Отпускарска треска в лятната немска тема / 220

  • 19 771
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 369
Аз теста го направих без да съм взимала термин онлайн. Отидох, разпитах как става, питах може ли да се направя без термин, попълних един лист с имена, рожд.дата, адрес, тел. и имейл, дадоха ми една клечка повъртях си я сама в двете ноздри, върнах клечката и това беше. Резултата дойде на имейла като линк. Като натисна линка се отваря прозорец с вече въведен код. Аз трябва да въведа допълнително PLZ. След това излиза дата на теста, час и негативен и има възможност това са се свали като PDF файл без QR-Code, с един QR-CODE или с 2 кода. Горе съм писала как се казват кодовете. Но страницата с информацията за теста е само на немски.

# 706
  • Мнения: 1 481
А защо ти трябва на друг език?

# 707
  • Мнения: X
От всеки тест център може да се вземе резултат на хартия. Просто отиваш, искаш го и ти го дават.

Какво значи да се отвори резултат на английски?

# 708
  • Мнения: 7 109
Упс. Някой е пообъркал прогнозите за времето и вместо дъжд грее слънце. Сега се чудя басеин или кино.
Мама Ени по-добре направи с резервация защото там си въвеждаш номер на задграничен паспорт.

# 709
  • Мнения: 6 590
Мама Ени, ако ти трябва сертификат за пътуване, на него трябва да има и паспортни данни освен име, адрес и дата за раждане. QR код също. В по-големите тестцентрове с предварителна резервация издават такива сертификати. Обикновено ги пращат по мейл и си ги разпечатваш сам, но ако поискаш, ще ти ги разпечатат и те, само трябва да почакаш. Немския не е проблем. Проверяващите по летищата се интересуват от кода, имената и номера на паспорта .
Качването на кода на някой апп е за твое удобство, не е задължително.

# 710
  • Мнения: 1 481
Това с паспортните данни за първи път го чувам... При нас,ако си се анмелднал предварително, единствено питат дали си бил в контакт с болен или правиш просто информативно тест! Rolling Eyes

# 711
  • Мнения: 7 109
sunny:*kiss като правиш резервация на термин на сайта нямаш ли поле? Системата е еднаква. Би трябвало да имаш поле. Разгледай.

# 712
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 499
Когато записвах децата за тест имаше поле за документ и аз попълних задграничните паспорти, но във Варна не ги сравниха изобщо. Можех да избера дали ще взема от тях резултата, на мейл или чрез app, аз предпочетох на мейл и го разпечатах и на всеки в паспорта.

# 713
  • Мнения: 6 590
Това с паспортните данни за първи път го чувам... При нас,ако си се анмелднал предварително, единствено питат дали си бил в контакт с болен или правиш просто информативно тест! Rolling Eyes
Това трябва за пътуване извън Де. За вътрешни пътувания - не

# 714
  • Мнения: X
Европейският сертификат не съдържа паспорти данни. Той не е и документ за пътуване, пише го в него. Ние не сме си давали паспорти в аптеката като го издаваха, само ЛК за идентификация. Ето всички данни.







Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 11:58 от Анонимен

# 715
  • Мнения: 1 281
Има такова поле за паспорт (център с предварително онлайн резервиране на часове). Казаха ми, че трябва да го попълня, казах им, че няма да го попълня. От Де излизам с немска лична карта, защото билета е букнат с нея, в Бг влизам с Бг лична карта, защото всеки път се разправям имам ли, нямам ли и т.н. Colibri е обяснила как е във Варна.

# 716
  • Мнения: 7 109
Тези включиха най-накрая как изглеждат и най-после EU bietet Deutschland humanitäre Hilfe an

# 717
  • Мнения: 6 590
Софт, наши приятели ги върнаха на летище Франкфурт да направят нови тестове с паспортни данни на сертификата. Добре, че са имали повечко време преди полета. За Испания са летяли.

Последна редакция: нд, 25 юли 2021, 14:08 от Mößbauer-Effekt

# 718
  • Мнения: 1 996
Явно е различно за различните страни и авиокомпании, Както и написах моят го проверяваха обстойно на гейта при полета за Виена - въпреки че онлайн се бях регистрирала и дала и номер на немската ЛК, на самият сертификат нямаше нито QR код, нито паспортните данни,  беше двуезичен от тестовите центрове при лидл. Не ми направиха никакъв проблем, че липсва, само ме питаха дали съм сигурна, че мога да вляза в БГ с бърз тест. Бях си запазила два часа за тестване деня преди полета, първият беше уж в рекламиран с тестове за чужбина център - пълна пародия, дадоха ми бланка да си напиша сама на ръка сертификата на английски, а за тестването само ми погъделичка отпред носа. Втората проба в Eco care по нищо не се различаваше от тестовете, които ми правиха по болници. Понеже не ми се чакаше в тълпата с хора  за резултата казах да ми го пращат на мейл и си тръгнах, като мислех, че бързо ще го пратят. Тестът ми беше в 19 часа, чак в 23 ми бяха пратили мейла, та се поизпотих от притеснение докато чаках.
На софийското летище дамата от РЗИ само погледна първото ми име по тест и ЛК и резултата, нищо друго не чете.

# 719
  • Мнения: X
Софт, наши приятели ги върнаха на летище Франкфурт да направят нови тестове с паспортни данни на сертификата. Добре, че са имали повечко време преди полета. За Испания са летяли.

Да не са ги върнали с тестове?

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт