Отпускарска треска в лятната немска тема / 220

  • 19 772
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 996
Colibri, нашият багаж от събота дойде във вторник на обяд, каквото купувах в понеделник им пуснах снимките на касовите бележки и снощи ми пратиха мейл, че ще ми осребрят 75% от сумата и до две седмици ще са на контото -  Hygieneartikel и козметика плащат на 100%, а дрехи, бельо и обувки, които са за дългосрочно ползване - 50%. Аз бях по-скромна в пазаренето - сестра ми ми услужи с дрехи, но мъжа ми си направи нов летен гардероб за тяхна сметка.

# 691
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 499
Благодаря, Марголотта! Това не го знаех, сега ще проверя и ако пазя бележките, ще им ги изпратя?
С един и същи полет ли сме били? (директния от ФФМ до Варна)

# 692
  • Мнения: 1 996
Не, ние бяхме през Виена до София. На летищетото във Франкфурт един по един на гейта ни проверяваха сертификатите, въпреки че бях качила всичко предварително онлайн ( полетът беше на австрийските авиолинии). На Луфтханза пуснах онлайн формата през Feedback секцията, само им написах сумарно колко в лева за дрехи и колко за козметика, освен снимките на българските касови бележки, въобще не очаквах да реагират, че и толкова бързо. От летището в София ми казаха да си пазя касовите бележки и да ги осребря, и аз не знаех преди това.

# 693
  • Мнения: 7 215
Пипи, ама тя така свободно ли го тръби това?!

Да, на всеослушание казва, че няма да се ваксинира, а ще си търси фалшив имунизационен паспорт. Като бонус изнася лекция за вредата от ваксината.
Аз вече не я слушам, писна ми.

# 694
  • Мнения: 9 152
Загубването на куфарите е неприятно преживяване. При мен веднъж беше много смешно как от целият ни самолет, на всички пътници куфарите ни бяха загубени.
т.е. по погрешка, ги бяха натоварили на друг самолет.
Тази сутрин гледах репортаж от Токио, има пробив и в немската група. Спортист е тестван позитивно, въпреки, че е кацнал негативен и че се спазва много строг противоепидемичен протокол за Ковид.
Само не разбрах дали е ваксиниран.

# 695
  • Мнения: X
Ами то в самолет едва ли е трудно да се заразиш. 🙄

# 696
  • Мнения: X
Загубването на куфарите е неприятно преживяване. При мен веднъж беше много смешно как от целият ни самолет, на всички пътници куфарите ни бяха загубени.
т.е. по погрешка, ги бяха натоварили на друг самолет.


И при мен в единия от случаите беше почти така. Два куфара само излязоха на лентата.
Ръчен багаж не давам да ми слагат в багажното, колкото и да ми се молят.

# 697
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Летищата освободиха много персонал и сега търсят усилено работници за наземно осигуряване. Докато ги обучат бая багаж ще се губи...

# 698
  • Мнения: X
А, на мен от години ми губят багажи, не сега от пандемията.

# 699
  • Мнения: 9 448
Вчера пътувахме с Луфтханза Франкфурт-София. Предадохме багажа на автоматите, а не на гише, имахме готов чек-ин. Никой нищо не ни е искал освен паспортите на летище Франкфурт. На летище София минахме паспортна проверка и след това ни поискаха тестове за децата и показахме Impfpass. Приеха ги. Аз имах и дигитален сертификат, извадих го във вторник, мъжът ми в сряда не успя. Нашият ЛЛ също не издава, въпреки че втората ни ваксина беше на 25 юни.
Багажът ни беше пристигнал с нас. 🥳

# 700
  • Мнения: X
Завиждам на пристигналите в България. Аз имам още две тегаво седмици работа и после три дни път с камили. Ние ще спим една вечер във Виена, един ден моткане там и после продължаваме през Унгария и Румъния. Брат ми пътува сравнително често по този маршрут. Вчера се върна във Варна и каза, че никъде по границите не е чакал. Но той не минава никога през Пасау, а през Зубен. И ние оттам ще минем.

# 701
  • Мнения: 7 109
Утре май ще минем без басеин . Ще ни вали .
Мисля да прегледам кината. Някой да е гледал новия Fast & Furious ?
Приятелка ме кани на 1г. от смъртта на едно много мило същество. Намислила съм да подаря голям букет гладиоли. Сега се чудя 10 едноцветни алени или 11 разноцветни във всякакви възможни цветове ?
Днес купих два букета и сега се чудя кой да взема. Имаше на пазара и бели хризантеми, но гладиолите бяха в пъти по красиви. Разкошни.

# 702
  • Мнения: 1 369
Добро утро дами! Днес е неделя, вали кротичък дъждец, тихичко и приспивно тропка по прозорците, а аз съм се опулила още от 4 часа Thinking. Много динамични и претъпкани с ангажименти ми бяха последните 10-ина дни и не мога да се отпусна.

Вчера си направих бърз антиген тест в Drive in Testzentrum. Не че ми трябваше за някъде, просто исках да видя къде се прави, как се прави, какво получаваш като резултат, ще ми се отвори ли резултата, ще мога ли да го разпечатам и т.н. Исках въпросът с теста да ми е оттрениран преди пътуването, а не да се чудя в последния момент какво да правя. И сега имам следните 2 въпроса:
1. Как да отворя/разпечатам сертификата на английски?
2. На втората страница на сертификата могат да бъдат свалени 2 QR-Code:
Luca-QR-Code и
Corona-Warn-App-QR-Code
Въпросът ми е кой от тях ми трябва за пътуването и как трябва да го показвам на телефона - просто като отворя pdf файла на екрана или трябва да изтегля някакъв Арр, от който да отворя кода...

Обяснете ми моля, че тия новите технологии нито ги разбирам, нито ги харесвам. За мен най-удобно, лесно и разбираемо би било след тест или ваксинация да получиш сертификат на лист, който лист да покажеш където ти трябва. Разбирам, че в днешно време вместо някой да въвежда информацията от листа в компютър може просто да сканира QR-Code. Нека да има на листа и такъв код отпечатан. Няма лошо. Обаче да ходя аз са се ваксинирам, оттам да получа стикер в импфпаса, с тоя стекер да ходя в аптека, оттам да ми разпечатват код вместо директно сертификат!?!?, пък да трябва да си инсталирам Арр, с който да чета кода и чак тогава евентуално да получа заветния документ. Кому и защо е нужно всичко това? Ами ако нямам Handy защото съм възрастен човек, защото нямам пари или пък просто защото съм решила че не искам да имам?

# 703
  • Мнения: 1 281
Летях 13 дни след втора доза и правих бърз тест. Изпращат мейл с кодиран пдф с датата на раждане. Беше на немски, англ., френски и испански. Във Варна вече са обяснили как е, дадох само хартиения, за ваксината ползвам CovPass.

# 704
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 514
Мама-ени, когато си прави час за теста нямаше ли различни варианти за начина за получаване на резултата? В нашия тестов център има възможност да го получиш като пдф с резултата по мейл или да получиш резултата в апп DoctorBox (там се сканира кода от бележката, която ти дават при тестването и в пощенска кутия в аппа е пдф). За докторбокс (ако и при вас се използва) е много важно да се рргистрираш за апп със същия имейл, с койхо си се регистрирал за тестовия център.
Та в този пдф си пише как се казваш, къде живееш, кой вид тест е проведен, както и дата и час на тестването.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт