Октомврийчето расте,иска вече и пюренце да яде-тема 3

  • 28 328
  • 745
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 256
Моето момче пък е станало супер ревливо. Уж зъби да избиват, ама още не са.Когато шофира реве, че не съм до него. Тези дни като е топло рева. Докато не пуснах климатика вкъщи.Не може да заспи и да е спокоен ако му е топло.Чудя се да пробвам прахчетата teeth или нещо друго за зъби, за успокоение,че и през нощта не спи добре. Май само с хапване то е добре. Яде си едно пюре, иска да довърши с мляко, а като ни види, че ядем все иска.

# 691
  • Мнения: 82
Имам питане: какви закуски правите на децата си, моя човек е на 7 месеца, захранен почти с всичко допустимо за възрастта. Местни и зеленчукови пюрета яде с желание, плодови, каши, млечни с грис, банан, бисквитка, яде, но не му е огромен кеф, но така или иначе не го насилвам . Заместени са му две хранение,ако обедно и следобедно. Сок не съм давала, не го смятам за необходими за момента. И си мисля, че е време да вкарам и закуската, но каква. Чудя се готов ли е за храна, която не е идеално пасирана( понеже как му имаше проблем с парченцата, чак около годинка започна да хапва парченца) а и пустия му страх, да не се задави с нещо...

# 692
  • Мнения: 1 839
Аз закуска сутрин предлагам откакто навърши 8м. Правя му бебешки кус кус със сирене ,който за мен е идеален за преход към непасирана храна. Взимам на Плазмон. От време на време правя попара, овесени ядки със сирене, бананови палачинки ,които да си хапва сам. Като цяло имам огромно желание да му приготвям разни неща,жалко,че не хапва почти нищо..

# 693
  • Мнения: 578
Аз давам попара със сирене и масло или с АМ, каша от елда пак със сирене и масло и кус кус на Плазмон. Добре се справя с дъвкането на парченцата от попарата. То и това и е целта. Сега ми е трудно да смогвам да правя и на нея и на баткото еднакви закуски, че закусват по едно и също време, но скоро и това ще стане.
Днес за втори ден давам за вечеря бульон и щеше да стане от стола да го докопа. И пие мляко след това.
Аз само риба не съм дала, но мисля да стане след морето. Да съм сигурна, че ако стане нещо лекарката е близо.

# 694
  • Мнения: 1 266
Катлейн, първо успешна операция и бързо възстановяване 🤗 Бащата може да вземе болничен за гледане на дете до 12г.,както и майката.
Аз за закуска правя също кус кус, кисело мляко с бисквитка Холе и плод, овесени ядки с плод, попара. Редувам ги. Сега обаче ще пътуваме. Дайте идея какво мога да взема в буркан за закуска. Гледах едни на нестле, като млекца по 4 в опаковка. Били като готова закуска 🙄 Ще е само за два дни, та няма да търся вариант да готвя. Просто ще и нося буркани. Иначе вече е записана на частна кухня и хапва всичко много добре. Сега сутрин суче два пъти, закусва, обява от кухнята, следобяд яде крем от кухнята, вечеря супа и после суче преди да заспи.

# 695
  • Мнения: 82
Благодаря, момичета, почвам от утре още. Simple Smile

# 696
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Сега сутрин суче два пъти, закусва, обява от кухнята, следобяд яде крем от кухнята, вечеря супа и после суче преди да заспи.
Как успя да захраниш толкова бързо? Аз захранвам от месец и сме въвели 8 зеленчука и 3 плода. Имам още каши, месо, жълтък, глутен, краят му не виждам. Ние сме и по-малки, но все пак. Дъщеря ми е на почти 6 м, захранвам я от 4+++. Още няма заместено хранене. Обяд само от зеленчук не я засища и съм спряла на 150 гр, за да давам и по малко мляко, около 65 мл. Следобед сме до 50 гр плод, докато не въведа кашите и пие по 160-170 мл мляко. Сутрин, преди обяд и вечер си пие мляко. Хич не я виждам на 8 м с 4 заместени. Това би било мечта.

# 697
  • Мнения: 1 266
Ами тя обича да си хапва като цяло. Не е дебело бебе, дори напротив, клиновете са и широки, но хапва. Вкарвах упорито на всеки 4 дни нова храна, тя постепенно започна да увеличава количеството и като стигнахме до цял буркан и спрях да дохранвам. Сега си хапва между храненията я плод, я мляко. Вечер е с нас на вечеря. Много обича домат и някоя теоха хляб ако и дам е супер щастлива 😂 Но тя е мнооого любопитна, много. Бърка ми в устата чак като ям и не съм и дала. Набира се по мен, а ако е в стола крещи, така че и комшиите я чуват. Не плаче, а се кара, че не и даваме. Затова стигнахме чак до тук със захранването ☺️

# 698
  • Мнения: 226
Smile

А моята бебка няма никакъв интерес към това, което хапваме. Иска да изяде чинията ми, но не и това, което е в нея Smiley

Пробвах и ЗВБ... Еми... никакъв интерес. А, ако
й тикна нещо в ръцете, го хваща с два пръста като нещо много гнусно Stuck Out Tongue В същото време иска да си натика в устата тоалетната хартия като я докопа от повивалника.

Сама посяга и си хапва самостоятелно с кеф само коричка хляб или бишкоти Плазмон.
Посяга и иска и тя само като ме види да пия нещо. Обожава да пие вода и да си играе с нея, а аз се притеснявах как ще пропие, а не как ще прояде Stuck Out Tongue

Последна редакция: пн, 06 юни 2022, 19:16 от Katelyn

# 699
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Ами тя обича да си хапва като цяло. Не е дебело бебе, дори напротив, клиновете са и широки, но хапва. Вкарвах упорито на всеки 4 дни нова храна, тя постепенно започна да увеличава количеството и като стигнахме до цял буркан и спрях да дохранвам. Сега си хапва между храненията я плод, я мляко. Вечер е с нас на вечеря. Много обича домат и някоя теоха хляб ако и дам е супер щастлива 😂 Но тя е мнооого любопитна, много. Бърка ми в устата чак като ям и не съм и дала. Набира се по мен, а ако е в стола крещи, така че и комшиите я чуват. Не плаче, а се кара, че не и даваме. Затова стигнахме чак до тук със захранването ☺️
Колко грама е цял буркан, че са все различни грамажи? Аз взимам еднокомпонентни и си ги смесвам аз, че все още за комбинираните не всичко е въведено или е малка, за да й го дам. Но те са малък грамаж, за да я нахранят. На Хип са 125 гр, на Бейбибио 130 гр. Предполагам имаш предвид 190 грамовите? Предполагам, че с тях ще се наяжда, като въведа още малко продукти, месо и жълтък, най-вече.
Иначе, е на АМ, от пюрето може и още да яде, но съм сигурна, че няма да й стигне, докато не дам месо и жълтък, за да се засища. А те тепърва предстоят. Имам да въведа ориз от днес е започвам от четвъртък месата.

# 700
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 057
И моят е станал ревлю.Мъчат го зъби и само мрънка.И откакто почна да спи при мен имам чувството, че има радар-а съм мръднала извън стаята, а е надул гайдата.И то да е плач, ама не плаче, а направо пищи.Добре че нямаме съседи, че кой знае какво щяха да си помислят.
Закуска не давам,храни се тъй-сутрин между 8 и 9 АМ, след 3 часа зеленчуково пюре с месо(още не съм въвела жълтък ,заради алергии,днес сме на консултация и ще го мислим кога да го въведа),после АМ, полсе плодово пюре,кисело мляко с безглутенови бисквити или каша с АМ,после пак АМ към 20:30-21 и край.
Не ви ли е страх да давате домати?Четох, че са огромен алерген(самата аз преди 3 години разбрах, че имам такава алергия, въпреки че ММ ми каза още 2016-та като пускахме разчитане на геномът ни, че не трябва да консумирам домати,патладжан,чушки и не помня още какво бе от това семейство растения,при мен положението е много зле, направо повръщам от суровите домати, лютеница и термично обработени мога да ги ям само на обяд,на вечеря ги връщам,и без да догледам дадох на Росен 3-4 дни пюре с домат и се чувствах ужасно, че не съм видяла какво пише на етикета, после прочетох защо домат не се дава до 1 година и съвсем ми стана гадно).
Иначе и той се опитва да ни бърка в чиниите,даже преди няколко дни ми набара чашата с кафето и изпи 1-2 капки кафе,за късмет нищо му нямаше,но ММ има неблагоразумието да му даде да опита малко шоколадова торта и баба му после каза, че бил много нервен и аз го отдавам на какаото в шоколада.Много ми се иска септември да го запиша на кухня,ама с толкова много храни,от които искам да го опазя не знам как ще стане.В София бе лесно, в частната кухня имаше меню за деца с алергии и до 3-годишна възраст, че и малко отгоре, вземах такава на батко му,но тук няма частна кухня, а да готвя абсурд.Последно една мусака със сладки картофи правих и и трябваха почти 2 часа , за да стане.ММ каза, че е загуба на време и да не се занимавам.За нас има готвено откъде да взема,но с бебето ще е сериозно изпитание...
От няколко дни го забелязвам, че както седи и си играе по обяд се изхожда и понеже дава много ясни индикации мисля да го пробвам на гърне, въпреки че съм противник на толкова ранна възраст да го уча,но пък не пречи да опитам.Тъй или иначе пампреси ще носи поне до лятото на 2024-та,защото мен ме е страх да ги сваля.Големият ги носеше денонощно до 3-годишен,после за два месеца махнахме дневните и тези от спането на обяг и на 3 години и 8 месеца баща му една вечер беше забравил да му сложи, а той тъй или иначе от месеци се будеше сутрин сух реших, че това е моментът да збаравим за тях.Е там имаше друг проблем, той Слави почти не говореше и изобщо не казваше, че му се ходи до тоалетна, а като видеше гърнето плачеше.Сега може да е различно.
С какво си играят вашите 8-месечни бебета?И как ги слагате да спят нощем?Аз го слагам по едно боди с къс ръкав в уж летен спален чувал,но не е много тънък и май му е топло.Нощес го пробвах само с двоен чаршаф от един от комплектите му-ми цяла нощ се отвива ,съответно аз го завивах, че като го пипнех ми бе студен, и не успях да се наспя добре...

# 701
  • Мнения: 578
Бубамара, в ДМ има бурканчета с плод и разни овесени ядки или сухари в тях. Аз съм взимала за големия за слетобедна закуска като беше бебе. Иначе предполагам и тези на беебвота за лека нощ стават и за закуска. Те са с бисквити или грис. И двата вида са по 190 гр, което си е едно ядене.
Елислава, и вие сте стигнали до периода, в който ако мама я няма, значи изчезва за винаги. Моята като не ме види и така драматично реве и хълца. И само ме следи с поглед, ако я оставя.
Аз на скоро въведох доматите. Знам, че са алерген, но ги има в почти всички готови храни, а като пътуваме няма как да нося готвени от мен. Слава богу,няма и нищо. Само риба не съм дала още. Иначе мисля, че съм въвела всички зеленчуци, каши и голяма част плодове. След първото въвеждане от по седмица на основните 4-5 зеленчука за по 6-7 дена, следващите ги въвеждах за по 3-4. Като гледах два последователни дни да има само едно ново нещо, след това давах като ново плод или каша. Кашите ги давах за по -дълъг период, особено глутеновите - по 8-10 дена една. Така на почти 9 месеца през деня е само на твърда храна. Мляко пие през нощта и сутрин. Надявам се да успея да заместят кърменето с АМ, макар че се мръщи.
Вчера като дойдохме, баба им беше сготвила един гювеч с месо и зеленчуци, Ирина щеше да влезне в тенджерата да яде. А хапна преди това супа. Ама така сладко си хапваше парченца месо и зеленчуци. Пък на обяд, ако има по-едри ги плюе.
Трябва пък с нашия късмет на морето вали. Поне вчера успяхме да отидем за малко да я дим морето отблизо. Надявам се да се пооправи времето, че съм й донесла рокли да я контя.

# 702
  • Мнения: 1 266
Аз и тримата захраних с ранно въвеждане на алергени. Въвеждам след годинка само ядки, ягоди и от този род. Ядки под формата на тахан естествено, не цяла ядка да се задави.
Слава Боги, в нашето и на мъжа ми семействата няма никой с алергии и децата също понасят добре храните. Тя просто много обича домат, иначе знам че е алерген. Давам и краставичка, чушка, авокадо, общо взето каквото имам в салатата. Хем да яде прясна храна, хем да е доволна. Свекито вече носи от село краставички и тн, купувам само авокадото. Ние девойките вкъщи много го тачим 😂 Бях ви споделила, че поръчах от частна кухня няколко дни. Готвят прилично, тя го яде. Вчера случайно се видях с приятелка, която днес пътувала и ми даде тяхните купони. Днес взех държавна кухня. Щеше и буркан да изяде. Толкова много и хареса. Но то си изглеждаше и миришеше страхотно. Та вече е я пиша всеядна 😂

# 703
  • Мнения: 226
Домат вече хапваме, но само сготвен. Пресни зеленчуци още не съм предлагала. Жълтък, месо, риба, сирене, кисело мляко, масло вече сме ги отметнали. С плодовете изоставане, защото на сладкия вкус се млъщим Relaxed

За спането... при нас жегата е голяма, защото сме на последен етаж. Бебка взе много да се мъчи. Вече я слагам по боди и без да я завивам.

Как правите банановите палачинки? Моите станаха тестиви и аз си ги изядох. Може би им трябва бавен котлон?

# 704
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
1 банан, 1 яйце и около 3с.л овесени ядки. Така ги правя аз, големия много ги харесва.

Общи условия

Активация на акаунт