Хлорнитромицин и салицилов спирт

  • 6 033
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Бих искала да попитам след колко време се забелязва резултатът след използване на Хлорнитромицин и Салицилов спирт срещу акнето? Използвам го от 2 седмици,но още не виждам резултат..
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 1 281
Ми, може и да не видите ефект. При всеки е различно. Дъщеря ми го ползва от доста време и ефект вече няма, но първия път беше доста положителен. Но с времето намаля. Очевидно кожата и привикна към съставките и няма въздействие върху нея.

# 2
  • Мнения: 43
При мен ефектът беше почти веднага, тоест след няколко дни доста намаляха пъпките и почти не се появяваха нови. Но с времето явно наистина се привиква и ефектът намалява. При мен след 1-2 години вече нямаше почти никакъв ефект.

# 3
  • Мнения: 2 474
При мен - никакъв ефект. Скоро пробвах за маскне, ама грам не се повлиях.
Смених го с Фусидин крем, мазах се сутрин и вечер 10 дни след като бях на почистване на лице при козметик и честно казано - много добре ми повлия. Лошото обаче, че е, че и двете са с АБ и според мен повече от 10-14 дни не трябва да се ползват.
Има си други АБ с локално действие, които могат да се прилагат по-дълго, но нито Хлорнитромицин, нито Фусидин са сред тях.
Според мен - ако си се насочила към лечение с АБ, освен, ако не ти е изписано от лекар, иди на консултация с дерматолог.

# 4
  • Мнения: 1 529
При мен винаги действа. Слагам 6 капсули в шишенце салицилов спирт. Допълнително ми помага и веган диета.

# 5
  • Мнения: 924
Салицилов спирт на мен не ми помогна  . Дерматолог ми го изписа плюс Скинорен .. Няма ефект

# 6
  • Мнения: 646
При мен тази рецепта е боНба.
Само дето аз знам, че се слага и норсулфатизол.
Та, слагам 4 капсули в шишенцето спирт и колкото нокътната ми плочка на палеца норсулфатизол и намазвам 1-2 пъти дневно.

# 7
  • Мнения: X
едно време когато имах акне и го ползвах имах доста ефект и то бързо, но препоръчвам да се търси от къде идва проблема и да се реши на по дълбоко ниво, защото не може да се кара цял живот на спирт и хлорнитромицин все някога ще спре да има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт