Мъж, който не работи - моля за съвет

  • 7 154
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 954
Мда, сексуалната енергия е провалила много животи.

# 31
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 319
Изхвърляш мъжа, молиш родителите да гледат бебе или записваш на ясла и отиваш да бачкаш.

# 32
  • Мнения: 18 333
Тя е на 29, родителите може би не са пенсионери.

# 33
  • Мнения: 7 414
Не съм обърнала внимание, че авторката е на 29. Леле мале...

# 34
  • Мнения: 12 859
Родителите ги разбирам. Те имат задължение да те гледат, докато станеш на 18 или докато учиш. Никой родител няма да иска да отглежда дъщеря на 29 и още двама с нея. Значи те могат да работят, а вие двамата - не?

Нашият български народ е казал - който си има брада, да си търси гребен. Проблемът е на твоето семейство, не на родителите ти.
По мои сметки, детето ти тази година ще стане на три, след като е родено вероятно ноември 2018. Направи си план, хвани се на работа, дай детето на ясла / детска градина. Тоя мъж, като не подпомага собственото си семейство, го разкарай, или поговорете да се хване и той на работа. Защото това, което правите двамата в момента, е недопустимо.

# 35
  • Мнения: 5 832
И какъв е проблемът, че не работи? Работи ти, а той да си остане вкъщи домакиня.

# 36
  • Мнения: 14 954
А, да, бе. Знаеш ли как звънят за всяка дреболия? Аз щото знам, пък даже не сме имали дете, да кажеш голямото сложно. И накрая пак половината работа несвършена.
Рядко е оферта мъжът да е домакиня.

# 37
  • Мнения: 5 832
А, да, бе. Знаеш ли как звънят за всяка дреболия? Аз щото знам, пък даже не сме имали дете, да кажеш голямото сложно. И накрая пак половината работа несвършена.
Рядко е оферта мъжът да е домакиня.
Просто ми стана смешно, че жена, която не работи, е домакиня, но ако е мъж, е мунчо. 😅 То е срамота да работи при здрава жена. Тук малко работата ми е " търкулнало се гърнето и си намерило похлупака". Той не ще да работи, а тя дори не допуска такъв вариант за себе си, просто се жали, че няма други роднини, на които да се натресат.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 1 988
Ясно е, че не знаем всичко, а не е и нужно. Когато човек описва историята, със сигурност не пише всичко,  и не е за упрекване. Понякога маловажните неща, се оказват много определящи. Та, със сигурност въпросният мъж може да гледа детето, а жената да ходи на работа. Не мисля, че той ще се чувства комфортно в тази роля. Независимо какво си приказва. Поставям се на мястото на родителите и сигурно ще се ядосвам на такъв зет, колкото и да е грижовен към детето. Но живеейки заедно с възрастните, от тях по- подразбиране се очаква да дават едно рамо на младите- физически, финансово....Това може и да е една от причините, мъжът да не иска да се отделят и да отидат в неговото жилище.
През годините съм била свидетел да подобни истории с мои близки жени.
1 случай. Уволниха го от работа /здрав, прав, с хубаво образование/ и той "си легна вкъщи". Жената ходи на работа, а той непрекъснато залага подслушващи устройства, камери....да я следи. 
Скрит текст:
Много ми е близка, но не събирам кураж да я попитам "Защо не го убиеш".
2. сл. От 30 години съкратен шофьор , стои си вкъщи . Жената работи и плаща всички сметки. Той- сутрин с колата до центъра- на кафето, след обед- почива у дома. Децата са големи, таботят чат-пат, мама плаща, купува храна, покъщнина....Събра кураж да го напусне- нейните роднини луднаха "какво ще кажат хората". Простотия, според мен. И изведнъж, Някой се намеси и този тунеядец почина. Е, трябва ли да се чакат 30 години? Ами ако жената не ги дочака?
 3. сл. Мъжът съкратен, жената започва работа  , за да се борят с живота, а той ще гледа две малки деца. Да, ама му писна, защото "не съм детегледачка, нито готвачка". И започна да прави глупости.
Отстрани лесно се дава акъл, но прагът на търпението на всеки е различен . Мисля, че тези три абсурдни случая, на които съм била свидетел, са твърде много за три мои приятелки. Не съм мъжемразка, но нека не бързаме да убиваме момичето с камъни. Пожелавам му да се вземе в ръце и да събере кураж да бъде по-решителна.

# 39
  • Мнения: 3 505
Ако детето е на три, моменталически започвате да работите за второ. Никакво значение няма дали имаш жилище, стабилна работа, доходи, важното е да се вместиш в бегемамските стандарти за две деца преди 30. Вашите бременна няма да те изгонят, а започнат ли да пискат, ги пращаш да се разправят с Аднариел и Дренка.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 5 307
Няма нищо лошо жената да работи, а мъжът да гледа дома и децата, ако така са се разбрали. Случаят обаче не е такъв. И двамата не работят и баба и дядо са принудени да обслужват финансово и битово тричленно младо семейство. Отделно мъжът твърди, че има имот, с който би могъл да има някакъв принос към семейството - дали с наем, дали с продажба, дали с ползване, но не - държал си го заключен и не давал на жена си да ходи там, докато той пърди на нейния матрак.

# 41
  • Мнения: 17
Интересно ми е, ако нямаш работа как ще си напишеш СВ, молба, мейл или каквото там ти искат за кандидатстване, защото с тези ти умения не знам как ще се оправиш. Успех !

# 42
  • Мнения: 6 786
А той мъж ли ти е, в смисъл съпруг или просто живеете заедно? Ако ти е съпруг, то след развод имаш право да живееш в жилището, докато детето стане на 18. Но ако ще живееш самостоятелно с детето в апартамента, то трябва и да работиш и да издържаш себе си и детето.
Ако не сте съпрузи, разделяте се, дали ще оставаш при вашите или на квартира, но хората са направили достатъчно, че имате покрив над главата си и плащат сметките. Би следвало да започнеш работа, за да можеш да издържаш себе си и детето, независимо дали ще живеете при тях. Както ти стоиш и чакаш на майка си и баща си, така и твоето дете разчита на теб и на баща си.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 23 778
Ако ти е съпруг, то след развод имаш право да живееш в жилището, докато детето стане на 18.
Това не е точно така, не я подвеждайте да си мисли глупости. Има условия за да има право да живее там. И отделно може и да и се наложи да плаща наем за жилището.

# 44
  • Мнения: 777
Горките ти родители.Да работят за още трима човека.До кога ли ще издържат? Направо ги съжалявам.Да са живи и здрави.

Общи условия

Активация на акаунт