Какво мислите за уличните котки и кучета?

  • 15 168
  • 673
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 929
Ако зависеше нещо от мен, бих направила следното:
1. Всеки стопанин, който притежава некастриран домашен любимец и го заплоди, да поема пълна отговорност за бебетата, които се родят. Да не може току така да ги захвърли на улицата, а ако го направи, да подлежи на солена глоба и обществено полезен труд.
2. Бездомните кучета и котки се улавят и кастрират, след това се настаняват в приюти. Започва се кампания по осиновяване. Който си осинови улично кученце, получава бонус от общината, например 1 година безплатно ветеринарни грижи.
3. Неосиновените животни да не се евтанизират, а да се види къде биха могли да бъдат полезни. Например по селата, където хората имат нужда от кучета, или да се обучат да бъдат използвани за терапии на болни дечица.

# 661
  • Мнения: 1 118
Много от уличните кучета са опасни за хората.

# 662
  • Мнения: 485
Много от уличните кучета са опасни за хората.
Много хора са опасни за кучетата!

# 663
  • Мнения: 41 800
Да изселим хората, че да рахатясат кучетата?

# 664
  • Мнения: 2 886
Не, просто хората да престанат да изхвърлят животните си!  Днес разбрах за доберман, изхвърлен от апартамент, пратен на село, държан на верига! Идиотът малко късничко се сетил, че трябва да го разхожда сутрин рано, не му се занимавало. Въпрос на време е или да избяга, или да го изхвърлят... Горкото животинче!

Последна редакция: чт, 12 авг 2021, 16:48 от Djaky

# 665
  • Мнения: 41 800
Да де, ама аз нямам вина, че някой си изхвърля кучето. Или че и естественият прираст е висок. Или че има фиктивни кастрации. И изобщо за човешката природа нямам вина, такава си е. Но щом не може да се променят хората, се прави друго. Така е подходено към оръжията, наркотиците, отровите - забранени са. Така негодните хора нямат достъп до тях. Едно бойно куче си е оръжия, значи важи същият подход.

# 666
  • Мнения: 2 886
Е, и аз казвам съответните служби най-най-накрая да си вършат работата, ама те упорито не искат!

# 667
  • Мнения: 485
Да изселим хората, че да рахатясат кучетата?
Няма да е лошо.

# 668
  • Мнения: 6 058
Нас пък от няколко вечери ни посещава лисичка. 🦊 Става въпрос за София, кв. Овча купел. Много е сладка, не се бои от хора. Стои и ни гледа с интерес. 👀 Не прави бели. Четох, че и в други части на София са забелязвани лисици. Не им е мястото в града, но човекът постоянно завзема териториите им. Къде да се дянат? Може би да ги застреляме или отровим, както призовават някои особи?
Скрит текст:

Тази вечер пък на улицата ни се е появило ново котенце-бебе. Нахранихме го и докато чакахме да си изяде порциона, че да хвърлим паничката, от блока излезе един мъж. Носеше в пликче нещо. Отиде и изсипа няколко консерви в паничките на уличните котки, които цялата улица изхранва. Ами стана ми симпатичен от раз. Ей това са добрите хора. Heart

# 669
  • Мнения: 15 140
Ако не е тайна, в коя част на ОК е това? Аз съм между последните две метростанции, не съм виждала лисичета.

П.п. пазете котенцата от лисицата.

# 670
  • Мнения: 6 058
Старата част, до Булгартабак.
Засега нямаме проблем с нея. Не е направила нищо на котетата. Аз и моя мъж предупредих да внимава все пак като извежда кучетата ни, че са чихуахуа. Снощи не се появи. Днес четох, че е забелязвана до 9ти блок в Овча купал /ако е същата де, защото имаше предположения, че са няколко/. Blush

# 671
  • Мнения: 15 140
О, далечко от мен, значи.
Тоест, не е много далечко през блоковете, но се съмнявам да тръгне да обикаля чак толкова, ще й е непознато Blush

# 672
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Нас пък от няколко вечери ни посещава лисичка. 🦊 Става въпрос за София, кв. Овча купел. Много е сладка, не се бои от хора. Стои и ни гледа с интерес. 👀 Не прави бели. Четох, че и в други части на София са забелязвани лисици. Не им е мястото в града, но човекът постоянно завзема териториите им. Къде да се дянат? Може би да ги застреляме или отровим, както призовават някои особи?
Скрит текст:

Тази вечер пък на улицата ни се е появило ново котенце-бебе. Нахранихме го и докато чакахме да си изяде порциона, че да хвърлим паничката, от блока излезе един мъж. Носеше в пликче нещо. Отиде и изсипа няколко консерви в паничките на уличните котки, които цялата улица изхранва. Ами стана ми симпатичен от раз. Ей това са добрите хора. Heart
В Белгия, и в частност в Брюксел, е пълно с лисици Simple Smile

# 673
  • СИ
  • Мнения: 4 403

В Белгия, и в частност в Брюксел, е пълно с лисици Simple Smile


Както и в Лондон. Лисица да си в Лондон...        Stuck Out Tongue Closed Eyes

Общи условия

Активация на акаунт