Любители на котки - Тема 168

  • 29 488
  • 765
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 13 154
Нямам снимки. Просто се смъкна от тежестта си, започна да опира във венеца и му направи рана. Не можеше и да си затваря добре устата.

# 721
  • Мнения: 1 208
Когато на долната челюст липсва зъб, горния точно се смъква, слиза надолу. На мен ми се случи това при изваден първо долен мъдрец.

# 722
  • Мнения: 7 856
Явно с котешките зъби може всичко да се очаква. Както вече нееднократно съм писала, прибрах предишната котка Лъки като пребито бебе от двора. Според вето някой двукраки изверг я е ритнал по муцунката. Видимо беше в трагично състояние, виждаха се само едни учни очички и всичко надолу в кръв и съсиреци. Ветът не искаше в това състояние изобщо да докосва муцунката. Явно беше със счупено носле, защото беше с гърбица. След време видях, че едното кучешко зъбче го няма. Реших, че по някаква причина не е пораснал постоянното. Но истината се оказа друга - жестоко счупена и изкривена челюст. Което изобщо не ѝ попречи да живее щастлив котешки живот. И въпреки липсата на едно от основните котешки оръжия на село беше голяма ловджийка.

# 723
  • Мнения: 3 775
Така е и при хората. Нормално е. Няма ли 1 зъб, съседните се разреждат, горните също се възползват от свободното място Simple Smile

# 724
  • Мнения: 393
Моят котарак също има нужда от чистене на зъбен камък. Има зачервено около зъбите, но вече е на почти 10 и много се притеснявам от упойката, а зъбките по-добре няма да станат. Май ги чистехме, около 6-7годишен. Дадоха ми вода за уста, но не мога да ги търкам, защото не дава.
Искам да ви питам за котешка трева, омръзна ми да купувам постоянно. Преди години имах папагали и когато от клетката падаше просо, поникваше същата хубава зелена тревичка. Дали е подходящо да му садя просо, просто се чудя... ?

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Има ли шанс котка да се отучи да прави това,ако има,как?

Това е ново несерче,но мога да го прежаля.
Притеснявам се,че посяга на чанти,добре,че до обувките няма достъп,опита и портмонето на сина да надере,видях го навреме.
Добре и че не протестира да е в моята стая през повечето време,просто иначе никой няма да го иска у нас.

# 726
  • Мнения: 986
Благодаря ви за информацията! Благодаря ти Аmy_nka! Счупено му е горното кучешко зъбче. Дано се оправи и после ще питам дали да го вадят. То стои малко от зъбчето над венеца  и до сега не е имал проблем да си хапва. Благодаря ви момичета! ❤️

# 727
  • Мнения: 7 856
Вместо котешка трева може да се сее жито (но не грухана пшеница), както и други житни култури. Готовата котешка трева е излишно харчене на пари, а цената й е безумна - нещо което пониква за дни и след няма месец е готово за продажба, просто не може да струва толкова.

# 728
  • Мнения: 10 610
Като казахте трева, аз имам две кутии за посяване, ама се чудя дали може да се рециклира тревата. Посявам, расте супер, ядат квото ядат и след това се ползва за постеля. Има ли начин да се възобнови тази трева? Вместо да сея на ново. Тези семенца само веднъж ли "пускат"?

# 729
  • Мнения: 3 775
Мария,
Няма начин да не драска. Не си ли му предлагала драскалка? Или му направете нещо, като използвате нещо, което вече е надрал?
Моите си острят ноктите вън, но Джуджи обожава да гращи и по кашони. Оставяме й нарочно един винаги.

# 730
  • Мнения: 55
Здравейте, любители на котки и пухени топчици.
От края на ноември в дома ни дойде макият Кай и ни донесе много смях и любов. Във всеки удобен момент чета темата (в момента съм из страниците на тема 103), информацията тук  е направо безценна.
Малкото ни мъжле е прибрано от улицата от едно грижжовно момиче, което помага на котенца в нужда като ги води на лекар, кастрира ги и им търси дом.  И така в края на ноември видях, че се търси дом за котето, мислих го, мислих го и споделих с мъжо. На 27-ми вече беше у дома.



Изключително любопитно коте, което се страхува само от терасата и прахосмукачката. От първата вечер се прокрадва да спи при нас, но обича вниманието само, когато сам си го поиска.
Не прави бели, спи почти прз цялата нощ и от мебелите тормози само една табуретка, която сме прежалили. В момента се опитваме да го приучим на някои неща – не искаме да се качва на масата и на кухненският плот, но за сега нямаме особен успех като приагаме всеки метод, който чуем от познати или прочетм по форум. Разбира като му се каже „не“, но все още го прави.
Кай е на 5 месеца (вет определи по зъбките), ваксиниран с 5-валентна ваксина. Края на декември точно преди празниците имахме малко премеждя, защото въпреки обезпаразитяването се оказа, че има такива. Наложи се отново лекарства и в момента приключваме курс със специална храна, защото от паразитите повръщаше някоко пъти (роял канин за разтроено коремче – разрах, че тук мненията за нея са отрицателни, но май повечето лекари работят с нея). Към момента Кай е здрав, енергичен, все по-любопитен, тежи 2,200 кг и пръска косми навсякъде. По препоръка на вет ще бъде кастриран след като стане на 8 месеца.
Видях, че на пръвата страница има списък с клиники и ако информацията се обновява мога да споделя за тази, която ние посещаваме.
И след този дълъг пост да споделя същността – от известно време налюдавам оредяване на козината от очите до ушите. Търсих информация и разбрах, че уж било нормално в тази зона при малки котета да е рядка козината и да личи повече ако тя е с тъмен цвят. Възможно било и да се налюдава при лечение от паразити. Преди няколко дни бяхме на вет и щях да попитам, но дойде едно коте спешен случай с много притснена стопанка и не исках да задържам лекарките. Дали някоя от вас е имала подобен проблем с котето или някаква информация? Дали наисина е нормално или да го заведем на вет да се консултираме?



Прегръдки на всички пухени топчици!

# 731
  • Мнения: 10 610
Изглежда нормално. Ето ти, за да сравниш.



И при Шушу е така

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Точно на тези места и Харко е малко плешивичък,а е младичък,няма годинка.
Обаче е беличък и не е толкова фрапиращо.

MarietaYo,драскалка има,не я харесва,не я отразява.
Обича да дере по мебели от естествено дърво,моите ги надра,но аз си знаех,не е проблем.Свали тапетите...
Умира да драска по кожените калъфи на телефоните,една дамска чанта ми направи на нищо...
Просто и аз вече взех да прибирам нещата си,хареса ли си нещо,си го дере.
Минута невнимание и...вече за нищо не става.Добре че не му е дошло наум да къса дрехи.
Кожените чанти/несесери и т.н. са му слабост,не ми се мисли ако се добере до обувките или до стола на сина(с кожа е)...

# 733
  • Мнения: 3 775
Мария, ти като цяло май доста му разрешаваш от както ти влеЕ под кожата:) .
Майка ми и тя така и сега се оплаква.
Бих опитала да му разрешавам само на едно място. Ако на стената, на едно място залепиш нещо за стъргане. Дори да е стара кожа, нещо.
Както в по-предното мненеие пишеше - да прежалиш една табуретка Simple Smile

# 734
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Здравейте, не съм чела назад, влизам набързо да споделя. Водих Мюсли на контролен преглед и говорих с вет-ката за Джемичка, както обещах.
Показах й снимките. Каза ми, че инфекцията е много напреднала, на поне 4 дни е. Каза, че таков възпаление може да се отрази и на вътешни органи. При нараняване в такива размери, много вероятно и други травми да има по тялото - ребра, прешления вътрешни органи и др. Не може да се прецени какво я е причинило, може да е ритната. ударена от кола, паднала, но ако е била стреляна, според док е щяло да има по-различни следи.
Каза ми, че при такива травми най-често животните получават емболия, като тръгне тромб от някое от травмираните места.

Най-адекватното, което лекар е можел да посъветва е на първо място да се направи рентгенова снимка. От нея се разбира какви точно са нараняванията и откъде да се започне.

 Без да е реклама - изключително съм доволна от тази жена!!!
Скрит текст:
Като и заведох Мюсли я извади, говори й, гушка я, милва я, целува я по главичкта, говори й като на бебе... просто това е лекар с призвание и голямо сърце! (за професионализма вече разбрахме)
Питах я с каква апаратура разполага клиниката и ми каза, че имат всичко. Така че, да не дава Господ, ама ако ви се налага, горещо препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт