Бързи здравословни въпроси и отговори – 36

  • 23 487
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 216
Как в носа??? Капките са за очи и уши. Можете ли да ми пратите рецептата?

# 736
  • Мнения: 12 220
За някакви ставни болки ли е Афламил?

Не само болка, но и оток в става. Изписа ги ревматолог, но честно казано, стресна ме вероятността за гадене, замайване, всякакви стомашни и чревни проблеми. Плюс влошаване на чернодробните показатели, бъбречни....,гъбични инфекции и каквото се сетиш. Знам, че се застраховат, ама звучи ужасно.

# 737
  • Мнения: 2 585
Ще снимам по-късно. Доколкото знам, не е никак необичайно капки за очи да се капят в носа при бактерия. Това от опита ми с дете в яслено-градинска възраст, прочетеното във форума, уебинари, разговори с други родители...

Може ли да ги спрем след еднократно капане или веднъж започнали, трябва да изкараме целия курс на лечение?

# 738
  • Мнения: 54 654
За замайване не знам, но на мен ми се съсипва стомаха от такива цикло/дикло фенаци на таблетки. Само свещички ползвам при нужда.

# 739
  • София
  • Мнения: 2 245
Трябва да се изкара 7-10 дни.  Иначе може да стане резистентен.

# 740
  • Мнения: 216
Не е необичайно, но не е правилно. Аз не одобрявам тази практика. Лекарствата действат най-добре с правилно предназначение, има много по-добри и ефикасни препарати за нос.
Довършете цикъла, то не че няма да действа, но си има правилните лекарства за това нещо. Ериус давайте задължително, защото е малко детето.

# 741
  • Мнения: 2 565
Clo, изписали са Еманера точно, за да не скапва Афламила стомаха. Не съм имала странични ефекти от него, никога, а пък
Еманера пия вече от 1 година за рефлукс, пила съм и двете в комбинация - няма проблем. Обаче според мен освен, че няма странични ефекти, според моя опит е супер слаб. Аз лично съм по-доволна от диклофенак и Мовалис, преди да ми се скапе стомахът си ги слагах на инжекции, така хем не дразни толкова, хем ефектът е в пъти по-добър.

Барбалена, капала съм на себе си всички възможни капки за очи с АБ и кортикостероиди в носа, на детето ми също съм слагала почти всичко, вкл. и Унифлокс. И двамата сме със стафилококово носителство, като стане над 10 на 5-та и текнат жълтите сополи и почне кашлицата предпочитам капките пред пиенето на АБ.
Пиенето на Ериус не знам защо толкова го тачат педиатрите, за мен не върши никаква работа.

# 742
  • Мнения: 2 996
За някакви ставни болки ли е Афламил?

Не само болка, но и оток в става. Изписа ги ревматолог, но честно казано, стресна ме вероятността за гадене, замайване, всякакви стомашни и чревни проблеми. Плюс влошаване на чернодробните показатели, бъбречни....,гъбични инфекции и каквото се сетиш. Знам, че се застраховат, ама звучи ужасно.

Афламил си е пак от групата на НСПВ, подобно на диклофенака. Листовките са плашещи, но в случай на необходимост се налага да се вземат и подобни лекарства и помагат.
Говоря от личен опит.
И аз писах преди два-три месеца  поне за моето коляно, което усуках.
Дори в самото начало не усетих толкова болка, колкото нещата загрубяваха впоследствие. Наду се едва ли не колкото главата ми и не можех да свивам крака. Мазах с каквото имах/Пфердебалсам зелен и диклак/, ходех си на работа и откровено почнах да куцам.
Хайде на лекар в Токуда, че и при известно име, попипна ме, каза, че трябва ЯМР  или артроскопия, за да се разбере най-добре, изнесе ми една лекция за мениските, и че най-вероятно е скъсан минускус и тн.
Нито имаше шанс да платя в момента скенера, нито да се откъсна от работа..Казах, след като предполага какво е, да изписва лекарства, а после ще видим какво ще се случва.
Лекарството аркоксия/бая тежка артилерия е вече това/ за пиене, волтарен и тендивал за мазане.
Поразбутах си стомаха с противъзпалителното, че не вземах протектор, мазах с мазилата  и цялото коляно пламна, докато чакам да ми мине. И така към половин месец и повече - уж поспадна , почнах да го свивам, но все червено и топло, а под самата капачка пак издуто . Болката не бе водеща, но че нещо работи вътре, бе повече от ясно.
Като се изпопритесних и реших да ходя на друг доктор веднага, не мога да намеря свободни часове.
И хайде в Пирогов в спешното. Обаче там, за да те прегледат, трябва да си с травма прясна. Все пак позволиха да мина преглед, но платен. Нямах нищо против.
Прегледа ме млад лекар. Никакви лекции не ми изнесе, нищо. Просто каза - *Сега ще направим снимка, за да се убедим, че няма счупено/аз си бях убедена, но се съгласих/ и оттам продължаваме с тестовете.*
В крайна сметка съвсем друго лечение изписа и съвсем друга диагноза постави. Синовит.
Съвсем безобидни на пръв поглед лекарство за пиене и друго за мазане. От първото намазване усетих облекчение и топлината почна да се разнася.
Сераза за десет дни за пиене и Фиброзинол, докогато имам нужда да мажа.
Забравям на моменти дори, че до преди месец едва ходех, до такава степен това бяха точните лекарства.
Невероятен млад лекар! Даже поисках визитка ,за да имам координати за всеки случай при нужда.
Май повече напоследък съм склонна да се доверя на по-млади лекари, отколкото на самомнителни възрастни доктори.

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 23:02 от проксима

# 743

Общи условия

Активация на акаунт