Любители на котки - Тема 173

  • 26 048
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 636
Ех, свободата Санчо.....
Много се вълнувам, пуснахме Буда и Марси за първи път в катиото. Голяма емоция. Буда се промени за секунди, такова щастие, истински дивак и първосигнална радост. Марси влезе с триста зора, но започна да гребе с черпака от новите емоции и впечатления:





Остава обзавеждането и да покрием покрива:)

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Ну Заяц, ще чакам още снимки! Страшно ми харесва това, което сте направили и изобщо грижата за котетата 😊

# 32
  • Мнения: 10 673
Върви, народе възродени...! Нашите деца и целия град бяхме на тържествено шествие, след 2 години пандемия...
И една семейна снимка...

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Котката ми седи на прозореца, гледа птичките, маха с опашка и мяука, ама треперещ и́ е гласа. Всеки ден го прави. Какво показва с това? Говори ли им, иска да ги хване ли?
Моят заляга,за да не го хванат птичките.
Ако е отворен прозорецът,стои зад стъклото,няма доверие на мрежата... Макар че е коткоустойчива,тип щори,но е доста стабилна едната ни мрежа.

аmy_nka,да сте живи и здрави,да няма вече затваряния...

Попътен вятър в живота на всички абитуриенти.

# 34
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 216
Ябълкова и моят прави същото. Според мен се ядосва, че не може да ги хване. Joy

В събота отворих поредното пастетче с мисълта, че най-вероятно ще го изхвърля. Но, о чудеса! На зверчето взема, че му хареса. Най-накрая уцелих, хора! People Raising Hand За по-малко от два дни излапа целия пастет. Обаче се появи друг проблем - не ще да яде суха храна. Освен това в неделя, когато кара само на пастет не е акал. Вчера и днес е акал само по веднъж (мократа храна не разхлабва ли?).

Въпросът ми е по колко пъти на ден давате мокра храна? Как карате котките ви да ядат и суха? Лошо ли направих, че му дадох днес само веднъж? Какво да направя, че да започне да яде както преди и да си ачка няколко пъти на ден? Имам чувството, че правя нещо грешно. Жал ми е за него, не искам да го мъча...Tired Face

# 35
  • София
  • Мнения: 16 208
Когато заспиш и си забравиш езика навън (данък от нас с Барни):

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 1 267
Метаноя, давам 1 пауч сутрин и после цял ден има гранули в купичката. Но от зоомагазина до нас твърдят, че пауч/ консерва трябва да се дава през няколко дни по малко. Котките само суха храна трябвало да ядат, по-полезна била.

# 37
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 216
Ябълкова, благодаря! Flowers Cherry Blossom Моят си ядеше само суха храна. Но ми казаха, че лошо съм го гледала, не било здравословно само с гранули. Вече не знам кое е правилно. Ще му дам още малко пастетче и ще сложа отстрани малко гранули.

Иначе ето го прословутия пастет. Пробвали сме почти всички на тази марка и дори не ги близваше. С този уцелихме в десятката. Dart

# 38
  • Мнения: 1 209
Давам между 80-100гр мокра храна на ден, разделена на две порции. През останалото време има гранули може би пак около 100-на грама на ден да му се падат, а може и по малко да са. Май с килограм и половина кара около месец, трябва да взема да му засека:).

# 39
  • Мнения: 4 586
Блеки като види птички на телевизора, има такива клипчета за котета, ги дебне, трака със зъби, търси ги. Много е смешен. На терасата видя една гарга, тя заграчи, Блеки се стресна и избяга вкъщи Grinning

Суха храна давам много малко, по 20-30 гр. на ден. Той Блеки не я и харесва. Два от видовете на Wild freedom се прежалва да си хапва по малко от тях. Беше разстроен в петък, за това в събота беше само на гранули, докато не видях че съкровищата са оформени добре.
Сутрин към 5:40-6 яде пауч/консерва, към 8 една супа, преди да тръгна за работа, около 10, му сипвам 20-те грама гранули, в 18 като се прибера от работа му сипвам супа и в 20-21, аз като седна да ям, сипвам и на него пауч или консерва. Блеки обича да си хапва с копмания и за това купата му се носи до масата Grinning

Последна редакция: вт, 24 май 2022, 18:13 от Minnie.Mouse

# 40
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 216
Сега видях, че консервата е 85гр. Може би ще я разделя на 4. Мм каза, че се давало по лъжичка на ден (той дето котки не е гледал през живота си Satisfied). Сипах му още малко, че много жално плаче.

Minnie каква супа даваш?

# 41
  • София
  • Мнения: 13 200
Моят заляга,за да не го хванат птичките.
Joy Joy Joy  Ти пък! Съвсем пъзльо го изкара! Хищниците се крият като видят плячка. Иначе плячката ще ги забележи, ще избяга и ще останат гладни. Simple Smile

Храня само с мокра храна. В една купичка гледам да има гранули единствено заради някой останал гладен. Няма по-добро от това да набавят вода с храната си. Така наистина я усвояват. Писала съм неведнъж, че предишните ми котки се бяха запушили от суха храна. Тогава бяха на 3 и 2 години. В момента, в който се оправиха, преминах само на мокра храна и в следващите 11-15 години не се запушиха повече.

Метаноя, да знаеш, че тези консерви са пристрастяващи, а не са особено добри. Трудно ще приеме нещо друго.

Аз съм доволна, че успях горе-долу да се преборя и започнаха да ядат консерви, купени от Зооплюс. Много се инатяха, но аз излязох по-голям инат. Simple Smile Дори не ме притеснява толкова процентното съдържание на месо, колкото наличието на захар в масово продаваните мокри храни в супермаркетите.

Завиждам на Буда и Марси! Живот си живеят! Heart

# 42
  • Мнения: 4 586
Метаноя, давам супите на Cosma.
Пробвала съм с тези на ДМ и с още една марка, не помня коя беше, но ги отказва. Голям е каприз. Вчера се цупи на едни паучове. Хапна малко и го остави и после трябва да го изхвърлям. Пак ще нося храна на котките на баба. Те нищо не отказват Grinning

# 43
  • Варна
  • Мнения: 913
Честит празник! Тематичен данък Satisfied



Скрит текст:

Отличник в белите е Лорчето. Тази нощ цялата не спа и аз покрай нея, все ще намери какво да лангърка, две пъти ставах да и конфискувам играчките. Иначе сутрин е самата изящност и доброта, то са милувки, цвърчене, докато не постигне заветната цел пауч и после се кротва , от нея да мине. Laughing

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 12 814
Пъзльо е.
Ако е извън стаята ми и се звънне на звънеца,панически се връща и се скрива под леглото.
Имаме костенурка,не я напада,даже се отдръпва,когато тя върви.Около 20 см е диаметърът на черупката,по-малка е от него,но го е страх.
Когато му "пусках" играчката мишка(с въженце,което се издърпва е,тя вибрира и "върви"),бягаше в началото от нея...

Общи условия

Активация на акаунт