Какво мислите за уличните котки и кучета?

  • 15 119
  • 673
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 375
Трябва ли да ги изтребят за да не се мъчат? Видях с очите си 2 агонизиращи отровени кучета. Отвратителна гледка е. Редно ли е да ги "изчистят" веднъж завинаги?

Последна редакция: вт, 13 юли 2021, 10:10 от Редактор*

# 1
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Бойното поле отвори.

# 2
  • Мнения: 2 375
Просто ми е интересно, кое би било по правилно.

# 3
  • Мнения: 5 300
За котките ми е жал, моят си го прибрах от улицата, но за кучетата... Имам фобия направо от тях, не веднъж съм била нападана от улични кучета и меко казано не ги харесвам.

# 4
  • София
  • Мнения: 35 227
Парите, които текат за тях, да се канализират, ревизират и оптимизират.
Някои деяния да се криминализират и всичко ще си дойде по местата.

# 5
  • Мнения: 2 375
Ние си имахме едно бездомно  куче. Беше голямо и го приютихме в гаража ни. Бубка се казваше. Всеки ден изнасяхме храна и вода. Толкова добричка беше....

# 6
  • Мнения: 41 368
По-добре е да ги няма, но ясно е, че масов отстрел не може да се приложи. Ако има начин да се махнат хуманно ще е супер.

# 7
  • Мнения: 5 907
Често из Европа съм виждала помияри на каишка, разхождани от горди стопани. И всеки път си казвам: още едно българче. Много съм благодарна на богатата Европа, че отглежда българчета,  докато  в бедна България разхождат породисти кучета, но само докато им омръзнат. Или докато имат пари да ги хранят.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 000
Мястото им не е на улицата, но не означава да се убиват. Ако институциите благоволят да влезат в ролята си, засили се контролът по отглеждането, развъждането и продажбата на животни, вероятно нещата ще си дойдат на място. Зоополиция също трябва да има, но засега интересът за добруването на животните не е висок, а само за разхищение/кражби на отпусканите пари за това.

# 9
  • Варна
  • Мнения: 36 738
Често из Европа съм виждала помияри на каишка, разхождани от горди стопани. И всеки път си казвам: още едно българче. Много съм благодарна на богатата Европа, че отглежда българчета,  докато  в бедна България разхождат породисти кучета, но само докато им омръзнат. Или докато имат пари да ги хранят.

Или докато породистото изяде някого. Оня ден пак четох за някакъв питбул...

# 10
  • Мнения: 6 948
Много обичам животни, но мисля, че мястото им не е по улиците в градска среда, защото има много рискове за хората.
Колко станаха известните и неизвестните случаи на хора, на деца дори, нападнати, нахапани зверски и дори убити от улични кучета?!  Аз също съм нападана от глутница и хапана, макар, че съм израсла с кучета и зная какво да правя, за да се опазя от нападение.
А колко  дневно са хората, заразени с кучешка тения, някой има ли представа?  Никъде няма да видите такива официални данни, защото ги крият. Но са много заразените...

Преди години, когато у нас започна да се говори за защита на уличните кучета, погледнах английските закони - бяха много по-рестриктивни от нашите. Имаше и доклад по пера, какви щети ще бъдат понесени, ако популацията на уличните кучета бъде оставена да се развива. Доста сериозни цифри бяха в този доклад. И въобще не си поплюваха, не оставяха популацията да се развива, независимо колко подскачаха техните кучезащитници.
За разлика от това, което се случи у нас.

Съгласна съм с Ms.Gorgeous, че става въпрос за много пари в тази схема. Затова ги оставят да се развиват. Затова и ветеринарните лекари участват в тези агитки, защото много печелят от развитието на популации болни улични кучета, заразяващи домашните. Някои от тях печелят и от фиктивно поставяне на ваксини, кастрации и т.н. измами.

Съгласна съм и с HighSpeed, у нас няма нито ограничение за опасните породи кучета ( както е в Англия, например), нито задължение те да бъдат професионално дресирани. То май и професията дресьор не е нормативно уредена и всеки може да се провъзгласи за такъв.

ПС Barbarella, навън изнасят основно породисти, за много пари, в нарушение на законите и с фалшиви документи. Така изкараха един шарпей в Англия и не успяхме да го спасим, беше на наши близки.

Последна редакция: чт, 01 юли 2021, 18:21 от Diorela

# 11
  • Мнения: 1 851
Те не са виновни животните, че стопаните ги изхвърлят и отказват да ги кастрират.
Не ме е страх от улични котки, но от улични кучета-да.

# 12
  • ☀️София / London🌂
  • Мнения: 3 439
Задължителна кастрация за всички домашни любимци. Чипиране- да се знае това животно на кого е и да се плаща данък за него. Който го изхвърли - солена глоба и обществено полезен труд минимум 6 месеца в приюта ! Приюти за бездомните и ясна програма за стимулиране на осиновяването им. Спиране на развъждането и печалбарството на гърба на животните, който иска да развъжда определени породи да има лицензиран развъдник и носи пълната отговорност за поколенията, да не забравя да плати данък печалба !!! . Животни да се дават само на хора имащи подходящи  условия за тях. Кучетата и стопаните да преминават през обучителна програма.

# 13
  • Мнения: 2 375
Мен преди много години ме захапа едно бездомно куче. "Черен" го бях кръстила, защото беше черен и огромен. Чакаше ме пред входа и ме следваше навсякъде. До училище и обратно ( в Русия). Обаче веднъж отидохме на огромната пързалка от сняг и аз да се пусна то ме захапа за задника. Даже вълненото ми палто прехапа. Аз малка и се разревах, а после го отбягвах. Но после разбрах, че е било вид "защита" от страна на животното. То е искало да ме изтегли нагоре. Вървеше след мене и след това, но аз даже не се обръщах. Избягвах го. Та кой е "лошия".

# 14
  • София
  • Мнения: 35 227
За българското Председателство знаете ли какво направиха? Събраха ги от централната градска част и ги разселиха в в крайните села и квартали. Така се решава проблем.
Влива се финансиране от държавен бюджет, общински бюджет, частни и юридически лица, както и от външни проекти и организации.

Общи условия

Активация на акаунт