Любители на котки - Тема 162

  • 25 703
  • 784
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 715
:smiles:amy_nka, от сърце ти пожелавам да намериш решение на проблема.

icicletdq, стискам палци.

Ден на котката било. По разните онлайн магазини са напускали промоции. В зооплюс фурминаторът е намален, ако някой има нужда. Пуснах поръчка, че докато чакам заплата, всичко изядоха хищниците Smile

# 706
  • Мнения: 7 856
Недоволна, благодаря за телефона. Звъннах и казаха да купя метил-преднизолон кортико 4 мг (котанка е 2,5-3кг). Купих от града и сега пътувам обратно. Казаха да дам 1/2 от хапчето. Дано не е късно, стискайте палци! Тя е борец, оцеля преди, дано да има късмет и тоя път! Hands Pray


Дано на Международния ден на котките имаме малко късмет!
Ще има късмет, ще се пребори благодарение на хапчето с отровата.

# 707
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 295
Метилпреднизолон е глюкокортикоид. ММ го пие за възпаление от РА, да, повлиява отоци, таблетката много горчи.

# 708
  • Мнения: 3 876
Поздрав от една празнуваща котка

Почерпих се и аз

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 225
Бабка е наред, хапна хапа с кайма с моя помощ, че нещеше да го яде - за врата и в гърлото. После се намуца с гранули и отиде да беснее с останалите бандюги в задния двор (който е обрасъл като джунгла, за тяхна радост, и е мнооооого голям). Малко си отдъхнах, не е спаднал напълно отока, ама не е и както по-рано Blush

# 710
  • Мнения: 3 876
Не пряко с мацка,
Но това лято комарите ли, аз ли - сме ужас.
Не ми спада ухапаното с дни и често и аз прибягвам до алергозана

# 711
  • София
  • Мнения: 13 271
Показаните самопочистващи тоалетни ми харесаха. Ако кажа на ММ, че ще купя поредната тоалетна и ще ме обяви за луда Simple Smile
Не съм ползвала такава тоалетна, но някой беше писал, че действителността малко се различава от картинките. Simple Smile Пишканото се залепвало много неприятно на решетката и трудно се изтъргвало. Simple Smile Всъщност това може би е при използване на бентонит. Ако постелката не се слепва, не би трябвало да е проблем. Но тогава ще се цапа много бързо, защото няма как да се изхвърли урината.

Пожелавам на Бабка да се оправи бързо! Мисля, че и само щеше да мине. Щом не се е появил проблем в първия час, организмът ще се справи с подутината.

Аминка, бързо възстановяване! Не мога да помогна със съвет, но знам, че ще намериш решение.

# 712
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 295
На мен ми се видя сложно - откопчай, пресей, върни, олала...
Танче, пусни снимки на Преслава, моляяяяяяяяяяяя

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Не пряко с мацка,
Но това лято комарите ли, аз ли - сме ужас.
Не ми спада ухапаното с дни и често и аз прибягвам до алергозана
Има и крем с алергозан,той е без рецепта
С кортикостероиди е с рецепта,но има антихистамини за пиене без рецепта.
И аз се надувам от ухапвания от комари.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 225
Да ви кажа тия комари тая година са някакви мутанти, якат котаците, зайците, пък аз още като се прибера се намазвам цялата инак ме изяждат. Ужас е.
Не мога да дам съвет засега, аминка, но ще измислим нещо. Пишете каквато и да е мисъл да ви минава, все ще изкопчим нещо, което да е в помощ Blush

# 715
  • София
  • Мнения: 13 271
Котето на позната е избягало днес. Реших да пусна обявата и тук.



Цитат
СОФИЯ
ЖК СЕРДИКА
По-рано днес Седрик се шмугна през вратата и отиде на приключение. Изгубен е около хотел Симона, не се притеснява от хора, но със сигурност ще е уплашен. Ако някой го мерне, моля да се свърже с мен. 0887673971 Nina

Наскоро се преместихме и още не е свикнал с новия си дом.

Последна редакция: пн, 09 авг 2021, 02:44 от Тaня67

# 716
  • Мнения: 15 191
Момичета, малко помощ. Рижко се скъсва от скубане и мислех, че просто си сменя сезонно кожуха, но козинката му сега е по-къса и някак видимо по-накъсана. Дава ми да го сресвам с метална четка, преди не даваше. На едно прокарване на четката по дължина смъквах половин шепа козина. Имам чувството, че след металната четка се накъса така. На гъстота не виждам уж разлика. Почесва се чат пат, но не нещо яростно. Зачервявания, рани, олисели места няма. Стои денем на климатик. Четох, четох, всичките кожни заболявания са с видими кожни раздразнения и олисели петна, никъде не пише за просто скъсена козина и сега се чудя дали да го тормозя с чантата на вет, или да сменя нещо в околната среда и да видя как ще се отрази - но какво?

# 717
  • Мнения: 10 773
Момичета, малко помощ. Рижко се скъсва от скубане и мислех, че просто си сменя сезонно кожуха, но козинката му сега е по-къса и някак видимо по-накъсана. Дава ми да го сресвам с метална четка, преди не даваше. На едно прокарване на четката по дължина смъквах половин шепа козина. Имам чувството, че след металната четка се накъса така. На гъстота не виждам уж разлика. Почесва се чат пат, но не нещо яростно. Зачервявания, рани, олисели места няма. Стои денем на климатик. Четох, четох, всичките кожни заболявания са с видими кожни раздразнения и олисели петна, никъде не пише за просто скъсена козина и сега се чудя дали да го тормозя с чантата на вет, или да сменя нещо в околната среда и да видя как ще се отрази - но какво?

От климатика е, според мен, не от сресването.

# 718
  • Мнения: 203
Момичета, Маца ни орисва да имаме хубава седмица, всички котки и човеци да сме здрави Animal Heart Eyes Cat

# 719
  • Мнения: 2 886
Момичета, малко помощ. Рижко се скъсва от скубане и мислех, че просто си сменя сезонно кожуха, но козинката му сега е по-къса и някак видимо по-накъсана. Дава ми да го сресвам с метална четка, преди не даваше. На едно прокарване на четката по дължина смъквах половин шепа козина. Имам чувството, че след металната четка се накъса така. На гъстота не виждам уж разлика. Почесва се чат пат, но не нещо яростно. Зачервявания, рани, олисели места няма. Стои денем на климатик. Четох, четох, всичките кожни заболявания са с видими кожни раздразнения и олисели петна, никъде не пише за просто скъсена козина и сега се чудя дали да го тормозя с чантата на вет, или да сменя нещо в околната среда и да видя как ще се отрази - но какво?

От климатика е, според мен, не от сресването.

Аз бих поспряла с ресането с метална четка и бих наблюдавала известно време за промени. Да не би да прави алергия към метала, или просто ресането му е в повече?
amy_nka, как си?
flori_chika, прекрасна е😍

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт