тази възраст голямата част от уроците ни се случваха  извън класната стая. Пред витрината на някой от столичните музеи или в ботаническата градина, която е най-атрактивна сега или в гората...Бях забелязала, че в тази възраст моето дете много по добре усвоява , когато му покажа, от колкото когато го прочете .
Умението да усвоява трайно и качествено само от прочит при нас се разви на малко по-голяма възраст, но ако има възможност, не изпускаме  нагледна демонстрация.
 Към днешна дата роптае от големия брой задачи с ниско ниво на трудност, които стандартно се дават за  обемни домашни за през ваканциите. Би било хубаво да има възможност всеки ученик  сам да си  избира нивото на трудност стига да представи съответния брой задачи, но...

# 738
  • Мнения: 3 620
Mamamari,    чувала съм, че на запад такъв тип уроци ги провеждат навън. Нашите учат близо до парк, веднъж по ЧП не са ги завели там.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 669
Абсурдите са пълни.
Ние родителите като бяхме в карантина от РЗИ ми казаха че може децата ми да ходят на училище.
едното 8 г. другото в детската градина. На въпроса ми дали им хлопа дъската - отговорът беше, че щом не искам да ги пускам, сама си знам.

Инак за ваканциите - всичко е политическа борба, пределно ми е ясно.
Карантиринарат се само лицата, които са били в контакт с болен, а не целите им семейства.
Имате право на болничен категорично. Въпросът е кога  ЛЛ и дали ще получи известие, че детето е под карантина. Много от болничните за карантинирано дете се анулират, защото до ЛЛ така и не отива официална информация за карантината и после няма с какво да се свърже болничния и от НОИ го анулират. Има и училища, в които "карантината" се обявява от директора, както се получи при нас. Директорката пуска класа на сина ми в къщи и след четири дни след като още не бяхме получили вариант за болничен разбрахме, че по правилата (48 часа назад от теста или проява на симптоми) всъщност децата не трябва да са под карантина, стана голям скандал, но отговорът на РУО беше - трябва да се отчете и психичното състояние на учителите - директорът е преценил - пратил е класа в къщи... Нямам проблем с гледането на децата, но същото се случваше и с малки класове - след 4-5 дни уж чакаш за болничен - а те пратят в отпуск, защото не можело, нямало надлежно съобщение от РЗИ за карантината.

За уроците извън училищния двор се изискват хиляда бележки и подписи за всяко излизане от училище и никой вече не прави такива уроци, по трудово не правят нищо - едно копче не могат да зашият - но "мерки за безопасност"

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 09:32 от magi_sveta

# 740
  • Мнения: 4 460

Карантиринарат се само лицата, които са били в контакт с болен, а не целите им семейства.

Не конкретно към вас, просто ползвам поста ви.
Това точно никога не успях да го разбера. Какъв по-близък контакт от този м/у съпруг и съпруга или родител/дете, ? С кого ?

Описаните ''уроци'' за нас си бяха редовните излизания ''по женски'', които си практикуваме от край време и които винаги са били съобразени с възрастта, интересите и нуждите на  малката.

# 741
  • Мнения: 9 923
Еми, къв контакт ... Аз и мъжът ми бяхме с положителни тестове, от туй повече не виждам накъде

# 742
  • Мнения: 1 032
аз в момента имам познати - един в семейството е в карантина, другите си излизат - те не се чувствали като да имат нужда от карантина. Това с карантината е страшна проформа вече, явно единствено за болнични ще има значение.

# 743
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Ако имате възможност и решите да се разходите до столичния зоопарк в почивните дни, веднага след входа преди клетките с мечките има разпъната юрта. Извън епидемията в тази възраст голямата част от уроците ни се случваха  извън класната стая. Пред витрината на някой от столичните музеи или в ботаническата градина, която е най-атрактивна сега или в гората...

Да не забравяме все пак, че не всички живеят в София и не всички имат наблизо зоопарк.

# 744
  • София
  • Мнения: 2 669
Добре, защо тази карантина да е различна от останалите карантини. Когато група в ДГ е в карантина от варицела например означава, че детето ти не бива да ходи другаде освен в къщи и на градината, а родителите си ходят на работа и братята и сестрите на училище или градина в друга група. Хайде сега си кажете колко от вас са спазвали карантината от варицела (която е 21 дни и с всяко ново заболяло дете стартира отначало)? Играх този номер с голямата дъщеря - започнахме от края на август, тя се разболя през октомври, през всичкото това време я извеждах ако няма друг на площадката и щом дойде някой към нас, си тръгвахме... Всички ме мислиха за луда, то това с карантината било само за групата - да не идвали нови деца и ала-бала...

# 745
  • Мнения: 1 032
Добре, защо тази карантина да е различна от останалите карантини. Когато група в ДГ е в карантина от варицела например означава, че детето ти не бива да ходи другаде освен в къщи и на градината, а родителите си ходят на работа и братята и сестрите на училище или градина в друга група. Хайде сега си кажете колко от вас са спазвали карантината от варицела (която е 21 дни и с всяко ново заболяло дете стартира отначало)? Играх този номер с голямата дъщеря - започнахме от края на август, тя се разболя през октомври, през всичкото това време я извеждах ако няма друг на площадката и щом дойде някой към нас, си тръгвахме... Всички ме мислиха за луда, то това с карантината било само за групата - да не идвали нови деца и ала-бала...

тотално различно е разбира се - варицелата не повтаря, масово възрастни са я карали и не могат да я пренасят и децата не я карат безсимптомно. Освен това леталният изход от варицела и гриповете(или ковид) е много различен. Едното има епидемичен характер, другото не

# 746
  • София
  • Мнения: 38 905
Поради стреса от ходенето на училище, доста деца се натръшкаха с настинки, температура и гърло. За тези, които тръгнаха наскоро и за малко говоря.

# 747
  • Варна
  • Мнения: 25 311
Въпреки това чисто практически е невъзможно при контакт (не заболяване, а контакт) на един член от семейството да се карантинират всички. Най-малкото откъде пари за толкова обезщетения? Просто няма как да се случи. Да не говорим, че дори болните карантинирани не успяват да следят и контролират, какво остава да следят контактните здрави. Пълен абсурд, по-добре да има някакви реалистични мерки, които обаче да се спазват, отколкото на хартия много, но невъзможни за спазване и съответно контрол.

# 748
  • Мнения: 4 460
Варицелата се причинява от вирус и е едно от най-заразните инфекциозни заболявания в детска възраст. Усложнения се наблюдават най-често при новородените, бременните и възрастните.''  Най-сериозните от тях са варицелната пневмония (възпаление на белия дроб) и енцефалит (възпаление на главния мозък)''
Още за Варицела: какво представлява варицелата? от Framar.bg: https://problem.framar.bg/%D0%B2%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%86%D0%B5%D0%BB%D0%B0
Според официалната информация на сайта на МЗ:
'' Не са редки и усложнения в дихателната система на болните от варицела. При вторична бактериална инфекция заболяването може да завърши дори със смърт, ако не се предприеме своевременно лечение.''
https://www.mh.government.bg/bg/informaciya-za-grazhdani/zdravos … avaniya/varicela/

Докосвайки катерушките , пейките и пързалките вашето дете е поставило в риск всички малчугани ползващи тази градинка.

Последна редакция: вт, 02 мар 2021, 11:37 от mamamari

# 749
  • Мнения: 1 032
Въпреки това чисто практически е невъзможно при контакт (не заболяване, а контакт) на един член от семейството да се карантинират всички. Най-малкото откъде пари за толкова обезщетения? Просто няма как да се случи. Да не говорим, че дори болните карантинирани не успяват да следят и контролират, какво остава да следят контактните здрави. Пълен абсурд, по-добре да има някакви реалистични мерки, които обаче да се спазват, отколкото на хартия много, но невъзможни за спазване и съответно контрол.

защо да не може да се карантинира цялото семейство? Остават си вкъщи и това е, ние так направихме. бащата понеже не се обади за болничен навреме, се наложи да си пусне отпуск, аз тъй или иначе работя от вкъщи, детето си беше онлайн. Всичко е въпрос на съвест и гражданска отговорност, която у много хора липсва. Не може да се сложи полицай пред всяка врата. Това са напълно реалистични мерки.

Общи условия

Активация на акаунт