Августинки 2021 - Тема 5 💙💜

  • 29 729
  • 788
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 221
bile, значи и ти си като мен. Мислих, че при мен Ешерихията е довела до разстройството, че повечето жени ги кара на запек желязото, но явно не съм сама в този клуб. При мен буквално проблемите започнаха 2-3 дена след първият прием на Сорбифер. Затова минах на Тотема на по-ниска доза. Ако те притеснява чисто битово, пробвай с високо протеинова диета. Аз минах на двойна доза протеин заради нисък общ белтък и леко се оправи положението. Както и виждам разлика дали се храня основно с въглехидрат или с протеин. Протеинът има затягащ ефект.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 121
Благодаря ви, че ме успокоявате момичета. Ще пусна изследвания за чревни инфекции, просто е малко трудно да събера пробата, тъй като с разстройство, което реално е в малки количества и кървящи хемороиди не знам как ще се случи. Все пак се надявам да излязат чисти, но пък от друга страна, ако не е това не знам от какво ще е. Действа ми вече и на психиката, не се чувствам пълноценна. Дано скоро всичко се оправи и най-много се надявам всичко да е наред с бебето, аз ще се оправя за него се страхувам въпреки, че си ме ритка активно без промени.

# 47
  • Мнения: 227
Със сигурност не си помагам с яденето. Ям предимно зеленчуци и плодове, и от месата телешко и пилешко, но по-рядко. Не приемам никакви въглехидрати, защото после ми е трудно с дишането, вдигали кръвната захар и прочие, и въпреки, че много ми се ядат, като знам, какво ще ми причинят, не посягам към тях. През живота си не съм се съобразявала толкова, какво и колко ям, а мислех, че като забременея ще се отпусна и ще ям, каквото ми се яде. Но уви, не би. Хубавото е, че поне не ми се налага да излизам от вкъщи и магазинът ми е наблизо. Хапчетата ми видяха сметката на стомаха. На 5-ти пак ще давам кръв и ще се видят последствията. 

bile, значи и ти си като мен. Мислих, че при мен Ешерихията е довела до разстройството, че повечето жени ги кара на запек желязото, но явно не съм сама в този клуб. При мен буквално проблемите започнаха 2-3 дена след първият прием на Сорбифер. Затова минах на Тотема на по-ниска доза. Ако те притеснява чисто битово, пробвай с високо протеинова диета. Аз минах на двойна доза протеин заради нисък общ белтък и леко се оправи положението. Както и виждам разлика дали се храня основно с въглехидрат или с протеин. Протеинът има затягащ ефект.

# 48
  • Мнения: 290
Присъединявам се към неспящите.. и към тези с подутите крака.. от няколко дни се чувствам като парцал, от жегите ли е не знам.. но нито спя качествено, нито през деня имам енергия и желание за нещо.. добре, че си имах работа тези дни, та поне малко да се насиля да правя нещо, иначе сигурно нямаше да мръдна от дивана цяла седмица. Надявам се да е временно и да мине, че още два месеца ако продължи така, не знам..
Да се похваля, вече имаме и количка и май сме готови с всичко за бебо. Heart Eyes Остана само да сглобим кошарката и още някои дребни неща за докупуване, но те не са от първа необходимост. Hug

Да питам тези от вас, които се престрашават да пътуват, вие консултирате ли се с АГ преди да тръгнете на дълъг път? Очертава ми се пътуване скоро и се чудя дали е удачно.. Притесняват ме контракциите, да не вземат да се засилят от пътя..

# 49
  • Мнения: 802
Ние с детето редовно сме по пътищата. Пия един магнерот и тръгваме. Би трябвало да го пия по три пъти на ден, но много рядко пия, само преди да тръгна с кола. С баткото в деветия ходихме на море, сега пак ми се ходи, но таткото се дърпа. Малко ме е яд, че съм бъзла и не си ползвам книжката, иначе паля колата и отиваме Grinning

# 50
  • Мнения: 216
Мили момичета,
Тази събота и неделя Държавна агенция "Безопасност на движението по пътищата" и Деца на борда ви канят на безплатни обучения „Как да возим бебето си в колата!“ Sign Children Crossing

Обученията са специално насочени към бременни и родители на новородени и ще засегнат важни въпроси като:
    -   защо е важно децата да са винаги в столче и със закопчани колани;
    -   как да изберете правилното столче за детето си;
    -   как да сте сигурни, че сте монтирали и ползвате правилно столчето за кола;
    -   кога е време да преминете към следващо столче и др.
В събота, 26 юни, от 10:30 ч. – онлайн на живо във Фейсбук страницата на Деца на борда, където ще можете да зададете всички въпроси, които имате по темата. Не се изисква регистрация.

В неделя, 27 юни, от 10:30 ч. – присъствено в градината на SOHO в София, на което можете да дойдете с кошницата на бебето си, за да получите съвети за правилен монтаж на столчето и допълнителна безопасност за детето Ви. Участието в това обучение изисква предварителна регистрация, тъй като местата са ограничени


* Обученията са част от събитията, посветени на Националния ден за безопасност на движението по пътищата – 29 юни.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 979
Момичета, дотолкова свикнах да спя настрани с голямата възглавница между краката,че сега се чудя как ще спя в болницата без нея. Знаете ли дали се спи по гръб след раждането?

А как Ви се отразяват жегите?
Не знам как е след нормално раждане, но след секцио можеш да спиш само по гръб и не ти трябва в-образната възглавница. Аз с нея спя супер. Нямам подувания на краката, само вените ми са ужас, стават все по грозни и грозни... Като цяло съм ок, надявам се да си седи до секциото на топло беба.

# 52
  • Мнения: 1 221
Аз друго се чудя, как стават нощните хранения. Като се събудя да пикая и буквално заспивам на тоалетната чиния, едва гледам. Дано не заспивам с бебето на гърдата.

# 53
  • Мнения: 802
Синът ми сън не знаеше какво е, будил се е по над 16 пъти на нощ и все права трябваше да съм. Нямаше къде да ходя, никой не ме оставяше да спя, свиква се. Но беше ужасно, че и в малкото сън, който имах, сънувах, че кърмя и се сепвах къде е бебето. Бях се побъркала и това продължи до втората му година. Сега се чудя как се навих за второ Grinning

# 54
  • Мнения: 354
По темата с разтройството да ви кажа и при мен ту има, ту няма, ту ставам сутрин и влизам веднага, ту до 11 не мога да свърша нищо. От към хранене, аз си имам железен стомах и никога не съм гледала какво ям, в какви комбинации и тн. Все още поне по 1 път седмично се яде я бургери, пица нещо от тоя род, ама тези седмици ядем с литри таратор. Жегата ме убивс буквално, подувам се много следобед, ако не съм мърдала сутринта наяън всичко е точно, но вчера по пазар ходих магоре надолу и още в 10 имах не пръсти на краката, а толумби.... За пътуване колкото и д аобичам морето и тн, някак си не си го представям, тая година я отписах лятото. Сега като знам датата за секциото, хем се чудя как да наместя кой да взима баткото от детска, хем не ща да казвам на никой датата, като първия път. Никой не знаеше нищо, директно в 7 сутринта се започна звънене за уведомление, че има бебе. Сега май няма да стане така ама ще го мислим. Започвам сега активно пране, почистване на стая, прозорци ала бала, че си има реално месец и 1 седмица. С този ипотечен заем и документи е лудница, онзи ден баш в жегата в 1 30 на обяд щях да пукна докато стигнем до банката, ама вътре раааааай набичени климатици, хлад, чак не ми се тръгваше🤣 влизам в 45 дневния сега в неделя та поне ще спра вече да се влача за болнични нагоре надолу.
Чудя се как ще е най-добре да запознаем кучето с бебето. Той милия с мен ск стои по цял ден, като изляза, ме чака на входната врата, само по мен ходи, пикаме заедно, акаме заедно, като 2ро дете си ми е и подозирам, че много ще страда като ме няма. Надявам се после да пази бебето. А не да й яде чорапите, както яде на баткото🤣 абе идва веселата част скоро

