Любители на котки - Тема 168

  • 29 544
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 152
Оффф,  егати  "професора".... То като не си човек...
Аминка, за Стара Загора ли става въпрос?

# 706
  • Мнения: 10 690
Да, за университетската клиника в Ст. Загора. Не съм ходила никога там, но си изпратих животинката с цялата си надежда и оптимизъм, че ще я види не кой да е, ами професор.

# 707
  • Мнения: 152
Вместо сам да предложи да провери общото й състояние, ти трябва да го молиш... И чак след като натъртиш на това, че ще си платиш,  да й обърне внимание.  Предвид травмата , трябваше да предположи от какво е и да се сети, че не е само това... Нали имат опит все пак?
Пази боже от такива лекари / че и професори/.
Изгуби се и доста време, мисля...

Както и да е... Научихме доста неща, за съжаление на гърба на Джеми.
Да почива в мир милата мацинка...

# 708
  • Мнения: 999
Здравейте! Записвам се в темата, открих ви съвсем случайно, тъй като имаме здравословен проблем с мойто котаче. Преди Коледа се оказа, че има много възпалени венци и трябваше да му слагат антибиотик. Нещата позатихнаха, вчера го водихме на контролвн преглед. Доктора каза, че е не е напълно излекуван и ни даде имуностимулатор, който да даваме на 12 часа по 1 мл. Казва се ококсин, ако не се лъжа (пак ще проверя). Давали сме го три пъти до сега и сега виждам, че венците му в момента са по - зле от онзи ден. Зачервено повече и има едно счупено зъбче, при което венеца се е подул страшно. Ще търся и утре отговор от лекар, но ако сте се сблъсква ли с подобно нещо, споделете опит. Благодаря ви! Иначе котарака ни е момче на 5 години, кастриран от една година вече. Казаха, че възпалението е от някакъв котешки вирус. ☹️

# 709
  • Мнения: 10 690
Здравейте! Записвам се в темата, открих ви съвсем случайно, тъй като имаме здравословен проблем с мойто котаче. Преди Коледа се оказа, че има много възпалени венци и трябваше да му слагат антибиотик. Нещата позатихнаха, вчера го водихме на контролвн преглед. Доктора каза, че е не е напълно излекуван и ни даде имуностимулатор, който да даваме на 12 часа по 1 мл. Казва се ококсин, ако не се лъжа (пак ще проверя). Давали сме го три пъти до сега и сега виждам, че венците му в момента са по - зле от онзи ден. Зачервено повече и има едно счупено зъбче, при което венеца се е подул страшно. Ще търся и утре отговор от лекар, но ако сте се сблъсква ли с подобно нещо, споделете опит. Благодаря ви! Иначе котарака ни е момче на 5 години, кастриран от една година вече. Казаха, че възпалението е от някакъв котешки вирус. ☹️

Здравей! Със Zodon ли е лекувано възпалението? Възможно е да е от котешки вирус, но е възможно да е и от бактериална инфекция. Котарачко има ли други симптоми на вирусна инфекция? А, за храненето някакви препоръки дадоха ли ти?

# 710
  • Мнения: 999
Докато му бяха много възпалени му давах само паучове, за да е мека храната. Защото твърдата храна(гранули те) въобще не можеше да ги яде, опитваше се да ги гълта цели. После почнах да му давам по малко гранули и явно по-мекичките си ги хрупаше. Но сега вчера започнахме този имуностимулатор, а той пак намали храната. Сега реших да погледна зъбите и установих, че пак започват венците да почервеняват и има много подуто място при счупено то зъбче. Иначе е спокоен, мърка, излиза малко навън по двора и сега си спи. Дали стана така защото не е до излекуван и вместо да помогне нещо се влоши. А като състав са витамини, фолиева киселина. Нещо не е както трябва... ☹️
  За храненето бяха казали да давам мека храна. Но нищо конкретно
Общо взето сама се опитвам да разбера какво иска и какво може да хапва. Но от вчера пак го усещам, че намали храненето, явно е започнало да го боли пак и сега виждам, че е по зачервено☹️

# 711
  • Мнения: 10 690
Имуностимулатора няма общо с повторното възпаление на венците. Щом са възпалени, значи ги е раздразнил с нещо, най-вероятно с хрупане на гранулите. Не разбрах "по-мекичките" кои са, накиснати във вода ли искаш да кажеш?
А, за антибиотика? Не каза с какъв антибиотик е лекуван. И дали има други вирусни симптоми? Счупеното зъбче не подлежи ли на изваждане?

# 712
  • Мнения: 999
Не не ги накисвам във вода. Просто явно самите някои от гранулите са по - меки. За антибиотика лошото е, че незнам какво точно му слагаха. Не ни казаха, а досега не съм имала проблеми с този ветеринар и му имам дпверие(макар в момента, да съм разколебана) ☹️Преди като му дадох пауч, го наблюдавах, че и това му е трудно да яде. Първо го облизва и аз му го накъсах на късчета за да може по-лесно да ги Хапва. Като преглъща издава звук все едно му е запушено нослето и предния път беше така.
   Допълвам си поста, че сега видях, че от едно оченце има гурлички, малко, но започва да има. ☹️Гушнал се е в мен и като че ли е по топъл от обикновеното. Сигурно има и температура.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 04:49 от funn

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Котешкият вирус калицивироза ли е?
За счупеното зъбче-дано се случи свестен вет и да може да го извади,ако се налага.
Стискаме палци и лапи на котарака.

# 714
  • София
  • Мнения: 6 179
Зъбен камък има ли? Счупеният зъб може и да е развален и да е за вадене... С другите симптоми обаче за съжаление може и калицивироза да е.

# 715
  • Мнения: 999
По скоро си е от вируса. Недоизлекувано е. Съпруга ми го отведе сутринта на лекар. Казал му е, че не е толкова зле, просто не му е минало още. Направил му е инжекция, промил му е устичката с грануфурин(едно зелено разтвор че). Дал е и за вкъщи да му слагаме един път дневно и в сряда пак на преглед. Зъбен камък още миналия път казаха, че няма.
Е дано е така както казва лекаря, че не е толкова зле. Но не мисля, че съм прекалила при положение, че котката ми не иска да яде, обикаля около купичка та и не е злояд по принцип. Добре че работят и днес, иначе до утре нз как щях да издържа. Благодаря ви момичета за насочването!!! Страхотни сте! Ще ви държа в течение на нещата!!! ❤️❤️❤️

# 716
  • Мнения: 10 690
funn, точно за грануфурина щях да пиша. Давай му само мека и течна храна - пастетче, рибка, намачкан пауч. Възможно е нослето да му е запушено също. Счупеното зъбче на долната челюст ли е? Трябва да се извади иначе ще прави проблеми. Но не сега. Първо да се излекува от вируса! До тогава поддържаш устната хигиена с гранофурина. Питай вета за Зодон - това е антибиотик при възпаления и инфекции на устната кухина, рани, афти. Аз съм го прилагала и при калицивироза с афти в устата. Резултатът е много добър.
Като се излекува, го ваксинирай, щом излиза на двора, за да нямаш повече такива притеснения.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 12:22 от amy_nka

# 717
  • Мнения: 3 835
По повод счупното зъбче
Едната ни котчица, Сичо,  е с 2 отчупени връхчета от много малка. Дори не знаем кога е стснало, но са много връхни липсите. Така си живее.
На Шошо след счупване де наложи умъртвяване, че беше доста голямо счупването. Но лекарката успя да умъртви без да се разруши зъбчето и го запазихме. Малко е саблезъбчо сега само Wink

# 718
  • София
  • Мнения: 13 218
Мацо беше със извадено долно кучешко зъбче още от малък. Заради празното място горният зъб се смъкна. Първо му го изпилиха и около  1 година беше с половин зъб, но по-късно се смъкна толкова много, че трябваше да се извади. Затова когато видяхме, че зъбът на Киро е с отчупено крайче и се вижда канала, веднага го заведохме да го пломбират. Уж даваха гаранция, че около 5 години няма да проблем, но пломбата изкара по-малко от 4. Сега се чудя дали отново да го подлагам на това. Може би анестезията ще е по-кратка, защото зъбът е умъртвен и каналите са запълнени, но миналия път продължи цели 4 часа.

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 14:27 от Тaня67

# 719
  • Мнения: 10 690
Как така "се смъкна"? Имаш ли някоя снимчица? И като се смъкна се триеше във венеца на долната челюст ли?

4 часа си е "уау!" операция...

Общи условия

Активация на акаунт