Любители на котки - Тема 168

  • 29 492
  • 765
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 393
Мария, пробвай с хапче валериан да натъркаш на драскалката, от време на време като се сетиш за да ходи там.

# 736
  • Мнения: 7 856
Ноеми, напиши коя е клиниката.

# 737
  • Мнения: 2 889
Прекрасен Кай! 😍

# 738
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Мария, пробвай с хапче валериан да натъркаш на драскалката, от време на време като се сетиш за да ходи там.
Ей това е идея!

Признавам си,че му разрешавам, MarietaYo,така е.Ама и той не пита какво може и какво не Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Но и със забрани и наказания при котка не става.Предишната котка и майка бяха направо във война.
Котките могат и напук да правят.

# 739
  • Мнения: 710
Мария, каква е драскалката?
Ние още преди да вземем Фрея напазарувахме ей тази: https://zoomagazin.eu/bg/kategorii/draskalki-katerushki-415 Тя я ползваше да играе с нея почти не остреше ноктите там, мнооого рядко, за сметка на това веднага се ориенрира към кожения стол на мъжа ми и към стола на детето (той е такъв като мрежа), понякога и на дивана. Та тогава почнах да чета, че котите обичат да се изправят прави и на високо да острят. Поръчахме тази и откакто я взехме не е пипнала никъде другаде освен нея, едвам ни изчака да я сглобим, нямаше време да я пръскам, а бях взела спрей с котешка трева, с който да я обработя Simple SmileТя е към 80 см висока, опъва си се и остри, всеки път като мине покрай нея я уважава Simple Smile
Виж, това с качването на масата... никакъв успех там нямаме Sad
Повече никога няма да ѝ слагам тия капки за паразити - първо намали храната, а после 2 денонощия не яде нищо, ама нищичко. Тичах и купих и нова храна, знам, че не е хубаво, но като не ядеше нейната си, бях наредила 6 купички с различни видове мокра и суха храна, не и не. Бях решила да я водя на лекар и о, чудо на третия ден хапна малко, но страшно много отслабна, поне 300-400 грама свали, а това е към 15% от теглото ѝ. Като я галя и само кокали усещам Sad Сега яде вече като преди.
И последно да се похваля, че снощи за пръв път от над седмица спахме цяла нощ. Това разгонване ни разказа играта Sad денонощно виене и крещене беше. Стискайте ни палци, на 11.01 е записана за кастрация, много се притеснявам как ще мине.

# 740
  • София
  • Мнения: 39 773
На Оникс също му прозира кожата при ушите. Много е бяла. Не бих казала, че е плевиш.
И при Аш го има, но няма толкова изразен контраст.



Триша, да не са предозирали капките?
При моите не съм забелязала подобни проблеми.
На Оникс му бяха предозирали хапчето и беше ад.

# 741
  • Мнения: 710
AnMary, не, даже, може би и по-ниска доза беше, защото там (в Свети Антим ходих) питаха колко тежи, аз казах 2.5 и тя донесе първо едно, което беше за от 2.5 до 7.5 и пак ме попитаха, ама нали над 2.5 и аз им казвам, ами последно преди разгонването беше 2.5, сега може дори да е по-малко и тя отиде и го смени с такова от 1 до 2.5, та твърдо не е била по-голяма дозата. Питах твоите лекари (и в Ройал вет ще я и кастрират) и те казаха, че има някои котки, които са така свръхчувствителни към някоя от съставките, то и в листовката си го пишеше като странични ефекти (която аз, разбира се, изчетох чак в последствие).
И при Фрея е така - по-плешивичко изглежда.

# 742
  • София
  • Мнения: 13 154
ТришаР, каза ли на ветеринарите докога е била разгонена? Обикновено се изчаква няколко дни/седмица, защото външно може да е спокойна, но вътрешните органи още не са възвърнали нормалното си състояние.

Колкото за драскалките, котките са два "вида". Simple Smile Едните обичат да точат нокти вертикално, а другите хоризонтално. Но при всички случаи обичат да се протегнат и затова ако драскалката е за закрепване на стената, то височината трябва да е съобразена с протегнатите лапи. Ако се закачи ниско, няма да се ползва.