# 55
  • Варна
  • Мнения: 725
Баткото го кърмех на гърда , и вечер често се случваше докато цока аз да се облегна назад и да заспя 😆 После се събуждах , оставях го в кошарката и продължавах.
Относно кучетата , знам че е хубаво да се запознаят на неутрална територия , примерно преди да влезете вкъщи пред блока/къща да го подуши . Моето кученце имаше период в който ревнуваше , но бързо мина и като цяло не беше заинтересована от бебето. А сега се чуди самп къде да се скрие защото сина ми само я дебне и се почва тормоз 🤭

# 56
  • Мнения: 1 276
За първи път имам белтък в урината,това от липса на протеини ли е?
АГ-то ми е в отпуска. Кръвното си ми е ниско/нормално. С изключение на уморените крака (дори не са подути) и подути пръсти на ръцете други оплаквания нямам. Четох,че пиете протеин и се чудя дали да не го включа към диетата си,че пия малко вода и ям малко протеини като цяло.

# 57
  • Мнения: 1 221
По принцип се следи белтъка в урината за прееклампсия, но на теб ти е ниско кръвното. Тогава може да означава, че губиш белтъка от тялото чрез урината (не се усвоява напълно). Пусни си общ белтък и ще видиш как е положението. Моят общ белтък беше много нисък преди 3 седмици 36. А аз пия двойна доза протеин. Тогава ме накараха да пусна урина, за да видим да него губя чрез нея, но не беше това.

Аз наскоро гледах Ивана Александрова (влогърка) и нейни последователи й бяха казали, че е добре да влезе първо тя сама в апартамента, да си поиграе с кучето, защото то я е чакало толкова време да се прибере, след това да влезе мъжът й с бебето.

# 58
  • Harmonia Mundi
  • Мнения: 28
Имаш време още. Има книги за тази цел, които могат да ти помогнат.
Много е важно как ще представиш бебето на кучето - особено, ако нямате изградени правила у дома или не работите активно по общо послушание.
Ще ти пратя нещо на една книга, която имаме у дома. Simple Smile

Чудя се как ще е най-добре да запознаем кучето с бебето. Той милия с мен ск стои по цял ден, като изляза, ме чака на входната врата, само по мен ходи, пикаме заедно, акаме заедно, като 2ро дете си ми е и подозирам, че много ще страда като ме няма. Надявам се после да пази бебето. А не да й яде чорапите, както яде на баткото🤣 абе идва веселата част скоро

# 59
  • Мнения: 125
Аз се изказвам само, когато мога да бъда полезна с опит. Втора бременност ми е и за втори път свалям килограми. Важно е плода да се развива нормално. Имам и куче, за което аз съм цялата вселена. Въобще не поглежда детето, което е вече на 1,6 г. Просто го ненавижда. Не го закача по никакъв начин. Остана ли сама идва и се гушка в мен. Детето му се радва. Опитва се да го гушка, но той или се прави на умрял или си тръгва. Цирка е пълен. Сега с породени и куче ще съм хита в квартала. Относно нощните кърмения- много зависи от детето. Моето като го накърмех към 1 часа вечерта и после ставах към 6 часа. Беше спокойно дете. Сега е ужасен. Обичам го, но наистина го тресе нещо като бебешки пубертет, зъби, инати, регресия на съня или скок в растежа. Каквото и да е дано скоро мине.
Дано всички имаме здрави деца и се възстановим бързо да си ги гледаме.

Общи условия

Активация на акаунт