Изпуснах влака

  • 15 903
  • 395
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 298
Да, наистина изглежда да си изпуснал влака. Вероятно не ти е бил важен.

# 61
  • София
  • Мнения: 13 033
На никой не му се полага партньор в тоя живот. Това да не е пазар за роби. След като няма предпоставките да му се случи естествено, трябва да се постарае. И тогава гаранции няма. Никой на никого не е длъжен да се събира с него.

Авторе, липсата на социални умения е огромна спънка не само в интимен план. Общуването с жени е важно не само за да стигнеш до връзка, а и да я задържиш. Интровертността не значи срамежливост или неспособност да общуваш. От теб зависи. Преодолимо е, но трябва да се изправиш срещу страховете си. Ако не желаеш, значи да си сам е избор, който ти сам си направил.

# 62
  • Мнения: 4 215
Хора, много болен за мен въпрос е този. Ергени, пълно е около мен с такива - колеги, съседи, братовчеди, приятели на мен и ММ. Какво им става на тези мъже? Имаме и с висше и със средно образование, високи и със среден ръст, самостоятелни със собствени апартаменти/къщи, с професии и доходи са всички, има и синеоки... И нищо. Сами са си. От време на време се появява нещо за кекс и до там. Една част доста споделят, но не мога да помагам освен да изслушвам и до там. Не бих казала, че имат големи претенции, просто не могат да се доверят. В същото време познаваме точно три госпожици, които са типични "стари моми. Но са от моето поколение, около 50год. и не желаят контакти изобщо. Все се майтапя, че ще отворя джентълменски клуб и агенция за запознанства.

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 15 615
... аз нямах предвид визията ти и така нататък, както другите клюкарки те подчекват да споделяш Joy
Ако бяхме курназ сеирджийки, щяхме да го попитаме колко му е голяма оная работа. Joy Но ние сме свенливи дами и не задаваме такива въпроси. Blush

Не бих казала, че имат големи претенции, просто не могат да се доверят.
Хм, какво ще рече това, че не могат да се доверят? Не ми звучи добре, излязло от устата на мъж.

# 64
  • Мнения: 3 298
Цял живот страх да не се минат, да не ги "хване" някоя, да не вземе да "надуе корема", все са млади, все им е рано за отговорности.

# 65
  • Мнения: 18 795
Човек лесно намира отговор на въпроса "защо колегата все не може да намери половинка", когато го формулира малко по-различно - аз лично бих ли запознал този човек с приятелката ми\колежката\братовчeдката\сестрата\дъщеря ми и пр. и да се надявам, че ще се съберат, и ако не - защо.

# 66
  • София
  • Мнения: 10 624
Човекът тука е пуснал обява, вие му разваляте авторитета.

# 67
  • Мнения: 30 004
Човекът тука е пуснал обява, вие му разваляте авторитета.

Ахахаххаха....ми да беше писал конкретно: "Аз съм мъж на 39 г., необвързан, със собствено жилище, търся жена до .....години, необвързана, без деца за сериозна връзка....!!!"

Ех, едно време имаше едно предаване - Адрес 4000 Grin

# 68
  • Мнения: 6 858
Ама че ние тука сме 80-90% женени/разведени с деца. Не сме таргет групата Joy

# 69
  • Мнения: 30 004
За тийн форума пък е твърде стар....направо не знам. Grin

# 70
  • Мнения: X
А на какво основание смятате, че той няма право да желае жена без деца?



На основание, че всеки има право да иска за себе си, каквото си реши (казвам го като сам родител с едно дете). Може би не е осъзнал, че една жена, която е преминала през  майчинството и то сама ще е много по-силна и изискваща (или точно това е разбрал) и компромиси със себе си или още повече с детето/децата си няма как да направи. На мъжете не им трябват отговорни и силни жени, а в повечето случаи искат послушанки. Но и каквото и да е, пак казвам, всеки има право да има претенции, каквито си иска. Сега, (аз в много теми съм казвала, че връзка повече НЕ искам и предпочитам да съм сама) и аз примерно няма да приема човек до мен който да не е вегетарианец. Не ме разбирайте погрешно, половината хора около мен са месоядни и се разбирам с тях чудесно,  не ми пука кой какво яде, обаче аз месо не мога да готвя . Разбирате ли, не мога.  Трябваше да купя някакво месо от щанда на магазина за котката, е, не можах да купя. Щях да повърна като го гледах, съвсем сериозно. И какво, тоз човечец, партньор мой, гладен ли да го държа. Ми не  е честно.
Или пък, не искам да имам връзка с човек, който слуша чалга.
Или пък... мисълта ми е, че всеки има правото да има своите претенции, особено, когато става въпрос за партньор до теб.
Иначе, авторът не смятам, че е закъснял, просто трябва да осмисли какво желае, какво предлага и да го потърси. Заради биологичния часовник на жените, повечето, водени от желанието за дете, вече са предприели тази стъпка, един мъж може и на 50г да стане баща (вуйчо ми стана на 62г).
Но и не бива да се влиза във връзка само за да се създаде дете (моя позната направи така и резултатът беше разделени възрастни, озлобени един към друг, психически травми за децата, защото нашият дошъл с полиция да взим а детето, понеже тя не му го давала с 39Т в 02:00ч през нощта, дела, нерви...). Е, за чий!



Благодаря за коментара. Както и на всички останали!

Аз съм готов на компромиси, но това може и да не помогне. Известно ми е, че след раждане се променя мирогледа на човек. Гледа по друг начин на живота. По една или друга причина човек се развежда. Децата стават потърпевши от такава раздяла. Това което ме притеснява е адаптацията при децата към новият си "баща". Хипотетично погледнато, една такава връзка може и да е успешна. Но си е предизвикателство. Колко повече за човек без никакъв опит в такава среда, сложността нараства..
Аз не съм вегетарианец, но умея да готвя добре. Ястия с месо и без. Няма да се налага да готвиш. Проблема е решен.

# 71
  • Мнения: 378
Никой не се е родил научен, нито за възпитание на деца, нито за отношения с партньор, така че смело

# 72
  • Мнения: X
Авторе, би ли споделил преди колко време беше последната ти връзка и защо приключи? Може би в тази информация се крие част от причината да не ти се получават нещата? А приятелската ти среда каква е - излизаш ли често с приятели и може ли покрай тях да се запознаеш с някоя подходяща?

# 73
  • Мнения: X
Значи и собствени не искаш да имаш, така ли? В този случай не виждам защо да си закъснял с каквото и да било.

Не са приоритет. Хубаво е, че срещам и позитивни коментари. Може би, положението не е толкова безнадеждно.

# 74
  • Мнения: 6 858
Е като не искаш деца, какъв е проблемът и кой влак точно си изпуснал Joy

Общи условия

Активация на акаунт