Августинки 2021 - Тема 5 💙💜

  • 29 780
  • 788
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 133
Благодаря Тери, ще пробвам и аз с тях. Че едва сядам, а да нв говорим че не мога да се изкашлям, защото боли

На мен акушерката на моя лекар ми препоръча Юриаж Цикаила Спрей. Каза с него да си пръскам след секцио раната и с него да обработвам на бебето пъпния остатък, вместо със спирт. Каза, че и със спирт може, но в спрея има и цинк и е по-добре. Но каза, че може и Цикатридина спрей да купя. Та поне няма да навреди, щом за бебе ми го препоръча. Също каза, че мога и отдолу да се пръскам с него, ако имам рани или разни гадости, въпреки секциото

# 736
  • Мнения: 802
Плами, за вътрешни нищо не се пръска, аз имах и външни, както и хематом, който се разнесе, та за тях Цикатридината подейства. Може промивки със смрадлика да правиш

# 737
  • Мнения: 139
Момичета, аз вчера питах за водата в Токуда дали знаете нещо и се оказа, че наистина в последния момент е било.
Снощи се роди дъщеря ми Катерина ☺
Контракциите ми така и не станаха на 3 минути, както ме беше предупредила АГ. Така че чакахме, чакахме и в един момент усетих напъни, та мъжът ми трябваше да кара като Шумахер 😀 Беборанка излезе с 4 напъна и първата й работа беше да ме напикае, след като ми я дадоха.
Сега ми я взеха, за да й правят изследвания, а аз се въртя из стаята като муха без глава и се чудя какво да правя.

А за питането за тапата по-горе...моята започна да пада с контракциите и то чак вечерта. Преди това през деня нямаше нищо. Та явно за всеки е индивидуално кога и как ще се случат нещата с падането й.

# 738
  • Мнения: 802
Честита Катерина, много здрава, щастлива и красива като името си да е Simple Smile

# 739
  • Мнения: 541
Честито, жива и здрава да е Катерина!
Моят термин е днес 😁 ама като гледам май в понеделник ще влизам за предизвикване. Момичета имам въпрос, пуснах 45 дневния болничен, но до ден днешен нямам никакъв превод, какво да направя и към кого да се обърна? Само ме водят на работа и малко ми е неудобно да досаждам на човека.

# 740
  • София
  • Мнения: 374
Еха  Wanderer, честито!!!! Не мога да повярвам, вчера говорихме за водата, а днес вече Катерина е на бял свят! Ти ще кажеш как се чувстваш, но мисля, че е голям късмет и всичко е минало толкова бързо! Леко възстановяване! Като имаш време пиши малко повече впечатления за Токуда, аз вчера гледах он-лайн лекция на Масларска и една акушерка в подкрепа на кърменето, звучеше много добре, дано е така.
Момичета аз много се вълнувам дори как ще изглежда бебето 😀 как ще го гледам с любопитство...ей такива си мисля  😀 защото първото беше в кувьоз и дълго време го гледахме през стъклото, не го бях докосвала дори.....
Еми не мога да дам съвет, днес не те ли викат пак на преглед щом има такова разкритие?

# 741
  • Мнения: 25
Казаха ако не се роди до неделя сутринта ще ме приемат за предизвикване. Пък термина ми е на 15 август.

# 742
  • Мнения: 802
Аз днес съм на тонове и ще преговарям за дата, за предизвикване. Никакви намерения няма да излиза, а аз преносвам.

# 743
  • Мнения: 15
Момичета, препоръчайте лосион против стрии, от който сте доволни. Аз се мажа с олио в момента, но наистина не е приятно в тия жеги..

Аз ползвам на Lierac и съм много доволна - гел е и попива изключително бързо.
Извинявам се, ако не е подходящо за тук, но имам и втора неразопакована опаковка (бях се презапасила, а се оказа изключително икономичен) - 400мл за 50лв, ако някой иска 🤞🏾

# 744
  • Мнения: 541
Аз днес съм на тонове и ще преговарям за дата, за предизвикване. Никакви намерения няма да излиза, а аз преносвам.
Не ви ли казаха след колко дни да влизате за предизвикване,на мен ми казаха да имам 4дни

# 745
  • Мнения: 25
Аз днес съм на тонове и ще преговарям за дата, за предизвикване. Никакви намерения няма да излиза, а аз преносвам.
Не ви ли казаха след колко дни да влизате за предизвикване,на мен ми казаха да имам 4дни
В коя болница ще родите?

# 746
  • Мнения: 802
Нищо не сме говорили за дата, иначе се следя на частно, но се каня да отида и в държавната на преглед (в Плевен съм) . Ще видя и там какво ще кажат. Мисля, ако скоро започна да ражда, да съм в държавната. Но, ако ме придизвикват, ще съм на частно. Съвсем ми е изнервено

# 747
  • София
  • Мнения: 1 982
Честита да е Катерина, прекрасно име❤️

# 748
  • Мнения: 99
Честити да са новите бебчета!

Мами, един може би леко закъснял въпрос.
Какъв режим на хранене ще спазвате при кърменето? Консултирахте ли се с някой по темата?

# 749
  • Мнения: 382
LilliP, аз не мисля да променям досегашния си режим на хранене. Четох преди време препоръките на NHS, в общи линии там казват да се избягват алкохола, цигарите, кофеина и рибата, която е богата на олово . Препоръчва се балансирана диета с много плодове, зеленчуци, протеин.

Общи условия

Активация на акаунт