Естетични процедури за лице и тяло – 43 тема

  • 66 081
  • 746
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 380
70% гликолова киселина не е силна киселина.
30% ТСА се води средно силна, а за премахване на татуировки се препоръчва над 50%, но трябва да се прави под надзора на лекар или специализирано лице.
Аз например си правя 30% ТСА всяка зима, серия от 5-6 (или колкото се сетя)  през 2 седмици. Не съм опитвала 50%, предпочитам повече серии с по-никъс процент.
Сама ли правиш процедурата? Ако да от къде мога да си взема 30% тса киселина? Благодаря за отговора 😊

# 76
  • Мнения: 7 424

Лазерите не са толкова ефикасни, поне не като първа процедура. Аз се отървах от моите с 2х Genius RF microneedling в комбинация с Радиес филър за стимулиране на колагена. Докторът искаше да прави co2 лазер като финално полиране, но се оказа, не се налага. Ако Ви интересува лекар, бих споделила на лични.

Може ли и на мен да споделите името на лекаря?
Благодаря Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 055
И аз се нареждат за името на лекаря  моля.

# 78
  • Мнения: 64
Здравейте, правила съм радиочестота, но ефект не видях. Имам обаче друг проблем - лицето ми се изкриви след ботокс и не мога да разбера неправилно поставен ли е ботокса или е мигрирал. Имал ли е някой такъв проблем и какво може да се направи. Според лекарката просто съм си била крива и не е виновен ботокса. Ако някой може да ми даде съвет, ще бъда благодарна.

# 79
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 558
Не съм чувала до сега ботокс да мигрира.

# 80
  • Мнения: 23 391
Не съм чувала до сега ботокс да мигрира.
Аз знам, че
може.Затова след поставяне се спазВат няколко часа правила.

# 81
  • Мнения: 39 717
Каква киселина предлагате за домашна употреба за борба с пигментация? Марка, процент, линк? Благодаря.

# 82
  • Мнения: 380
Каква киселина предлагате за домашна употреба за борба с пигментация? Марка, процент, линк? Благодаря.
И аз се интересувам и следя

# 83
  • Мнения: 57
Здравейте, досега не съм правила нищо по лицето си - на 48 г. съм. Имам проблем с двойна гушка , бръчки около очите и гневна бръчка на челото. След доста консултации реших да започна с процедури мезотерапия (коктейл от витамини + хиалорон) за стягане и освежаване на кожата и после ботокс за бръчките. Преди 5 дни минах през първа процедура мезотерапия на лице, шия и деколте с игла, правих я без обезболяване и втори път не бих си го причинила. В резултат лицето ми е много подуто и с доста синини, които все още стоят и не мога да прикрия с фон дьо тен. Кожата ми е по-скоро плътна и лицето ми не е слабо ... та ефектът беше като футболна топка ...Sad Казаха ми да правя 4 процедури, по една на всеки 10 дни, като ботоксът може да се постави едновременно с втората мезотерапия
Някой би ли споделил какво може да се направи за тези синини и отоци, както и кога ще се появи ефектът от процедурата. Удачно ли е да слагам ботокс едновременно с  втората мезотерапия  или да изчакам?!

# 84
  • Мнения: 280
Alena, благодарности за новата тема🌷💕

Радиочестота съм правила много отдавна, доволна бях. Сега пак обмислям в комбинация с микронидлинг.

Момичета, бях питала в темата за BodyTite някой да е правил и никой не писа.
Аз да споделя - мина консултацията ми и имам час за липосукция. Ще бъде комбинирано бодитайт с класическа липосукция уж за чудесен резултат, дано, дано...Страхувам се, да си призная...
Имам въпрос - някой да е правил липосукция на колене?

KPP, още чакам ефект от този лазер Титан, уж стягане и лифтиране на кожата, не съм се влошила, но и не виждам някакво сериозно подобрение. Не знам дали ще повторя, скъпо е доста.

svinkata,  напълно възможно е да се получи "изкривяване" след ботокс. В какви зони е поставян и при кого?

# 85
  • Мнения: 2 809
Каква киселина предлагате за домашна употреба за борба с пигментация? Марка, процент, линк? Благодаря.

Всички киселини помагат за борба с пигментацията.  Но най-важния въпрос тук не е "коя киселина", а какви са петната. Защото, ако е мелазма, киселините ще подобрят, но няма да премахнат петната. Имам мелазма и затова споделям от личен опит. На мен дори  Пигманорм крем не ми помогна да ги премахна напълно. Мелазмата е хронично заболяване, пигметните петна са в по-дълбоките  дермални слоеве на кожата, и киселините подобряват вида на кожата определено, особено зимата, моето лице е супер, но лятото за съжаление избиват отново.

Ето малко информация на английски за киселините, кратко и ясно

Скрит текст:
АHAs, BHAs, PHAs, and LHAs. The letters may seem like some kind of indecipherable code or an alphabet soup, but each of the abbreviations actually represents important terms within skincare ingredient labeling. Collectively, these abbreviations all describe different types of hydroxy acids that are used in skincare products. They are generally used for exfoliation, which can improve the appearance of the texture and tone of the skin. Chemical exfoliation with products like these is preferred over rough, abrasive physical exfoliation, which can be too harsh on the skin.

Because these ingredients are acids, they also can be added to products to alter the pH of the formulation, which (if done correctly) can improve penetration and activity in the skin. The full names are written out as follows: alpha hydroxy acids (AHAs), beta hydroxy acids (BHAs), polyhydroxy acids (PHAs), and lipohydroxy acids (LHAs). All of these ingredients have some similarities in how they function on the skin, however, small differences in their molecular makeup lead to noticeable changes in their uses and tolerability. Here’s the breakdown.

Alpha Hydroxy Acids (AHAs)
Alpha hydroxy acids (AHAs) are some of the most popular skincare enzymes that are frequently used in dermatology. Some of the most common AHAs are glycolic acid (derived from sugarcane) and lactic acid (derived from multiple sources, one of which is milk). Lactic acid is a larger molecule than glycolic acid, which means it doesn’t penetrate as deeply into the skin, so it is a bit gentler than glycolic acid. Other alpha hydroxy acids include hydroxycaprylic acid, hydroxycapric acid, citric acid, and mandelic acid.

AHAs are fairly well-studied and have been shown to have anti-aging effects by improving skin tone, texture, fine lines, and hyperpigmentation. In higher concentrations, some of these are even used as superficial and medium-depth peeling agents in dermatology offices. In lower concentrations, such as those you would find in skincare products, the AHAs act as mild chemical exfoliators, which can have a brightening and smoothing effect.

Beta Hydroxy Acids (BHAs)
Beta hydroxy acids (BHAs) are closely related to AHAs, but with some molecular structural differences that make them unique from a lot of the other hydroxy acids. 

BHAs (such as salicylic acid) are less strong than AHAs (like glycolic acid), so they can be useful for people who are looking for a gentler alternative. BHAs also can be useful for people with oily, acne-prone skin because they are lipophilic (fat-soluble), which allows them to penetrate the oily, sebum-rich pores more easily. Therefore, in addition to having keratolytic (exfoliating) properties, they are also comedolytic (acne-fighting). Next time you’re at the drug store, take a stroll down the cosmetic aisle and you’ll notice that a lot of the acne skincare products contain salicylic acid, and now you’ll know why!

Because BHAs are gentler than AHAs, when comparing higher concentrations, BHAs have more predictable results and are less likely to cause post-inflammatory hyperpigmentation, making salicylic acid peels a safer option for darker pigmented skin types than some of the other stronger peels.

If you think a BHA-containing product is the right choice for you, there are several ingredients you can search for. By far, the most common BHA marketed in cosmetic products is salicylic acid and its related derivatives (salicylate, sodium salicylate, and willow bark extract). BHAs also may show up in an ingredient list as beta hydroxybutanoic acid, tropic acid, and trethocanic acid. 

Polyhydroxy Acids (PHAs)
Polyhydroxy acids (PHAs) include the ingredients such as gluconolactone, galactose, and lactobionic acid. PHAs are also chemical exfoliators (keratolytics) that can help even out skin tone and texture, as well as enhance penetration of other ingredients. PHAs also help draw water into the skin, so they are useful as moisturizers (humectants). Compared with the other skincare exfoliants, PHAs are larger molecules than AHAs or BHAs. Therefore, PHAs penetrate the skin more slowly and less deeply, thereby decreasing the potential side effects such as irritation and dryness.

PHAs can be a good option for people with sensitive skin types such as those with rosacea or atopic dermatitis, however, it’s always a good idea to consult your dermatologist first before adding in new products. PHAs are generally better tolerated than the other exfoliators, and are easier to combine with other ingredients. PHAs are also thought to have antioxidative properties which help combat damage to the skin. 

Lipohydroxy Acids (LHAs)
Lipohydroxy acids (LHAs) are derivatives of salicylic acid. You may also see them referred to as 2-hydroxy-5-octanoyl benzoic acid, beta lipohydroxy acid, or caprylolyl salicylic acid. LHA is a larger molecule than salicylic acid, and it has an extra fatty chain. Because of these characteristics, LHAs penetrate the skin more slowly, leading to a more gradual shedding of the outer layer of the skin. This translates to gentler effects.

