Бързи здравословни въпроси и отговори – 36

  • 23 663
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2
Здравейте.
Вторник ( 18/10 ) ми беше направена артроскопия на коляното поради скъсан менискус във клиника Шойлев.
Всичко протече нормално. Престоях една вечер след операцията и на другия ден, докторът ми махна дренажа и каза след 10 дена да отида пак за махане на конци.
Въпросът ми е, нормално ли е да имам отвреме на време леко прокървяване от едната лепенка ( те са две на двете шити места ). Страното е че това прокървяване се появява когато съм в легнало положение най-вече.
Болка нямам, нито температура. Спазвам указанията на доктора и си пия диклофренак дуо и хапчета против съсирване. Третирам и редовно със лед.
Чух се и с лекаря и каза че е абсолютно нормално, но да не махам в никои случай лепенката ...
Притеснява ме че вече е доста кървясала, а до следващото посещение имам една седмица ( трети ден съм си вкъщи )
Моето предположение е че може ми прокървява още от дупката където беше дренажния маркуч, но ако някои може да сподели информация ще съм му благодарен.
Благодаря предварително на всички отзовали се.

# 691
  • Мнения: X

Здравейте,предварително се извинявам,ако въпроса ми не е за тази тема,но не намерих по-подходяща.
Та,положителен ли е теста?Според мен е абсолютно положителен,независимо,че че чертата е по-бледа от контролната.
Всички вкъщи се опитват да ме убедят,че е отрицателен,а имаме бебе с прясна ваксина от вчера и откачам да не е прихванала…
Благодаря на всеки изразил мнение!

# 692
  • София
  • Мнения: 4 029

Здравейте,предварително се извинявам,ако въпроса ми не е за тази тема,но не намерих по-подходяща.
Та,положителен ли е теста?Според мен е абсолютно положителен,независимо,че че чертата е по-бледа от контролната.
Всички вкъщи се опитват да ме убедят,че е отрицателен,а имаме бебе с прясна ваксина от вчера и откачам да не е прихванала…
Благодаря на всеки изразил мнение!

Положителен е.

# 693
  • Мнения: 54 803
Благодаря за уточнението, натка! Имах предвид таблетки. Понеже не ползваме прахообразни форми вкъщи, мисля, че и другите хора са така. Blush

# 694
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 412
Теста е положителен. Не се шашкайте. Моето дете като беше бебе се разболя след ваксиниране с друг вирус, просто така се случи, но мина и замина. Дано Вашето не се разболее, но и да се стане, ще се лекувате. Сега вируса протича по-леко.

# 695
  • Мнения: X
radkox, странно ми е, че след артроскопията те викат чак след 10 дни. При същата операция, по повод скъсан менискус, аз ходех на превръзка през ден. Ортопедът прецени, че е рано за сваляне на конците и чак на 13 ден ги махна. .

# 696
  • Мнения: 2
radkox, странно ми е, че след артроскопията те викат чак след 10 дни. При същата операция, по повод скъсан менискус, аз ходех на превръзка през ден. Ортопедът прецени, че е рано за сваляне на конците и чак на 13 ден ги махна. .

Благодаря за информацията.
А ако не е тайна, къде ти беше извършена артроскопията ?
Имаше ли при теб отделяне на слуз/кръв ?

# 697
  • Мнения: 144
Може да ви се стори абсурден моя въпрос, но аз се притесних много. Днес сядам да обядвам, при което усещам внезапно чувство на прималяване, замаеност, сърцебиене, задух станах да си взема телефона, за да звънна на съседката да се качи, при което като започнах да говоря с нея в един момент за секунди имах чувството че губя способността си да говоря и че не мога да си контролирам устата и езика. Като че ли за части от секундата исках да говоря но някак си завалях думите и не можех да кажа нищо. Успях да отключа вратата и  се поуспокоих. Кръвното ми беше 107 на 68 (по принцип си ми е такова). Но много се изплаших от това което се случи с говора ми, устата и езика. Дали е възможно да е микроинсулт това?

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 26 586
Получавала съм подобни симптоми няколко пъти.Случва се когато правя гладни дни и стана или легна рязко,получавам замайване,притъмнява ми,после получавам замъглено зрение,след като то отмине идва и силно главоболие и го има понякога това затруднено говорене и забавени мисли и действия.Отминава за няколко часа,но е неприятно.

# 699
  • Мнения: X
radkox, странно ми е, че след артроскопията те викат чак след 10 дни. При същата операция, по повод скъсан менискус, аз ходех на превръзка през ден. Ортопедът прецени, че е рано за сваляне на конците и чак на 13 ден ги махна. .

Благодаря за информацията.
А ако не е тайна, къде ти беше извършена артроскопията ? В частна клиника в Пловдив
Имаше ли при теб отделяне на слуз/кръв ? Не, но заздравяването вървеше трудно и бавно.

# 700
  • Мнения: 296
Здравейте! Някой ползвал ли е Exodermin - крем за гъбички по ноктите? Търся отзиви в нета, но не намирам... И приемам съвети за ефикасно средство за лекуване.

# 701
  • Мнения: 10 301
Тая работа с тези кремове е много отностиелна. Може би все пак трябва да се отиде на доктор, да се направи тест, да се установи коя гъбичка точно предизвиква проблема и да се назначи лечение за нея. Иначе ще си губите времето. Аз точно така си го загубих години, но не знаех че това е реда да се изчисти проблема. На големия пръст на крака нокъта ми се беше отлепил почти. Мазах с какво ли не, проблема се задълбочи и нокъта направо наполовина се отлепи. Миналата година си купих поредното мазило и видях на него че има споменати конкретни имена на гъбчики и че то помага само и конкретно срещу тях. Почнах с него да мажа пак за проба, от есента и до лятото другата година се оправих по случайност. Бавно става. В момента имам чисто нов нокът като на дете. И чааак после прочетох че се ходело на дерматолог, та взема биопсия, и назначава лечение. Вече не ми трябва, но ако се появи проблем пак, бих започнала от доктора. Тоя крем, лак, мазило също трябва да се използва правилно. Режете до дъно нокъта, купувате си отделна пиличка (не ползвате тази която ползвате за другите нокти). Изпилявате засегнатите участъци на останалия нокът и чак тогава мажете. И това повтаряте постоянно, докато новия нокът започне да израства. Иначе само мазане върху ноктите с каквото и да е не става.

# 702
  • софия
  • Мнения: 2 543
Дайте идея къде да отида на мамограф в София по здравна каса. Направлението ми е валидно до 11.11.

# 703
  • Мнения: 12 237
За гъбички по ноктите препоръчвам медицински педикюр, редовни посещения, и мазане с това, което след първото посещение препоръчат. В рамките на от половин - до година и половина, в зависимост от степента на увреждане на ноктите би трябвало да се разреши проблема. Но без редовно изпиляване с професионална пила и правилно изрязване на ноктите, е почти "Кауза пердута". Това е в допълнение на домашното мазане и пилене, ако не стана ясно.

# 704
  • Мнения: 2 620
Също съм за медицински педикюр, но там ме могат да кажат каква е точно гъбата и към какво е чувствителна. Освен това тежките случаи не се повлияват от локално лечение, а трябва и лекарства по схема.
Т.е. посещение при дерматолог с взимане на микробиология и назначаване на конкретни лекарства и/или мазила + медицински педикюр всеки месец.

Общи условия

Активация на акаунт