Октомврийчето расте,иска вече и пюренце да яде-тема 3

  • 28 445
  • 745
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 452
Дано наистина.
Иначе добрата новина е че, след няколко дни се прибирам с децата в България , не съм се прибирала от 2 години и съм се затъжила Simple Smile
Бебока ще зотопли кокалче и ние също , писна ми от студ и вятър Grinning

# 676
  • Мнения: 578
Ще поемат децата истински вит. Д.
И ние тези дни сме с премеждия покрай баткото. Изкара той пак остър ларингит и се наложи да лежи в болница. Ама като не мога да оставя Ирина, трябваше да е с баща си. Малко като че ли ми се поразсърди,че го оставих. Но важното е, че сега е наред. Освен сополите, де. Ама много се дразня как си пращат децата болни на градина, без да се съобразяват, че заразяват. Не знам що за родители са. Аз моя при първи сопол го спирам. Както и да е. Идва лято и ще си почине и той от градина. Живот и здраве, другата неделя ще отидем до морето. Ще разбера дали на Ирина ще и хареса пясъка, водата ще е студена сигурно.  И ще й пълним малко басеинче. Баткото много го беше страх до 2.6 г. Ревеше като видеше морето и го държахме с гръб към него. Надявам се на Иринка да и хареса. Хубавото е, че там има баба. Дано иска да седи при нея. Че сега, ако не ме вижда, и от баща си реве. И от това висене на гърдите ми по цяла вечер, се замислям да започна да давам вечеря скоро и да отбивам. Заспива вечер и се буди за по час, после пак заспива и се буди. И това е ако заспи рано. Кошмарна в тая смяна на режима с две спанета. Ако устиска до по-късно си спи цяла нощ е две кърмения. Ама не знам как да я държа будна. Понякога буквално и падат батериите и заспива.

# 677
  • Мнения: 658
Момичета, какво (и кога започвате) да използвате за зъбите?
*Имам предвид вече изникналите и поддържане на хигиената им

# 678
  • Мнения: 1 266
Момичета, какво (и кога започвате) да използвате за зъбите?
*Имам предвид вече изникналите и поддържане на хигиената им
Аз съм купила паста и четка на Чико+една като напръстник. Миех зъбчетата от както започнах да ги виждам и на двамата големи.

# 679
  • Мнения: 658
Аз с такава като напръстник само успявам да се справя, с другата към момента единствено захапки по нея със стискане получавам и не може да си свърши работата. А за измиване имам на Topfer измиващ гел, но сякаш нещо на нея изобщо не ѝ харесва и ми се искаше да събера малко мнения и препоръки, че съм гола вода още в тази сфера 🤦🏼‍♀️
Иначе е огън, де 😁 както си пълзеше рязко мина във фаза да се изправя, пада, удря се, тя плаче, аз плача, такива работи 😂

# 680
  • Мнения: 226
Здравейте!

Налага ми се операция на жлъчката. След раждането започнаха кризи, които сега доста зачестиха, въпреки диетите. Образували са се камъни от бременността.

Случайно някой да знае:
При влизане на майката в болница, бащата има ли право на болничен, за да не е на работа и да гледа детето?

___________

И.... как сте с дремките, будуването, режима за спане като цяло?

# 681
  • Мнения: 658
Кейтлин, не знам за болничния, но зная за огромния ужас от жлъчната криза и искрено ти съчувствам! Желая ти леко и бързо възстановяване с цялото си сърце ❤️
Аз от спането не мога да се оплача, малката има нощен непрпбуден сън между 9 и 13 часа и една от дневните дремки е между 1:30 и 2:30 ч., така че и тогава имам време за евентуална почивка и аз.
- - - - -
Освен тези питания на Кейтлин, аз искам да попитам мамите с опит - за море с бебче какво задължително имате в багажа си? Планирали сме първата лятна почивка да е ранна, за да видим малката как ще реагира на море/пясък/климат и уж все си мисля, че всичко съм измислила, но със сигурност има нещА, които пропускам 🤷🏼‍♀️

# 682
  • Мнения: 82
И Влади със спането си изгради режим и за сега нямам оплаквания. Макар, че сега с настъпването на лятото леко ще променя часа за къпане да е през деня или направо сутринта, защото вечер сме рядко вкъщи или на разходки, или вечеряме навън, или на кафе..и в 8 вечерта, както беше до сега ритуала от раждането му, вече не е удобен. Днес направихме проба, всичко за момента е ок. Също така от месец, заспива сам през деня, тази вечер пробвах и за нощния да заспи сам, заспа, но беше нервен и отне повече време, не е плакал, но мрънка, явно като нещо ново. Сънят му е в тези часове: заспива в 22:00 часа до 06-07:00 сутринта непробудно( е имало и случаи в 3 или в 5 да се събуди, давам вода и заспива) . В 6-7 като се събуди, сменям памперса, пие мляко 210 мл, оставям му играчка една мека играе си с нея и до час е заспал около 09:00 часа. Спи до 10/11 часа , после заспива към 1-2 часа ( 1 следобедна дрямка) обикновенно около 1:10-15 мин, след това заспива към 5-5:30 до към 7 вечерта и пак следва в 22:00 часа. Това е режима. Разбира се, не е по час, като започне да нервничи го слагам да спи. Simple Smile

# 683
  • Мнения: 578
Кейтлин, лека операция и бързо възстановяване. Защо не вземе болничен за себе си, а не за отглеждане на дете. Не знам дали биха го проверили, може да го договори с работодателя си.
Моята дъщеря има две дремки към 10 и нещо по час-час и половина и към 14.00 пак по толкова. Ако не е успяла да спи на втората дрямка достатъчно или сме я събудили, спи и трети път за около половин час. И според това вечер си ляга по различно време. Променя сега къпането да е към 20.30 ч, че в 19.00 ми е неудобно. Но се буди по доста пъти, не точно за кърмене, а за успокояване.
Аз си докарах, незнайно как, мастит. Сега не трябва да я кърмя от тази гърда, за да не ми докара и външно възпаление. Цедя се, но не излиза много. Днес и дадох малко телешки бульон за вечеря. Само за проба и много и хареса. Ще вкарвам и вечеря. От другата гърда имам доста по-малко мляко, та и давам АМ. Не е възхитена изобщо от идеята. Мисля, че скоро ще приключа с кърменето, че с цедене няма как да стане. Знам, че всяко дете е различно, но колко мл АМ давате преди сън? Много ми се иска да спре да се буди, че това недоспиване ми идва в повече. А и баткото си е в къщи и не спят по едно и също време през деня. Много жално ме гледа Иринка, като не я кърмя, но като няма много, няма как.
Ние в неделя ще ходим на море. Та ще разбера как ще реагира Ирина. Баткото го водихме на същата възраст, но беше края на август и се изпъпчи от жегата. Сега малката и тя хич не я понася и има пъпки по гърба. Но със Содукрем минават. Дано и хареса пясъка, водата предполагам ще е студена още. Но надявам се да успеем да отидем и юли/август.
 Най важно е да имате лекарства, които ползвате, за да не търсите аптека по нощите. И да знаете къде е спешното, дано не се налага. Крем против слънце и репелент за комари. Аз и инхалатора ще си мъкна, че с тези ларингитни кризи, които изкараха и двамата, ми е пръв приятел. И трябва да се внимава с прегряване на детето. По-лошо е от простудяването.

# 684
  • Мнения: 1 114
Gergana5, как така мастит и няма да кърмиш от тази гърда, точно обратното, трябва да кърмиш именно от нея колкото може повече?

# 685
  • Мнения: 226
Благодаря ви момичета!
------

Ние ходихме вече два пъти "на море" (дълги уикенди), но само за разходки. Не сме стъпвали на пясъка още.

chrissie-d моят списък за път е:
    Пелена, върху която да спи бебка в хотела
    Одеалце за хотела
    Подложка за смяна на памперси в хотела
    Бебешка козметика - с компактни тестерчета
    Мокри кърпи
    Пюрета, лъжички, лигавници
    Пижамки, дрешки + нещо дебеличко връхно за всеки случай.
    Памперси
    Хавлийка за баня
    Играчки (много Simple Smile ) за количката, колата, хотела
    Ергономичната раница
    Стандартната чанта заредена за ежедневните ни разходки
    Дъждобрана за количката

----

Gergana5 благодаря за съвета и бързо възстановяване на гърдата!

# 686
  • Мнения: 578
И аз съм чела, че трябва да се кърми от тази гърда. Но мамоложката каза, че така детето може да ми вкара външна инфекция. Тя и без това е на капки в очите и носа. Слагам зелеви листа и топли компреси и за три дена има голяма се промяна. Днес като се събудих дори не ме боли, ако не го пипам. Смуча и хомеопатични хапчета. Аз отидох на лекар при първата болка, не съм се самолекувала. При първото кърмене имах веднъж запушен канал, но беше друго усещането, оправих се с масаж под душа. Но за себе си, чувствам че кърменето не ми е комфортно вече. Малката много ме хапе и дърпа. А и 9 месеца почти минаха. Малкия го кърмих 11.
За морето задължително си вземете нещо противоалергично. Фенистил капки, например.

# 687
  • Мнения: 1 844
Здравейте,момичета,не съм писала от адски много време май. Както знаете съм сама с децата и вече нямам време за нищо. Малкия скоро става на 9месеца, опитва се да се изправя сам, още не е пропълзял ,но мисля,че има желание. С храненето продължаване да вървим зле. Няма дори едно хранене ,на което да си хапне цяла порция. Хапва малко и започва да нервничи и да си търси млякото, което за навън вече въобще не ми е ок,тъй като успявам да го кърмя само като сме легнали на леглото. За заспиване вкъщи също си търси гърда и въобще се оказа много пристрастени кърмаче ,за разлика от батко му. Не знам как да процедирам,но имам чувството,че положението скоро ще бъде извеън контрол.
За багаж за морето нр знам какво да кажа..ние живеем на южното черноморие,скоро ще пътуваме към северното зя няколко дни,общо взето взимам каквото взимам и като сме на планина. Освен противоалергични,температуропонижаващи бих допълнина и прахчета ентерол, капки за уши, крем с фактор,памперси за плуване .

# 688
  • Мнения: 226
Monika08 Възхищавам ти се от самото начало. Не знам как се справяш сама с двете. Flowers Hibiscus

Моята бебка също все още е кърмаче - маняче. Кърмя навън при всяка разходка. Просто нямам друг избор. Кърмим се и за приспиване легнали и после съм биба на повикване за цялата нощ. Satisfied

Нямаме заместено хранене. Хапваме по 80 до 160гр пюре за целия ден общо.

В същото време се оказа, че обожава да смуче и дъвче с венци прясно печено месо. Чак се разплаква, ако й го дръпна Flushed Вече редовно в Аirfryer до нашето слагаме и за нея парче без мазнина и сол.

Също тази седмица сготвих пилешка супа за нас. Първо заделих за бебка и пасирах и чак тогава увкосих останалото за нас. Е, плющяха й ушите Nerd.... и продължавам в същия дух. Днес сложих телешко варено в Delimano - то. Да видим дали ще пожънем успех Simple Smile

-----
П.П. Обожавам летните дрешки. Най - сетне да си се любувам нон-стоп на пухкавите краченца и ръчички Heartbeat Липсваха ми цяла зима Simple Smile

# 689
  • Мнения: 1 844
Katelyn,благодаря,но няма място за възхищение 😀 истината е ,че нервите ми често са опънати на макс и не знам до кога ще изкарам така. Малкия ме измаря физически,а баткото психически..
Успокояваш ме малко за кърменето😀 на мен ми е трудно навън,защото малкия вече много се разсейва,върти се нон стоп и не може да се нахрани така. Отделно имам доста малко летни дрехи,които са ми ок за кърмене,а не мога да сменям целия гардероб.
И аз правя разни супички на баткото и заделям и за бебето,определено му се ослаждат повече от обикновено пюре. Смятам скоро да го пробвам на кухня,може пък от там да яде .

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт