Августинки 2021 - Тема 5 💙💜

  • 29 760
  • 788
  •   1
Отговори
# 60
  • Варна
  • Мнения: 121
Нормално ли е да усещам бебето съвсем ниско долу? В 31 седмица съм вече, чак усещам, че ще се напишкам като ходя на всяка крачка. От днес започна да си ме рита доста ниско пак и имам чувството, че ще излезе 😅

# 61
  • Мнения: 290
О да и аз така го усещам от известно време... Девойката се е обърнала надолу вече и първо, че тежи ниско долу, отделно мисля, че с ръчички бута и натиска и е доста болезнено.. при ходене и особено при изкачване на стълби ме подпира и имам чувството, че ако си вдигна крака ще я смачкам.. Joy и аз съм 31ва седмица, според мен е нормално. Blush

# 62
  • Варна
  • Мнения: 121
Защото четох някакви стари теми и там пише, че се усеща така, защото се било обърнало седалищно и се зачудих.

# 63
  • Мнения: 290
Според мен вече са доста големи и както и да се завъртят ще тежат и ще натискат надолу.. Аз от повече от месец я усещам така и всеки път на преглед виждам, че е главично. При теб знае ли се от прегледите в каква посока е завъртяно?

# 64
  • Мнения: 1 221
Нормално да тежи ниско долу. Както бях писала,  на мен докторът ми показа как изглежда шийката и точно на входа й е главата на бебето.
Вчера при нас пръскаха за комари вечерта. Затворени прозорци, климатик пуснат и пак жегата беше непоносима. Чак се чудя ще успеем ли да поддържаме температура 22 градуса за бебето август месец.
Мислех да правя пюренца в буркани за бебето, то последните дъждове тотално скапаха и малкото, което е имало по овошките. Най-много някое зеленчуково да направя.

# 65
  • Варна
  • Мнения: 121
Не знам нито колко тежи, нито как е разположено, днес съм на преглед и се надявам да разбера. Дано заговорим и за раждането вече.

# 66
  • Мнения: 139
На мен започна да ми притиска ниско долу по този начин, когато се обърна главично. Преди това ми се ходеше до тоалетна само като ме подритваше, а сега ми е начин на живот 😀

# 67
  • Мнения: 4 079
При мен е главично (поне на всеки преглед от 3-4 прегледа насам) и си притиска по този начин, но не постоянно.

# 68
  • София
  • Мнения: 374
И при мен е главично, надолу и натиска върху мехура, в някои дни ми е по-леко, в други по-тежко, в 32 с влязох. Шийката е добре засега. Тези дни с тези жеги сме денонощно на умерен климатик (24С) хладничко е в апартамента, без да е студено и като се сложи на най-слабия вентилатор не се усеща духане изобщо. Гледах лекцията на Елена Василева за кърменето, каза че няма никакъв проблем бебе и климатик, стига да не му духа директно.

# 69
  • Мнения: 541
Здравейте мами, можете да впишете и мен с термин 05.08 момче 💙
Имам въпрос, дадоха ми вече документите и списък за раждане, обаче само тези компреси от списъка не знам какво представляват

# 70
  • Мнения: 1 221
Да ти искат 10 броя според мен ще е я гащи за родилки/еднократни чаршафи или подплънки за гърда. По-скоро ще са гащи(като памперси), не ги засяга много твоята кърма. Звънни им на рецепцията да ти кажат. Наистина е много странно написано, не е в теб проблема, че не го разбираш

# 71
  • Варна
  • Мнения: 725
Компреси са еднократните подложки , по 10бр са в пакет с размер 60/40 🙃

# 72
  • Мнения: 541
Компреси са еднократните подложки , по 10бр са в пакет с размер 60/40 🙃
Благодаря Simple Smile

# 73
  • Мнения: 354
Момичета как се справяте с отоците на краката? 2 дни бяхме на вила заради 4те рождени дни в компанията🤣 айдв на 26 нали валя, трещя беше хлад та всичко беше в рамките на нормалното, но вчера от 12 до 6 вечерта пак бяхме на вила и като се прибрах краката бяха 4творни. Ужас... А се топих там в леген със студена вода, стояла съм само на сянка. Снощи едва заспах от подуването. Мазах се с охлаждащ гел, после с Арника, краката на високо вкъщи и особен ефвкт няма. Чак кожата ме боли от разпъването. 😢

# 74
  • Мнения: X
Не се справям. Дори сутринта сега съм отекла- ръце, крака, лице. Следя си само кръвното и това е.

Общи условия

Активация на акаунт