Естетични процедури за лице и тяло – 43 тема

  • 64 058
  • 746
  •   1
Отговори
# 60
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Явно са ти правили комбинация от плазмолифтинг и плазма пен и са го кръстили някакси. Двете процедури се комбинират много добре.

При плазма пена се прави аблация точково. Трябва да се редуват здрава и изгорена кожа - защото така възстановяването е по-бързо - здравата кожа около "раната" образува нова кожа, за да я затвори. Когато има много малки рани, заобиколени от здрава кожа, възстановяването е по-бързо, отколкото при една голяма рана.

На мястото на точките (изгорената кожа) се образува нова кожа, има добър пилинг ефект и кожата е доста освежена. /в началото от  изгарането - може да стои по-опънато, после "омеква" и се "отпуска" (в добрия смисъл).

Терапията с кръвна плазма, богата на тромбоцити и растежни фактори се прави за по-бързо възстановяване от плазма пена в седмицата след процедурата и за уплътняване на кожата в перспектива. Тя се прилага от десетки години в други дялове на медицината (ортопедия, травматология, дентална медицина, при хирургични интервенции) и след това и в естетичната медицина. 

Обикновено концентрацията на тромбоцитите в кръвта варира между 150 хил./μl и 350 хил./μl и е средно 200 хил./μl. Научно доказано е, че стимулиращият ефект на богатата на тромбоцити плазма се проявява, ако концентрацията на тромбоцити в нея е 1 000 000/μl. Кръвната плазма е богата на тромбоцити, ако концентрацията им е 1 000 000/μl. При по-ниска концентрация стимулиращият ефект не се проявява, но и не е доказано, че повишаването на концентрацията на тромбоцитите над 1 000 000/μl води до допълнително ускоряване на регенерацията.

Да се надяваме, че при теб са използвани качествени консумативи и плазмата ти е "добра", за да се постигне желаната цел. Растежните фактори действат като биохимични сигнали, насочени към рецептори на повърхноста на клетките. Активираните рецептори стимулират стволовите клетки, разположени в най-долния слой на кожата. Те започват да се делят, броят им се увеличава, количеството набъбва и постепенно мигрират от най-долния слой на кожата – нагоре към епидермиса. Така кожата се уплътнява отвътре навън.

Щом лекарката ти е казала да не мажеш с нищо - не мажи, за да не саботираш процесите.

# 61
  • Мнения: 379
Благодаря за подробния и изчерпателен отговор. Като съм гледала снимки в Интернет за тази процедура, на всички снимки пациентите са намазани с нещо и ми е интересно, защо на мен ми казаха да не ги мажа. След като паднат коричките да мажа с Цикабио 50+ фактор. Защото кожата е много чувствителна и да не ми се образуват пигментни петна.

# 62
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Вероятно антибиотичен крем с кортиокостероид. За коричките - ако се прилага нещо хидратиращо омекват и падат по-бързо. Самият възстановителен процес е около седмица и към 5-6 ден ще започнат постепенно сами да падат. Ще ти се иска да ги изстържеш, но не ги насилвай Simple Smile

Ползването на крем с фактор е много важно - поне 3 месеца го ползвай, след като паднат коричките.  Аз ползвах и крем за избелване, тъй като в началото може да стои, като тъмна сянка - пигментиране от травмата, но този пигмент е временен и се разсейва.

# 63
  • Мнения: 379
Вероятно антибиотичен крем с кортиокостероид. За коричките - ако се прилага нещо хидратиращо омекват и падат по-бързо. Самият възстановителен процес е около седмица и към 5-6 ден ще започнат постепенно сами да падат. Ще ти се иска да ги изстържеш, но не ги насилвай Simple Smile

Ползването на крем с фактор е много важно - поне 3 месеца го ползвай, след като паднат коричките.  Аз ползвах и крем за избелване, тъй като в началото може да стои, като тъмна сянка - пигментиране от травмата, но този пигмент е временен и се разсейва.
Кой крем за избелване ще ми препоръчаш, тъй като са много и не знам кой наистина е хубав. Благодаря

# 64
  • Мнения: X
Здравейте, имам доста белези по лицето следствие на акне. Насочила съм се към лазерно премахване. Какво бихте ме посъветвали като уред, клиника, лекар ?

Лазерите не са толкова ефикасни, поне не като първа процедура. Аз се отървах от моите с 2х Genius RF microneedling в комбинация с Радиес филър за стимулиране на колагена. Докторът искаше да прави co2 лазер като финално полиране, но се оказа, не се налага. Ако Ви интересува лекар, бих споделила на лични.

# 65
  • София
  • Мнения: 1 481
Момичета, а някой с отзиви от процедура Tribella? Уж е 3 в 1, ще я пробвам, но ми се искаше ако някой вече я е правил да сподели Simple Smile

# 66
  • Мнения: 2 280
Здравейте, имам доста белези по лицето следствие на акне. Насочила съм се към лазерно премахване. Какво бихте ме посъветвали като уред, клиника, лекар ?

Лазерите не са толкова ефикасни, поне не като първа процедура. Аз се отървах от моите с 2х Genius RF microneedling в комбинация с Радиес филър за стимулиране на колагена. Докторът искаше да прави co2 лазер като финално полиране, но се оказа, не се налага. Ако Ви интересува лекар, бих споделила на лични.


Мен ме интересува. Мисля, че и в темата може да се напише, и било полезно.

# 67
  • Мнения: 3
Здравейте,
От Бургас съм и искам да ви попитам, къде мога да си направя процедура за поставяне на хиалурон в устните. Искам съвсем малко, но искам и мнения относно при кой специалист да отида, защото не искам после да ме обезобразят. Също така съм чувала, че има и безинжелционни процедури. Не съм на ясно и моля, ако някой има опит да ми сподели. Благодаря предварително. ❤
#устни #хиалурон #Бургас #мнение #съвети #красота

# 68
  • Мнения: 1 247
alex_jp , споделете моля.

# 69
  • Мнения: 2 280
alex_jp , споделете моля.


anadiflores чакаме да сподели, аз също се интересувам от информацията.

# 70
  • Мнения: 69
Здравейте,
От Бургас съм и искам да ви попитам, къде мога да си направя процедура за поставяне на хиалурон в устните. Искам съвсем малко, но искам и мнения относно при кой специалист да отида, защото не искам после да ме обезобразят. Също така съм чувала, че има и безинжелционни процедури. Не съм на ясно и моля, ако някой има опит да ми сподели. Благодаря предварително. ❤
#устни #хиалурон #Бургас #мнение #съвети #красота
Здравейте,в Бургас нямя такива,пробвайте във Варна клиника на д-р Денкова.

# 71
  • Мнения: X
alex_jp , споделете моля.


anadiflores чакаме да сподели, аз също се интересувам от информацията.

Имате лично съобщение

Последна редакция: пт, 10 дек 2021, 10:47 от Анонимен

# 72
  • Мнения: 379
Здравейте отново 😊
Имам въпрос относно гликолова киселина. 70% гликолова киселина тежко  изгаряне ли ще причини?Имам едно голямо пигментно петно на седалището и мога ли директно с 70% да го третира или трябва по-малък процент? Благодаря за отделеното време

# 73
  • Мнения: 116
др Каляшева Преди години ... ми помогна за лечение на акне...
Здравейте, ако е удобно да попитам колко време го лекува и как? Роакутан или по-щадяща терапия?

При мен се спря на (доколкото си спомням) лек антибиотик + едно лекарство, което се смесва от пациента и се нанася подобно на рол он на лицето. Имаше и още неща, но това на първо време се сещам. След това променяше терапията ми на определено време, като използвах различни продукти - от акне аут до авен. Но това беше преди около 6 години.

# 74
  • Мнения: 2 295
70% гликолова киселина не е силна киселина.
30% ТСА се води средно силна, а за премахване на татуировки се препоръчва над 50%, но трябва да се прави под надзора на лекар или специализирано лице.
Аз например си правя 30% ТСА всяка зима, серия от 5-6 (или колкото се сетя)  през 2 седмици. Не съм опитвала 50%, предпочитам повече серии с по-никъс процент.

Общи условия

Активация на акаунт