Мъж, който не работи - моля за съвет

  • 7 149
  • 64
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 209
Кой е в неговият апартамент?

# 46
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Авторке, дай малко инфо, голям съспенс голямо чудене настана.
Не мога да повярвам, че двама души на 29 години още чакат на старите да ги гледат, и не могат да си хванат работа или да си гледат детето. Вие сте в разцвета на силите си, не сте сакати, имате и апартамент, какво точно се случва в мозъците ви и на теб и на мъжа ти?? Защо не си живеете във вашия апартамент, защо не ходите на работа?

# 47
  • Мнения: 777
Това е партенка.Как двама млади по на 29години  с дете и апартамент,където никой не живее чакат на двама стари хора да ги отглеждат? Това не е реално.

# 48
  • Мнения: 22 867
Само един случай подобен знам, и аз съм се чудила как е възможно, но на, двама на 30 и 32 се помотваха по цял ден вкъщи на ръцете на родители, които работеха. Снахата уж готвела, но съм се прибирала със свекървата след работа, накупила продукти и бързаща да готви за вечеря, та не знам кой какво е правил, но не е нормална такава ситуация. Пък тук и наличен празен апартамент има, но явно няма спонсори там.

# 49
  • Мнения: 6 786
Аз пък знам за много подобни случаи. Хорицата свикват, че има кой да им гледа детето и тях, все хленчат, че подходящата работа не идва, а те нямало да работят за 500 лв. Родителите пък явно са прекалено жалосливи и не смеят да тропнат с крак и да дадат зор. Някак оплакват милите млади, с които живпта е така несправелив.

# 50
  • Мнения: 14 953
Не че защитавам авторката, но аз съм от малък град и когато преди години си търсех след всеки сезон постоянна работа, не ме вземаха никъде - ни мобилни и кабелни оператори, ни хранителни магазини, ни всичко-по-левче. С висше образование, възраст 22-28. Оттук-оттам ми споделяха после, че съм изглеждала като заела нисък старт да се чупи при първа възможност - ми нормално, на тогавашните заплати. Но все пак почнах работа по програма, после гаджето ми ме издърпа в големия град, където работех продавачка на смешна заплата.
За мъж по има работа по малките градове, и е по-добре платена, отколкото за жена.

# 51
  • Мнения: 5 832
Не че защитавам авторката, но аз съм от малък град и когато преди години си търсех след всеки сезон постоянна работа, не ме вземаха никъде - ни мобилни и кабелни оператори, ни хранителни магазини, ни всичко-по-левче. С висше образование, възраст 22-28. Оттук-оттам ми споделяха после, че съм изглеждала като заела нисък старт да се чупи при първа възможност - ми нормално, на тогавашните заплати. Но все пак почнах работа по програма, после гаджето ми ме издърпа в големия град, където работех продавачка на смешна заплата.
За мъж по има работа по малките градове, и е по-добре платена, отколкото за жена.
Просто не ми говори на тая тема, че ми е супер болна. Толкова ми е мъчно, че не мога да се прибера вкъщи, защото работа няма, особено за жена. Но не мисля, че при авторката случаят е такъв.

# 52
  • Мнения: 12 859
Може да се случи човек да не го вземат на работа и за някакво време да не си намира, но с авторката и мъжът й е съвсем друг случая, те не търсят, държат празен апартамент, мъжът се държи като принц, на който всички са му длъжни. А авторката също не търси работа, макар че това може да й помогне поне тя с детето да се измъкнат от батака.
По-добре, авторке, сега търси работа, а не като ви изгонят вашите да си ходите по живо, по здраво, което явно вече ще се случи скоро.

# 53
  • Мнения: 7 488
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

# 54
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

Не, бе! И двамата търсят и който намери, почва. Другият гледа детето.

# 55
  • София
  • Мнения: 13 468
Аз ,наистина не разбирам от вашия съвет, значи тя с малкото дете незабавно да търси работа,  а Мунчо да лежи на дивана и да чака тъща да го храни.

Не. Или и двамата да търсят спешно работа и да се изнасят. Или, ако той не иска, тя да си търси работа, а него да го разкара от картинката.

# 56
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Значи:
1. Тя да го изгони, за да няма лежане.
2. Слага детето в детска градина.
3. Намира си работа.
4. той през това време трябв да си намери работа и да я помоли да се върне при него в техния апартамент.
5. Тя отива при него в апартамента - и двамата имат работи, детето се социализира, баба и дядо почиват както е редно.

# 57
  • Мнения: 12 859
Значи:
1. Тя да го изгони, за да няма лежане.
2. Слага детето в детска градина.
3. Намира си работа.
4. той през това време трябв да си намери работа и да я помоли да се върне при него в техния апартамент.
5. Тя отива при него в апартамента - и двамата имат работи, детето се социализира, баба и дядо почиват както е редно.
Ето моят вариант:
Тъстът и тъщата ги гонят.
Тя си намира работа, детето тръгва на градина.
Мунчо да прави каквото ще, от него и без това няма полза, направо отива и се дави в Дунава.
И да, бабата и дядото почиват, за да направят път на младите.
Smiling Imp

# 58
  • Мнения: 14 953
Не искам да изгрубявам, но това почиват е много двузначно.

За правенето на път - може пък на детето камиончето да препречва пътеката в двора Smiling Imp

# 59
  • Paris, France
  • Мнения: 14 137
И да, бабата и дядото почиват, за да направят път на младите.
Smiling Imp

Хахахахаха. Отдавна не се бях смяла с глас. Мъжът ми ме пита за какво, ама, пусто, това не може да се преведе 🥳 без да му се изгуби двузначението. 😇.

Общи условия

Активация на акаунт