Любители на котки - Тема 169

  • 25 494
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 39 833
Ако избяга мисля, че каишката ще показва, че е домашен и ще го направи разпознаваем да го открия.
Имам нашийник със смарт таг. Но не вярвам някой да сканира QR кода.

Скоро май обсъждахме gps-и.
Да не се налага да търсим по gps сигнал.

Имаш ли възможност да сложиш мрежа, т.е. комарник?

# 706
  • Мнения: 4 969
Какъв е проблемът с нашийник? За котето питам, вреди ли му?
Терасата е югоизток и е страшен пек лятото. Абсурд е затворена да бъде, единствен достъп за проветрение и прохлада в детската стая.
Идеята ми дойде от позната, която скоро изгуби котето си така..За два дни го намери, пускайки обява в сайта на града ни.

# 707
  • София
  • Мнения: 13 220
Какъв е проблемът с нашийник? За котето питам, вреди ли му?
Терасата е югоизток и е страшен пек лятото. Абсурд е затворена да бъде, единствен достъп за проветрение и прохлада в детската стая.
Идеята ми дойде от позната, която скоро изгуби котето си така..За два дни го намери, пускайки обява в сайта на града ни.
Каишката трябва да е специална котешка, която е разтеглива и може сама да се откача в случай на закачане. Котките не са кучета. Катерят се по дървета и се завират в много тесни местенца. Ако е обикновена каишка може да се закачи и да се обеси. Случва се не само навън, но и вкъщи.

Балконът може да се обезопаси с мрежа. Ще пропуска въздуха, но няма как котето да избяга. В зооплюс има варианти. Можеш да погледнеш и линковете в първи пост.

# 708
  • Мнения: 7 856
Според мене при необезопасена тераса на първия етаж въпросът не е дал ще скочи котака, а колко често ще го прави. Отделно той е толкова красив, че ако се озове на улицата, много вероятно е някой да го прибере и повече да не го видите.
И аз мисля, че решението на въпроса е слагането на мрежа. И ако обичате цветя, може да посеете грамофончета, така няколко месеца ще има зеленина и красиви цветя по мрежата, едновременно и някакво засенчване.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 21:30 от Недоволна

# 709
  • Мнения: 3 835
И сз харесвам котета с каишки, Герданчета, но именно от страх да не увисне на някое дърво, не съм посмяла да сложа на нашите.

Прдто си сложете мрежа на прозореца, която хем да ви спасява от комари и мухи. Само да се “заключва” надеждно

# 710
  • София
  • Мнения: 28 804
Кити се опитва да се катери по комарниците вкъщи.

# 711
  • Мнения: 4 969
И сз харесвам котета с каишки, Герданчета, но именно от страх да не увисне на някое дърво, не съм посмяла да сложа на нашите.

Прдто си сложете мрежа на прозореца, която хем да ви спасява от комари и мухи. Само да се “заключва” надеждно
Аз гледам котка за първи път. "Фирмената" , която отглеждаме зимата, вече няколко години е селска котка, гостуваща в зимните месеци. Свободна, когато дойде я кастрираха и и сложиха нашийник. Предполагам за котки.
Мислила съм си, дали няма опсаност да се закачи някъде, но явно не..
Мрежа на терасата значи, все едно отворена голяма тераса да запечатам с комарник..
По скоро ако се случва да бяга се чудя как да го приуча да се връща..

# 712
  • Мнения: 7 856
Не е задължително да е комарник, а и той е нетраен. Просто по-едра мрежа, няма как през някоя от дупките да изпадне котка. Дори и оградна мрежа би свършила работа.
Вече дадох идея как по-едрата мрежа може през лятото да се ползва за озеленяване с пълзящи и цъфтящи растения.

Последна редакция: нд, 30 яну 2022, 22:18 от Недоволна

# 713
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 529
Не можеш да го научиш да се върне, това е абсурдно. Остави другите котки, но колите, хората.... Всякакви ги има.
Аз не бих била спокойна котката ми да си прави разходки из квартала, но това си е мое мнение. Чувствителна съм на тази тема.
Тук знаят през какво минахме с Топче. Не бих позволила на Ушатото да се случи нещо, особено щом мога да го предотвратя.
С каишка е опасно, наистина може да се закачи някъде.

# 714
  • София
  • Мнения: 39 833
Терасата на детската стая не е обезопасена. Има мрежа/комарник на балконската врата. Дъщеря ми ги пази когато проветрява, защото се катерят. Оникс даже беше разковал комарника.

На тази терасата не ги пускаме. Миналото лято Аш ми показа как с един скок може да се качи на парапета и да пази равновесие. Сърцето ми спря. Не помня на колко месеца беше.
Най-вероятно ще я остъклим с ПВЦ дограма.

Само топлите месеци простирам на нея. И се оглеждам на хиляди посоки дали няма да ме изненада някой.

Хари излизаше и на двете тераси. Западната е остъклена, но с един отворен прозорец. Хари се припичаше по столовете. Никога не е проявявал интерес за катерене по прозорците.
Вече има комарник на отвореният прозорец.

Обезопасяваме дома все едно имаме бебе/та Simple Smile

Моите и двамата имат нашийници, но рядко им ги слагаме.

# 715
  • Мнения: 3 835
Кити се опитва да се катери по комарниците вкъщи.
Знаете Шошо лакът е черен 6 кг дългокосмест дявол - представяте ди го разперен като прилеп на  мрежата от външната страна… Ами да …

# 716
  • София
  • Мнения: 12 263
По-добре си обезопасете терасите, отколкото каишка да му слагаш. Измъкне ли се, процента да го намериш е минимален.
Добранамерено го пиша, не го приемай за укор.
Аз съм споделяла, че също сме на първи етаж и терасата лятото е отворена. Страх е скачал два пъти, но тъй като е блок с вътрешен двор, просто се крие под някоя кола. Първият път се беше подхлъзнал всъщност, авторият беше докато ни нямаше.
Иначе и той след  първият скок е с нашийник. На каишката съм написала име и телефон. Има място където да се напише. Малката ми дъщеря преди време намери един котарак в друг вътрешен двор на блок и той беше с такава каишка, съответно много лесно се свързахме със собственичката и го върнахме.
Каишката е тази - има защита, ако се закачи някъде се откача. Когато го бях изгубила на село, комшийката ми я върна, явно при провирането през оградата се е закачил и защитата е сработила и се е откачила.
На снимката по-долу се вижда, не много добре, но в момента не откривам по-хубава снимка.
Скрит текст:

# 717
  • София
  • Мнения: 39 833
представяте ди го разперен като прилеп на  мрежата от външната страна…
Виждала съм това, но от вътрешната страна - с разперени четири лапи.
Аш - в спалнята и на балконската врата в детската, а Оникс само на балконската.

От зоомагазина ни подариха малко метално цилиндърче. Може да се сложи на нашийник. Цилиндъра се развърта и в него има навито листче, на което може да се напише име на собственика и телефон.

На Аш единият нашийник е на Max Molly
На обратната страна на тага има QR код. Няма gps.
Прави се регистрация в сайта на Max Molly. Попълват се данните. При сканиране на кода излиза информация за името на котката, собственика, телефон, адрес, локация.
Кода малко трудно се сканира.

# 718
  • София
  • Мнения: 12 263
Страх си има чип във врата, но отново не е с активно проследяване GPS, а само при сканиране може да се намери информация. Директно варианта с име и телефон, какво в случая с намереното от малката ми дъщеря коте, върши обаче по-добра работа. Малко е съмнително доколко някой ще намери коте и специално ще го занесе да го сканират. Докато в случая само трябваше да се обадим на посочен телефонен номер.
Между другото най-накрая изкарах вратичката с четец. Настроих я в различните варинати, обучих я за Страх и наистина върши работа. Той може да минава, защото разпознава чипа, докато Шепичка, която още няма, ще и поставим при кастрацията и на нея, не може да мине. Лошото е че трябва известно време обучение, тъй като трябва да изчака малко за да прещрака, след като е доближил и после да понатисне вратичката за да мине, но мисля че бързо ще се справи, ако топлото легло и храната са вътре.
За металното цилиндърче е важно на какъв нашийник ще се сложи, както писах този на Страх закопчалката е такава, че при по-рязко дърпане се откача и няма риск да се задуши. Отдавна го носи вкъщи и не го е губил, но явно на село беше сработил този механизъм от което съм доволна.

# 719
  • Мнения: 4 354
Всичките ми котки са с нашийници,със звънче и табелка с име и телефон.На Сакура засега е само със звънче.Не им ги сваляме.
Малко разказани снимки.


Последна редакция: вт, 01 фев 2022, 08:37 от red soul

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт