Каква раница за първокласник? Тема №3

  • 39 640
  • 496
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 2 487
Здравейте,
Нашата раница на Киплинг, дето ще я мъкнем детето и аз, се оказа, че стои изправена на земята. Също е и много удобна за носене.
Задавам си обаче въпросът, необходими ли са и какви други чантички, чанти и т.н.
Например за физическо възпитание? Къде слагате резервни дрехи за първокласниците например? Имаме голям несесер с място за всички пособия и не смятам да купувам друг, освен ако госпожите не го изискват.
Имаме и кутия за храна заедно с изолираща чанта за нея... Имаме и шише за вода...
Друго не се сещам

# 421
  • София
  • Мнения: 1 305
Ето това е раницата

Много е хубава и лека. Събира много и е удобна на гърба, има ергономичен гръб. Отдолу дъното е с допълнителен полимерен слой. Водоустойчива е. Хареса ми че десена е семпъл.
Единствено не придвидих, че не може да стои изправена.
От къде я закупи

# 422
  • Мнения: 928
Раницата е закупена от сайта моливко.

# 423
  • Мнения: 85
Здравейте, харесахме една раница на Erich Krause Ergoline 15 литра с едно отделение и преден джоб, но се притеснявам, че кутията за обяд няма да мога да я събера в джоба, а не е удачно при учебниците. Някой има ли опит с техните раници и къде слагате кутията за храна?

# 424
  • София
  • Мнения: 3 716
В отделна чанта за храна. Ние ползвахме тези на Декатлон.

# 425
  • Мнения: 4 819
Здравейте, харесахме една раница на Erich Krause Ergoline 15 литра с едно отделение и преден джоб, но се притеснявам, че кутията за обяд няма да мога да я събера в джоба, а не е удачно при учебниците. Някой има ли опит с техните раници и къде слагате кутията за храна?

15 литра е доста малка раница.

Аз слагам кутия с плод и бисквита в страничен джоб на раницата на сина ми. Но когато нямаха стол заради КОВИД, имаше отделна чанта за храната.

# 426
  • Мнения: 1 707
Извинявам се,че не съм по темата,но все се чудя как децата ви ползват дори отделна чанта за храната(явно изпращате доста неща),а моето няма време да изяде един сандвич 😆...Или госпожата бързала ,или той бързал да играе 🙄 с децата...

# 427
  • Мнения: 13 951
Е как няма да яде цял ден?
Моите обичат да хапват 😀, друг е въпросът, че се мотаят.

Последна редакция: пт, 11 авг 2023, 09:14 от amini

# 428
  • София
  • Мнения: 3 716
У нас, например, училищният стол не се ползва. Даже във форума има тема за училищните кутии 😄

# 429
  • Мнения: 1 707
Е как няма да яде цял ден?
Моите обичат да хапват 😀, друг е въпроса, че се мотаят.
Сандвич +нещо сладко,като там им дават закуска/ плод...Случвало се е да върне всичко у дома,хапнал само половин сандвич 😔

# 430
  • Мнения: 2 104
Моята дъщеря носи всеки ден малка раница от делатлон. Вътре - кутията с храна, шише с вода, салферки.Зимата и термос с чай, или два термоса ,без шише вода. Голямата раница си остава в у-ще от пон.до петък. Дори не я взимаме всяка седмица,само ако нещо я е затруднило и иска да обясним вкъщи. На есен ще е 3 клас.

# 431
  • София
  • Мнения: 5 411
Записвам се при вас и търся мнение за немските раници марка Lassig.

# 432
  • Sofia
  • Мнения: 6 147
Миналата година избрах раници на Ars Una и на Херлиц (кутии). Не са мръднали за една година.
Тази година реших да се насоча и за двамата към Topgal (на малката пак тип кутия).
Търсих нещо качествено, но нямам голям опит с раници. Та въпросът ми е Topgal как се държат? Понася ли им малтретирането и хвърлянето? Изобщо като цяло качествени ли са?

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 12:56 от Brin de muguet

# 433
  • Мнения: 85
Добре, като съм от по-малък град от къде мога да видя на живо раници на Herlitz, Belmil и Topgal. Обиколих вече всички книжарници и магазини в града - масово предлагат Coolpack, Gabol, Back up. Чух че предишни години е имало в Метро. Някой има ли наблюдения за Метро?

# 434
  • Мнения: 13 951
Поръчвате, а ако не я харесвате връщате. В Метро не съм виждала, има в Озон например.
Аз съм от София, поръчахме раниците онлайн. Доверих се на мнението на сестра ми. (За Топгал говоря).

Последна редакция: ср, 16 авг 2023, 12:59 от amini

Общи условия

Активация на акаунт