Мъж, който не работи - моля за съвет

  • 7 151
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Помощ  😵
Моля ви дайте ми съвет
Ето я и моята история...
На 29 години съм със малко дете
Със мъжът ми живеем при родителите ми  тои е много мързелив не работи нищо съответно наще ме издържат...вече и на тях им писна и ми казаха да се махам и да се оправям 😪 Смотания ми мъж има апартамент но не ми дава да ходя там ...нямам баби дядовци или лели просто нямам каде да отида ..не мога и да почна работа защото няма кои до гледа детето ...моля даите съвети

Последна редакция: нд, 13 юни 2021, 14:55 от bubanka

# 1
  • Мнения: 18 333
Разберете се той да гледа детето, докато мързелува, ти почни работа. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 212
Разкарай твоя смотан мъж?

# 3
  • Мнения: 2 039
Ами остани си при родителите с детето.Мъжът ти да се изнесе,ако иска в апартамента,ако иска,където иска.Вече ако си намери работа и пооправи апартамента,решете как ще продължите.
На колко е малкото дете? Не може ли да го запишеш на ясла,градина и да почнеш работа?Ако имаш доходи ще даваш пари на родителите си,а те ще ти помагат при нужда с детето.

# 4
  • София
  • Мнения: 8 000
Според мен вариантите не са много:
1. Мъжът или почва работа, или си хваща пътя.
2. Вие почвате работа и той гледа детето.
3. Премествате се в неговия апартамент, дружно викате неволята и стигате до вариант 1 или 2.

# 5
  • Мнения: 14 954
Защо мъжът не работи? Защо ти не работиш? Детето на колко е?

# 6
  • Мнения: X
Къде сте живели преди да дойдете в къщата на вашите? Майчинство вземаш ли и водиш ли се на работа? На колко е детето? Като стане на 2, а дори и още на 1 можеш до го запишеш на ясла и да се върнеш на работа. А мъжът...ами мнозина биха го разкарали, но те не са ти.

# 7
  • Мнения: 12 473
А какво му хареса на този мъж?

# 8
  • София
  • Мнения: 38 674
Това ако не е пързалка...
Мъжът да гледа детето. Ако и за това не го бива - да си ходи.

# 9
  • Мнения: 1 798
Ха, горния коментар ме разби Joy
Той работеше ли преди да родиш? А ти? Защото ако не сте , как така решихте да имате дете, на вашите ли разчитахте да ви издържат? Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 13 473
А вашите само теб ли гонят? Него не го ли гонят или той упорито стои?

# 11
  • Мнения: 14 954
Авторката преди 2 год се е жалвала за английско майчинство. Може и да не е пързалка, ами мъжът да е останал внезапно без работа.
Въпреки че нещо ми се върти, че имаше една подобна тема - прибрали се от чужбината, жената с бебе, мъжът серийно безработен и отишли у тъстовете за по-удобно.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 006
Авторката преди 2 год се е жалвала за английско майчинство. Може и да не е пързалка, ами мъжът да е останал внезапно без работа.
Въпреки че нещо ми се върти, че имаше една подобна тема - прибрали се от чужбината, жената с бебе, мъжът серийно безработен и отишли у тъстовете за по-удобно.
Да бе, останал внезапно без работа. Защо тогава живеят в нейната детска стая на издръжка на родителите й? С какви очи тоя се е е натресъл на хората в къщата, да го хранят, поят и да му плащат режийните, а той само да "такова" дъщеря им в съседната стая - детската? Ама и тя е също толкова нагла, да допуска това, че и още 1 гърло да им натресе за хранене и то съвсем умишлено. С право са ги изгонили хората. Може ли да такава наглост, да им виснат на врата, че и бебенце да си направят? Те себе си не могат да гледат, бебе направили. Сега "моля за съвет" Съветът е: мъжа се вдига от дивана и започва работа, междувременно се измествате в неговия апартамент, който защо стои празен???

# 13
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Помощ  😵
Моля ви дайте ми съвет
Ето я и моята история...
На 29 години съм със малко дете
Със мъжът ми живеем при родителите ми  тои е много мързелив не работи нищо съответно наще ме издържат...вече и на тях им писна и ми казаха да се махам и да се оправям 😪 Смотания ми мъж има апартамент но не ми дава да ходя там ...нямам баби дядовци или лели просто нямам каде да отида ..не мога и да почна работа защото няма кои до гледа детето ...моля даите съвети

ВаЩе ви издържат, смотания(т) ти мъж не ти дава да му идеш в апартамента, а пусто, няма баби, дядовци и лели, които да поемат щафетата и да те дондуркат. Лоша работа!

Порастни! Можеш чат пат да си бръкваш в спестяванията, така че да не сте, с детето 100% на издръжка на вашите. Майчински или социални помощи не взимаш ли? Или не стигат?

След като мъжът ти не може или не иска да си намери работа си намираш работа ти. Оставяш го да гледа детето, ако кърмиш, оставяш изцедена кърма в хладилника и го научаваш как да я загрява и да я дава на детето.

Като се стабилизираш на работа, търсиш ясла,  детска градина, после квартира или ипотека, биеш шута на оплодителя и го осъждаш за издръжка. За по-интересно можеш да поискаш споделено гледане, така че да имаш свободно време, а детето да е в редовен контакт с бащата.

А бащата баби  стринки, сваковци няма ли 🥳?

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Помощ  😵
Моля ви дайте ми съвет
Ето я и моята история...
На 29 години съм със малко дете
Със мъжът ми живеем при родителите ми  тои е много мързелив не работи нищо съответно наще ме издържат...вече и на тях им писна и ми казаха да се махам и да се оправям 😪 Смотания ми мъж има апартамент но не ми дава да ходя там ...нямам баби дядовци или лели просто нямам каде да отида ..не мога и да почна работа защото няма кои до гледа детето ...моля даите съвети

ВаЩе ви издържат, смотания(т) ти мъж не ти дава да му идеш в апартамента, а пусто, няма баби, дядовци и лели, които да поемат щафетата и да те дондуркат. Лоша работа!

Порастни! Можеш чат пат да си бръкваш в спестяванията, така че да не сте, с детето 100% на издръжка на вашите. Майчински или социални помощи не взимаш ли? Или не стигат?

След като мъжът ти не може или не иска да си намери работа си намираш работа ти. Оставяш го да гледа детето, ако кърмиш, оставяш изцедена кърма в хладилника и го научаваш как да я загрява и да я дава на детето.

Като се стабилизираш на работа, търсиш ясла,  детска градина, после квартира или ипотека, биеш шута на оплодителя и го осъждаш за издръжка. За по-интересно можеш да поискаш споделено гледане, така че да имаш свободно време, а детето да е в редовен контакт с бащата.

А бащата баби  стринки, сваковци няма ли 🥳?
Той цял Хапартамент имал, та не си го дава, ти за баби и стринки питаш. То бива бива скрънзавост, ама чак пък да си криеш и къташ имот от самия себе си, не бях виждала.

# 15
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
ХапартаментУтУ няма да гледа деца, да готви и чисти, че и кинти да им налива.

# 16
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Изгони Мунчо.От него нищо не става- нито баща ,нито съпруг.
Твоите родители не са длъжни да ви хранят.
Но ,ако си сама може би ще се съгласят да ти помагат за детето,ако ти започнеш работа.

# 17
  • София
  • Мнения: 12 006
ХапартаментУтУ няма да гледа деца, да готви и чисти, че и кинти да им налива.
Е то това е ясно, предполагам това е основната причина, той да не иска да са там. Няма да ме учуди и ако господина взима наем и си го къта само за него Bowtie.

# 18
  • Мнения: 14 954
Въх, представяш ли си какво нахалство?! Ама се съмнявам да е в голям град с наеми.
Все пак ще изчакам да каже откога този мъж не работи. Може действително да е отскоро, месец.

# 19
  • Мнения: 7 412
Аз бих тръгнала на работа и бих оставила мъжът да гледа детето. Обаче в случая и двете неща ми се виждат нереалистични.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Абе... какво означава "има апартамент но не ми дава да ходя там" ?!?!?!?
От 10 минути чета.... е, не мога и не мога да разбера.
Ти сама ли искаш да ходиш там?
Защо искаш само да ходиш там, а не да се преместите и да живеете там?
Някой живее ли в този апартамент?
Ако да, защо, при положение, че е на мъжа ти?
Сигурна ли си, че наистина има апартамент? Може само така да ти е казал.
Тия неща не ги ли обсъдихте преди да направите детето или поне преди да го родиш?
Как така мъжът ти не ти "дава" да ходиш някъде си? Да не си му куче?
Ако наистина има такъв апартамрент, да го пуска под наем и поне с наема да покрива поне частично разходите си и тези на собственото си дете.
Не го ли е срам тъщата и тъст му да му издържат детето, че и него самия?
В случая май по-смотаната си ти, щом си допуснала да изпаднеш в такава ситуация.

# 21
  • Мнения: 18 333
Да не живее там някоя любовница? В апартамента де.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 006
Започвам да си мисля, че апартаментът е наследствен, но все още по документи не е ноегов, иначе на думи "си е за него, т.е. негов", ама дефкто не е баш така. Вероятно е на свекърите, а свекървата не я харесва и не я иска в имота си, затова мунчо се е намъкнал в детската й стая и бебе й е праснал, за да не му бие така лесно шута.

# 23
  • Мнения: 14 954
Апартаментът може не само по документи, ами и физически да не е негов Trollface Например ако свекърите или баба са все още живи и здрави Trollface

# 24
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Въх, представяш ли си какво нахалство?! Ама се съмнявам да е в голям град с наеми.

Аз се съмнявам да е в град.

# 25
  • Мнения: 14 954
На село не биха допуснали такъв зет, само и само щерката да не остане стара мома. Това, достойнството, за нищо го нямате Grinning
Нещо е спестено тука, за да набере темата първоначален съспенс, чакам да разбера какво.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Дали малък град или голямо село (щом има апартамент...) все тая. Аз съм в град и не познавам човек, който дори би могъл да си помисли такава щуротия, камо ли да е виждал наяве или да участва в нея.

# 27
  • Мнения: 4
Човек, какъв е тоя мъж…Сакат ли е? Някакви психически проблеми ли има или просто е търтей? Ако е последното го разкарай…за какво ти е точно?

# 28
  • София
  • Мнения: 35 210
Да ви купят кутия презервативи преди да ви изгонят, че като нищо ще се върнете четирима.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Туй като една позната - едно не могат да гледат, роди второ, нежелано, щото нямали пари за аборт ?!?

# 30
  • Мнения: 14 954
Мда, сексуалната енергия е провалила много животи.

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 319
Изхвърляш мъжа, молиш родителите да гледат бебе или записваш на ясла и отиваш да бачкаш.

# 32
  • Мнения: 18 333
Тя е на 29, родителите може би не са пенсионери.

# 33
  • Мнения: 7 412
Не съм обърнала внимание, че авторката е на 29. Леле мале...

# 34
  • Мнения: 12 859
Родителите ги разбирам. Те имат задължение да те гледат, докато станеш на 18 или докато учиш. Никой родител няма да иска да отглежда дъщеря на 29 и още двама с нея. Значи те могат да работят, а вие двамата - не?

Нашият български народ е казал - който си има брада, да си търси гребен. Проблемът е на твоето семейство, не на родителите ти.
По мои сметки, детето ти тази година ще стане на три, след като е родено вероятно ноември 2018. Направи си план, хвани се на работа, дай детето на ясла / детска градина. Тоя мъж, като не подпомага собственото си семейство, го разкарай, или поговорете да се хване и той на работа. Защото това, което правите двамата в момента, е недопустимо.

# 35
  • Мнения: 5 832
И какъв е проблемът, че не работи? Работи ти, а той да си остане вкъщи домакиня.

# 36
  • Мнения: 14 954
А, да, бе. Знаеш ли как звънят за всяка дреболия? Аз щото знам, пък даже не сме имали дете, да кажеш голямото сложно. И накрая пак половината работа несвършена.
Рядко е оферта мъжът да е домакиня.

# 37
  • Мнения: 5 832
А, да, бе. Знаеш ли как звънят за всяка дреболия? Аз щото знам, пък даже не сме имали дете, да кажеш голямото сложно. И накрая пак половината работа несвършена.
Рядко е оферта мъжът да е домакиня.
Просто ми стана смешно, че жена, която не работи, е домакиня, но ако е мъж, е мунчо. 😅 То е срамота да работи при здрава жена. Тук малко работата ми е " търкулнало се гърнето и си намерило похлупака". Той не ще да работи, а тя дори не допуска такъв вариант за себе си, просто се жали, че няма други роднини, на които да се натресат.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 988
Ясно е, че не знаем всичко, а не е и нужно. Когато човек описва историята, със сигурност не пише всичко,  и не е за упрекване. Понякога маловажните неща, се оказват много определящи. Та, със сигурност въпросният мъж може да гледа детето, а жената да ходи на работа. Не мисля, че той ще се чувства комфортно в тази роля. Независимо какво си приказва. Поставям се на мястото на родителите и сигурно ще се ядосвам на такъв зет, колкото и да е грижовен към детето. Но живеейки заедно с възрастните, от тях по- подразбиране се очаква да дават едно рамо на младите- физически, финансово....Това може и да е една от причините, мъжът да не иска да се отделят и да отидат в неговото жилище.
През годините съм била свидетел да подобни истории с мои близки жени.
1 случай. Уволниха го от работа /здрав, прав, с хубаво образование/ и той "си легна вкъщи". Жената ходи на работа, а той непрекъснато залага подслушващи устройства, камери....да я следи. 
Скрит текст:
Много ми е близка, но не събирам кураж да я попитам "Защо не го убиеш".
2. сл. От 30 години съкратен шофьор , стои си вкъщи . Жената работи и плаща всички сметки. Той- сутрин с колата до центъра- на кафето, след обед- почива у дома. Децата са големи, таботят чат-пат, мама плаща, купува храна, покъщнина....Събра кураж да го напусне- нейните роднини луднаха "какво ще кажат хората". Простотия, според мен. И изведнъж, Някой се намеси и този тунеядец почина. Е, трябва ли да се чакат 30 години? Ами ако жената не ги дочака?
 3. сл. Мъжът съкратен, жената започва работа  , за да се борят с живота, а той ще гледа две малки деца. Да, ама му писна, защото "не съм детегледачка, нито готвачка". И започна да прави глупости.
Отстрани лесно се дава акъл, но прагът на търпението на всеки е различен . Мисля, че тези три абсурдни случая, на които съм била свидетел, са твърде много за три мои приятелки. Не съм мъжемразка, но нека не бързаме да убиваме момичето с камъни. Пожелавам му да се вземе в ръце и да събере кураж да бъде по-решителна.

# 39
  • Мнения: 3 505
Ако детето е на три, моменталически започвате да работите за второ. Никакво значение няма дали имаш жилище, стабилна работа, доходи, важното е да се вместиш в бегемамските стандарти за две деца преди 30. Вашите бременна няма да те изгонят, а започнат ли да пискат, ги пращаш да се разправят с Аднариел и Дренка.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Няма нищо лошо жената да работи, а мъжът да гледа дома и децата, ако така са се разбрали. Случаят обаче не е такъв. И двамата не работят и баба и дядо са принудени да обслужват финансово и битово тричленно младо семейство. Отделно мъжът твърди, че има имот, с който би могъл да има някакъв принос към семейството - дали с наем, дали с продажба, дали с ползване, но не - държал си го заключен и не давал на жена си да ходи там, докато той пърди на нейния матрак.

# 41
  • Мнения: 17
Интересно ми е, ако нямаш работа как ще си напишеш СВ, молба, мейл или каквото там ти искат за кандидатстване, защото с тези ти умения не знам как ще се оправиш. Успех !

# 42
  • Мнения: 6 786
А той мъж ли ти е, в смисъл съпруг или просто живеете заедно? Ако ти е съпруг, то след развод имаш право да живееш в жилището, докато детето стане на 18. Но ако ще живееш самостоятелно с детето в апартамента, то трябва и да работиш и да издържаш себе си и детето.
Ако не сте съпрузи, разделяте се, дали ще оставаш при вашите или на квартира, но хората са направили достатъчно, че имате покрив над главата си и плащат сметките. Би следвало да започнеш работа, за да можеш да издържаш себе си и детето, независимо дали ще живеете при тях. Както ти стоиш и чакаш на майка си и баща си, така и твоето дете разчита на теб и на баща си.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Ако ти е съпруг, то след развод имаш право да живееш в жилището, докато детето стане на 18.
Това не е точно така, не я подвеждайте да си мисли глупости. Има условия за да има право да живее там. И отделно може и да и се наложи да плаща наем за жилището.

# 44
  • Мнения: 777
Горките ти родители.Да работят за още трима човека.До кога ли ще издържат? Направо ги съжалявам.Да са живи и здрави.

# 45
  • София
  • Мнения: 35 210
Кой е в неговият апартамент?

# 46
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Авторке, дай малко инфо, голям съспенс голямо чудене настана.
Не мога да повярвам, че двама души на 29 години още чакат на старите да ги гледат, и не могат да си хванат работа или да си гледат детето. Вие сте в разцвета на силите си, не сте сакати, имате и апартамент, какво точно се случва в мозъците ви и на теб и на мъжа ти?? Защо не си живеете във вашия апартамент, защо не ходите на работа?

# 47
  • Мнения: 777
Това е партенка.Как двама млади по на 29години  с дете и апартамент,където никой не живее чакат на двама стари хора да ги отглеждат? Това не е реално.

# 48
  • Мнения: 22 867
Само един случай подобен знам, и аз съм се чудила как е възможно, но на, двама на 30 и 32 се помотваха по цял ден вкъщи на ръцете на родители, които работеха. Снахата уж готвела, но съм се прибирала със свекървата след работа, накупила продукти и бързаща да готви за вечеря, та не знам кой какво е правил, но не е нормална такава ситуация. Пък тук и наличен празен апартамент има, но явно няма спонсори там.

# 49
  • Мнения: 6 786
Аз пък знам за много подобни случаи. Хорицата свикват, че има кой да им гледа детето и тях, все хленчат, че подходящата работа не идва, а те нямало да работят за 500 лв. Родителите пък явно са прекалено жалосливи и не смеят да тропнат с крак и да дадат зор. Някак оплакват милите млади, с които живпта е така несправелив.

# 50
  • Мнения: 14 954
Не че защитавам авторката, но аз съм от малък град и когато преди години си търсех след всеки сезон постоянна работа, не ме вземаха никъде - ни мобилни и кабелни оператори, ни хранителни магазини, ни всичко-по-левче. С висше образование, възраст 22-28. Оттук-оттам ми споделяха после, че съм изглеждала като заела нисък старт да се чупи при първа възможност - ми нормално, на тогавашните заплати. Но все пак почнах работа по програма, после гаджето ми ме издърпа в големия град, където работех продавачка на смешна заплата.
За мъж по има работа по малките градове, и е по-добре платена, отколкото за жена.

# 51
  • Мнения: 5 832
Не че защитавам авторката, но аз съм от малък град и когато преди години си търсех след всеки сезон постоянна работа, не ме вземаха никъде - ни мобилни и кабелни оператори, ни хранителни магазини, ни всичко-по-левче. С висше образование, възраст 22-28. Оттук-оттам ми споделяха после, че съм изглеждала като заела нисък старт да се чупи при първа възможност - ми нормално, на тогавашните заплати. Но все пак почнах работа по програма, после гаджето ми ме издърпа в големия град, където работех продавачка на смешна заплата.
За мъж по има работа по малките градове, и е по-добре платена, отколкото за жена.
Просто не ми говори на тая тема, че ми е супер болна. Толкова ми е мъчно, че не мога да се прибера вкъщи, защото работа няма, особено за жена. Но не мисля, че при авторката случаят е такъв.

# 52
  • Мнения: 12 859
Може да се случи човек да не го вземат на работа и за някакво време да не си намира, но с авторката и мъжът й е съвсем друг случая, те не търсят, държат празен апартамент, мъжът се държи като принц, на който всички са му длъжни. А авторката също не търси работа, макар че това може да й помогне поне тя с детето да се измъкнат от батака.
По-добре, авторке, сега търси работа, а не като ви изгонят вашите да си ходите по живо, по здраво, което явно вече ще се случи скоро.

# 53
  • Мнения: 7 488
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

Не, бе! И двамата търсят и който намери, почва. Другият гледа детето.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 473
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

Не. Или и двамата да търсят спешно работа и да се изнасят. Или, ако той не иска, тя да си търси работа, а него да го разкара от картинката.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Значи:
1. Тя да го изгони, за да няма лежане.
2. Слага детето в детска градина.
3. Намира си работа.
4. той през това време трябв да си намери работа и да я помоли да се върне при него в техния апартамент.
5. Тя отива при него в апартамента - и двамата имат работи, детето се социализира, баба и дядо почиват както е редно.

# 57
  • Мнения: 12 859
Значи:
1. Тя да го изгони, за да няма лежане.
2. Слага детето в детска градина.
3. Намира си работа.
4. той през това време трябв да си намери работа и да я помоли да се върне при него в техния апартамент.
5. Тя отива при него в апартамента - и двамата имат работи, детето се социализира, баба и дядо почиват както е редно.
Ето моят вариант:
Тъстът и тъщата ги гонят.
Тя си намира работа, детето тръгва на градина.
Мунчо да прави каквото ще, от него и без това няма полза, направо отива и се дави в Дунава.
И да, бабата и дядото почиват, за да направят път на младите.
Smiling Imp

# 58
  • Мнения: 14 954
Не искам да изгрубявам, но това почиват е много двузначно.

За правенето на път - може пък на детето камиончето да препречва пътеката в двора Smiling Imp

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
И да, бабата и дядото почиват, за да направят път на младите.
Smiling Imp

Хахахахаха. Отдавна не се бях смяла с глас. Мъжът ми ме пита за какво, ама, пусто, това не може да се преведе 🥳 без да му се изгуби двузначението. 😇.

# 60
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Нарочно сложихме думата за да ви разсмеем. Баба и дядо наистина трябва да си починат малко. Може ли 29 години да я дундурят щерката, че и да доведе търтея и него да го хрантутят?!?!?!

Последна редакция: чт, 17 юни 2021, 16:48 от PrimaDonna

# 61
  • София
  • Мнения: 12 006
Надето си пусна творчеството тука и от тогава не е влизала във форума дори. Смятате ли още, че е истина и че тя наистина иска съвет Laughing

# 62
  • Мнения: 12 859
Може да е искала, но да е очаквала друго развитие на дискусията, по-скоро в посока на осъждане, че съществува неработещ мъж.

# 63
  • Мнения: 2 928
Какво правиш с него?
Това, че ти е направил дете не е особена заслуга.
Вашите така или иначе ти помагат.
Тях обаче ги дразни (както би ме дразнило и мен), че му помагат на него.

# 64
  • Мнения: 1 276
" 10 окт. 18


Не съм сменяла работа и отговорям на всички изисквания...пуснах си документите  за майчинство всичко беше ок  и се прибрах в българия и сега ми казват че няма да ми ги платят заради ниска заработка ,а тя дифакто не е ниска...Въпроса ми е какво мога да напрая от благодаря ..не мога да отида до англия защото съм в средата на 8-ми месец"

Цитат на авторката.  Детенцето е на 2г. и половина.

Общи условия

Активация на акаунт