The extra fatty chain on LHAs makes them more lipophilic than salicylic acid, which means LHAs are even better than salicylic acid at breaking up the oil-rich sebum that clogs pores. Therefore, LHAs are an excellent choice for people with oily skin and acne. Some studies have even shown that LHAs can enhance dermal thickening by stimulating skin components like collagen and elastin, which is important because as we age, we gradually lose collagen and elastin in the skin.

Аз ползвам на The Ordinary киселините и на Paula Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Peeling.
Салициловата киселина на Paula Choice e топ рейтед продукт на марката и като цяло, любим на дерматолозите и с много позитивни ревюта. Аз го харесвам също. И като цяло съм фен на киселините, защото имат много бенефити за добрия вид на кожата.

# 86
  • Мнения: 6 930
Каква киселина предлагате за домашна употреба за борба с пигментация? Марка, процент, линк? Благодаря.
1% ретинол на The Drunk Elephant или на Paula's choice. Също ексфолиращите кърпички на Dr Dennis Gross, чудни са. При мен и Elemis Peptide Overnight Radiance Peel имаше хубав изравняващ тена ефект, без да изсушава при това, той е AHA киселини и не е прекалено агресивен (не щипе и пари много)
При някои хора и серуми с вит Ц имат добро такова действие. Аз харесвам тези на Paula's choice и Bioderma.
Bha-то на Paula's choice и The ordinary също за ежедневна употреба (ако е привикнала кожата вече)

Последна редакция: сб, 11 дек 2021, 15:20 от tuali

# 87
  • Мнения: 64
Alena, благодарности за новата тема🌷💕

Радиочестота съм правила много отдавна, доволна бях. Сега пак обмислям в комбинация с микронидлинг.

Момичета, бях питала в темата за BodyTite някой да е правил и никой не писа.
Аз да споделя - мина консултацията ми и имам час за липосукция. Ще бъде комбинирано бодитайт с класическа липосукция уж за чудесен резултат, дано, дано...Страхувам се, да си призная...
Имам въпрос - някой да е правил липосукция на колене?

KPP, още чакам ефект от този лазер Титан, уж стягане и лифтиране на кожата, не съм се влошила, но и не виждам някакво сериозно подобрение. Не знам дали ще повторя, скъпо е доста.

svinkata,  напълно възможно е да се получи "изкривяване" след ботокс. В какви зони е поставян и при кого?
Здрасти, в Дермаакт е поставян на чело без гневна бръчка. Ретуш правихме на три пъти, защото от едната страна повдигах веждата повече. Мога, ако е удобно да ви изпратя снимка на лични. Дали ще се оправя някога Sad?

# 88
  • Мнения: 1 449
Alena, благодарности за новата тема🌷💕

Момичета, бях питала в темата за BodyTite някой да е правил и никой не писа.
Аз да споделя - мина консултацията ми и имам час за липосукция. Ще бъде комбинирано бодитайт с класическа липосукция уж за чудесен резултат, дано, дано...Страхувам се, да си призная...
….
svinkata,  напълно възможно е да се получи "изкривяване" след ботокс. В какви зони е поставян и при кого?
Здрасти, в Дермаакт е поставян на чело без гневна бръчка. Ретуш правихме на три пъти, защото от едната страна повдигах веждата повече. Мога, ако е удобно да ви изпратя снимка на лични. Дали ще се оправя някога Sad?
Ботокса мигрира само веднага след подставяне,  затова е забранено лягане веднага след слагане както и спорт и сауни няколко дни. Наскоро чух, че спорт не се препоръчвал 1 седмица, нещо което явно съм пропуснала и винаги ден, два след съм във фитнеса, а и ботокс си слагам почти 10 години. Разгражда се след 6-8 месец най- късно.

@martina_petkova11, нормално е да се страхува човек. Аз отидох едни бенки да ми махат и като легнах на масата и си казах “с кой акъл реших да ме бодат и кълцат?” Да не говорим, че и при едно от ражданията ми си спомням, че си мислех дали няма как просто да се откажа и да си ходя 😜. Към кой лекар си се насочила за bodytite и липосукция и каква цена ти казаха?
Благодаря!

Последна редакция: сб, 11 дек 2021, 16:31 от Honey1980

# 89
  • Мнения: 39 717
Благодаря ви.

Общи условия

Активация на акаунт