Козунаци 2022-ра

  • 48 158
  • 778
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 3 598
Със сигурност не са останали бели от печенето в алуминиеви форми тип еднократни. И аз в такива само пека, слагам и хартия. Идеално ми се изпичат.В моята фурна, смесено печене, с вентилатор и без. У дома козунакът не стигна, детето иска пак да направя. Била съм дала много на баба му и свършил.

# 736
  • Мнения: 1 472
Със сигурност не са останали бели от печенето в алуминиеви форми тип еднократни. И аз в такива само пека, слагам и хартия. Идеално ми се изпичат.В моята фурна, смесено печене, с вентилатор и без. У дома козунакът не стигна, детето иска пак да направя. Била съм дала много на баба му и свършил.
Нямам друго обяснение, при положение,че големите за около 45-50 мин време, печени в стъклени форми и с хартия се оцветяват отдолу и отстрани, а тези минита /с по-малко тесто/ са отдолу и отстрани бели, вътре не са сурови.

# 737
  • Мнения: 10 294
И аз като пека в алуминиеви еднократни форми са си бели отдолу, недоупечени за мен. Като ги сложа в правоъгълна за кекс (имам и алуминиева от Икея и някаква тефлонова), са перфектни. Каквото отгоре, такова отдолу. Жалко че нямам достатъчно големи като размер. Никога не бих пекла в алуминиеви. Говоря за едно и също тесто, разделено на еднакъв грамаж, печено на една и съща температура. И аз подлагам хартия в алуминиевите.

# 738
  • Русе
  • Мнения: 1 859
Козунаците ми тази година пак са по рецепта на Морена с много пълнеж, но така ги предпочитаме




# 739
  • Мнения: 9 582
голямо ядене тази година, голямо чудо. даже нямах ищах да нося в офиса.

# 740
  • Мнения: 3 915
Идвам да си сверя часовника с вас. Купих преди Велкден от две различни вериги, но и в двете беше на промоция брашно за козунак на София Мел.
Аз правя тестото в хлебопекарна, не съм голяма майсторка, но толкова години се справям, но сега беше пълен провал!
Наглед беше хубаво, но само при леко дърпане се късаше безобразно, отдавам го единствено на брашното.
Кой знае, какви боклуци бяха събрали за промото!
Имам още един пакет. Чудя се, дали да не им го занеса на София Мел!

# 741
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
За брашната на София Мел (понеже имат най-голямо разнообразие и са най-достъпни):
- за кекс          10.6г  + набухвател
- за козунак       10.6г
- Класик          10.9г
- Екстра           11.8г
- за баница        13.2г     такова имат и РС (Родна стряха на Лидл)
- за пица         13.4г

Та като се пита кое  -  всичките ще направят козунак (не че съм опитвала кексовото, ама нямам и намерение и козуначеното не бих купила, като знам как е с повече белтъци от опита ми с Класик и Екстра и затова ги препоръчвам), но не и еднакво добри козунаци. Нямаше да има различни, ако са еднакво добри/подходящи еднакво за всякакви видове печива.

# 742
  • Мнения: 1 112
Идвам да си сверя часовника с вас. Купих преди Велкден от две различни вериги, но и в двете беше на промоция брашно за козунак на София Мел.
Аз правя тестото в хлебопекарна, не съм голяма майсторка, но толкова години се справям, но сега беше пълен провал!
Наглед беше хубаво, но само при леко дърпане се късаше безобразно, отдавам го единствено на брашното.
Кой знае, какви боклуци бяха събрали за промото!
Имам още един пакет. Чудя се, дали да не им го занеса на София Мел!

Аз също купих пет пакета от различни места. Получиха ми се прекрасни козунаци. Бърках тестото в хлебопекарната и по два пъти всеки път втасваха там, тестото бухваше до горе! Не се късаше!

# 743
  • Sofia
  • Мнения: 4 081
Някой има ли рецепта, която поне се доближава до козунаците на Bread Land?

# 744
  • София
  • Мнения: 11 739
Някой има ли рецепта, която поне се доближава до козунаците на Bread Land?
Не правят ли само видове хляб, или съм в грешка?

# 745
  • Бургас
  • Мнения: 16 427
И аз се нареждам за рецептата за курабийките,моля!

Козунаците ви са много хубави!
Аз си ги направих пак по моята си рецепта,че трябваше набързо да ги забъркам.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 21 719
Някой има ли рецепта, която поне се доближава до козунаците на Bread Land?
Oпиши го тоя козунак ( плътен  или въздушен ...  с дебела коричка или с тънка... други варианти няма), не ги знам тия.
Аз все едно и също си повтярям... кой знае колко различни не са рецептите, иначе не би било козунак, а нещо друго.

И аз се нареждам за рецептата за курабийките,моля!
Мисля, че беше дадена.

# 747
  • Мнения: 39 569
Моля, ако някой е правил плънка от смлени орехи+ какао и смлени лешници+ какао да каже кое е по- вкусно. Дори и да не е правил, то коя би избрал и защо?

# 748
  • Мнения: 14 151
Тази година правих с плънка от сладко от череши и смлени орехи. На мен лично, много ми допадна орехите как се връзват с козунака. Докато пиша ми хрумна, как не съм се сетила и лешников тахан да сложа. И него го харесвам като вкус. Не ти помогнах, ама и двата вида ядки ги ям. Орехи обожавам в кекс, а лешници в шоколад. Всъщност, бих сложила орехи.

# 749
  • Мнения: 39 569
Благодаря. Чуденката ми е дали с какао и лешници няма да е по- класическо и разпознаваемо защото ще наподобява вкуса на Нутела. Докато комбинацията какао и орехи ми е непозната, пък ще го правя за подарък...

Общи условия

Активация на акаунт