# 743
  • Мнения: 710
Аз не знам кога се брои, че е дошъл края на разгонването? когато спре да се "дупи" или когато спре да мяучи? Защото при нея първото беше преди 4-5 дни, но продължи да си мяучи още 2-3 дни след това. В петък записах часа и му казах, че от няколко дни е само мяукането, като и то доста е намаляло и той я записа за вторник. Ох, сега още едно да го мисля и да му се притеснявам.

# 744
  • София
  • Мнения: 39 773
Питах твоите лекари (и в Ройал вет ще я и кастрират) и те казаха, че има някои котки, които са така свръхчувствителни към някоя от съставките, то и в листовката си го пишеше като странични ефекти (която аз, разбира се, изчетох чак в последствие).
И аз ще звъня да записвам час за Оникс.

Когато предозираха Оникс и аз четох листовката постфактум. Важното е, че оживя тогава.

Колкото за драскалките, котките са два "вида". Simple Smile Едните обичат да точат нокти вертикално, а другите хоризонтално. Но при всички случаи обичат да се протегнат и затова ако драскалката е за закрепване на стената, то височината трябва да е съобразена с протегнатите лапи. Ако се закачи ниско, няма да се ползва.
Значи краката на катерушката идват ниски за Аш. Остри си ноктите само там де.
Купих им и една четка, уж да се галят и посчесват в нея, но Аш само точи нокти на основата.

Новата катерушка още не е дошла.

Ох, сега още едно да го мисля и да му се притеснявам.
И двамата са добри лекари. Ще ти кажат дали е ок. Винаги можеш да отложиш часа.

# 745
  • Мнения: 10 610
Аз не знам кога се брои, че е дошъл края на разгонването? когато спре да се "дупи" или когато спре да мяучи? Защото при нея първото беше преди 4-5 дни, но продължи да си мяучи още 2-3 дни след това. В петък записах часа и му казах, че от няколко дни е само мяукането, като и то доста е намаляло и той я записа за вторник. Ох, сега още едно да го мисля и да му се притеснявам.
Няма да се притесняваш. Ако до 11.01 не почне пак да мяука и да прикляка, значи се е успокоила и всичко ще е наред. Ветовете могат да кастрират и разгонени и бременни котки. Просто е една идея по-трудоемко и прецизно и за това предпочитат да не го правят. Като може да се кастрира неразгонена, защо да се кастрира разгонена.

# 746
  • Мнения: 4 955
Кога идва момента с точене на нокти?
Все отлагам купуване на драскалка, но ми се иска да изпреваря момента с избор на негово място..
Иначе от снощи, вече няма недостъпно място.
Плотовете на кухнята вече са постижими.
Събирах пълна кутия с клечки за зъби. Оказаха се любима играчка.Толкова, че захласнат,  изобщо да не ми обърне внимание, когато се прибрах.
Моето мнение също е, че "Не" не се чува..Не знам как и дали се възпитава котка..

# 747
  • Мнения: 710
И двамата са добри лекари. Ще ти кажат дали е ок. Винаги можеш да отложиш часа.
Да, аз изрично си записах час за обстоен преглед преди кастрацията (за който ще си платя, разбира се отделно), искам да ѝ видят сърцето специално, защото някои бенгали имат хипертрофична кардиомиопатия и четох из чужди форуми, че на една жена котката точно при кастрация е починала и... А и откакто сме я взели, НИЕ не сме я водили на втеринар, водена е от развъдника, аз ходих до Свети Антим да взема нещо за обезпаразитяване и да ги питам разни неща, но на лекар не сме я водили. Питах ги нормално ли е да ѝ подуто коремчето като беше разгонена и дали да им я водя. Те тогава казаха, че да, нормално било матката да е подута и че я боли. Наистина тогава милата сама лягаше по гръб и я галех сигурно в продължение на час по корема да и правя масажи, явно я облекчаваше, в момента не дава да я галя по корема вече Simple Smile
..Ако до 11.01 не почне пак да мяука и да прикляка, ...
Леле, дано не!

# 748
  • Мнения: 21 279

Крадлата на Тулумбички
Joy

# 749
  • Мнения: 10 610
Не се възпитава котка. Или е родена възпитана или не. И обикновено децата се мятат на майка им. Simple Smile

Ау, Тути...!

Общи условия

Активация на акаунт