Две деца от 2ма различни бащи

  • 8 469
  • 127
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте,
Моля за вашето мнение относно моята житейска ситуация. Имам дете от предишен брак. В момента от 2 години имам друга връзка, но мъжът ми работи в друг град и се виждаме само уикенда. Дъщеря ми е много привързана към него и си го търси, но за него аз не съм семейството, което той иска защото детето е чуждо. Случи се че забременях без да го планираме, но той иска да родя детето без да поеме отговорност да се грижи за нас. Живее в друг град без възможности да отидем при него ние. И иска просто да продължава да идва уикенда и да ни вижда само тогава. Накрая излиза че ще бъда с 2 деца без мъж до себе си и тъй като няма финансова възможност - да се върна на работа след 1та година защото няма да може да се издържаме с майчинството и неговата частична помощ. Моля дайте ми съвет какво да правя. Вече започвам да мисля дали да задържа бебето, въпреки че знам че това ще сложи край на отношенията ни.

# 1
  • Мнения: 920
Как така хем ти е мъж, хем ти не си семейството му?
Законен съпруг ли ти е или само приятел/любовник?

# 2
  • Мнения: 2 886
Съжалявам да го кажа, но на практика ще бъдете отново сама, но с две деца.

# 3
  • Мнения: 31 853
Щом не можеш финансово да се справиш с две деца, абортът ти е спасението.
Също така си избирай по-нормални мъже.
Този го разкарай.
Има мъже гледат чужди деца, не е рядко срещано, но този не е един от тях.
Той дори за своето не иска да поеме отговорност.
И той не ти е мъж, а приятел. Или имате брак?

# 4
  • Мнения: 14 830
Не бих задържал детето в тази ситуация, колкото и да е жалко. Освен ако не си готова      сама да гледаш две деца. Той сега идва уикендите но каква е гаранцията че ще продължи да го прави. Нямаш абсолютно никаква сигурност с този човек

# 5
  • Мнения: 1 035
Единственното ти спасение е аборт и край с него. Ако вземаш кравата, вземаш я с телето. Когато сте започнали връзка, той много добре е знаел, че имаш дете, а и на практика нищо неможеш да очакваш от него.

# 6
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 966
Хубаво си се подредила... Такъв мъж не става нито за семейство, нито за баща. Но ти го виждаш де. Какво семейство ще бъдете и как ще отглеждате децата си? Никак....
Разкарай го. За детето прецени - ще можеш ли да се справиш сама с две деца, защото на твое място не бих разчитала на този така наречен баща.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 759
Напрактика си му била приятелче за секс, и иска да продължи да си му такава, докато сама отглеждаш детето му. Много тъжна история. Още по-тъжно, че собственото ти дете е привързано към този мухльо. "Мъжа" го разкарай задължително, а детето прецени дали си подготвена да гледаш сама. И избирай по-добре следващия път.

# 8
  • София
  • Мнения: 23 098
Нито ти е мъж, нито е мъж на място.
Жалък индивид, възползващ се от теб за гол секс. На твое място изобщо не бих се замислила какво да направя. Аборт и го разкарай тоя мухльо.

# 9
  • Мнения: 505
Аборт и приключване на отношенията.
Що за малоумна връзка е това и защо я причиняваш на детето си?

# 10
  • Мнения: 2 204
Да, най гадното е, че детето ти се привързва към човек, на който нищо не му трепва от тоя факт. Пази си детето от този, емоционално, за другото са ти казали.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 596
Аз пък ще кажа, че все пак трябва да проведеш един последен дълъг разговор на 4 очи. Кажи му твоите условия и питай за неговите. Ако окончателно откаже да станете истинско семейство - към доктора.

# 12
  • Мнения: 118
Ако решиш да направиш аборт - решението е твое, но ако ти самата искаш детето и смяташ, че ще успееш да намериш начин да се справяш, го задръж. То е твоето дете в крайна сметка и да го родиш винаги би било правилно решение, въпреки че няма да ти е лесно след това. Защото трябва да имаш предвид, че независимо дали "таткото" ще "помага" или не - на практика при така описаната ситуация ще си сама майка с 2 деца (не самотна, но сама). И имай предвид също така, че този мъж не струва, така че е време да приключиш отношенията си с него - независимо какво ще решиш за бременността. Успех!

Последна редакция: пт, 07 яну 2022, 22:00 от Fortuna Spirit

# 13
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 294
Сериозно ли питаш такова нещо?
Индивид, който ти заявява най- сериозно, че иска да родиш детето му, обаче няма да поеме отговорност, понеже, защото...няма топки.
Щял да идва да ви вижда, ей така, да го черпиш кафе и вафли. Я, стига. Какво е това мекотело?
Ако бях на твое място, да съм направила аборт и да съм му изтрила номера.
Ако решиш да раждаш, трябва да си наясно дали ще можеш да се справиш сама.

# 14
  • София
  • Мнения: 23 098
Не е нужно да се забременява и ражда от всеки ебльо. Накъде ще му излезе края?
И нека да не драматизираме. Това все още не е дете, а струпване на клетки.

Общи условия

Активация на акаунт