Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 28 896
Когато колега краде от твоето роб. време редовно/често е основно нагло, и неморално.

# 181
  • Мнения: 15 077
Когато колега краде от твоето роб. време редовно/често е основно нагло, и неморално.
Оф, бе... Ти не разбра ли, че ако въпросният колега е майка на малко дете, поведението ù си е съвсем нормално и морално?
Отделен въпрос е какво значи малко дете, защото покрай мен всички родители водят, взимат и развозват на поне 5 места деца до най-рано осми клас. 14-15 години след раждането.

# 182
  • София
  • Мнения: 62 595
А ако вреди на мен с тези закъснения, ранни тръгвания и отсъствия? Тогава имам ли право?

# 183
  • София
  • Мнения: 2 422
И как би вредяло такова често отсъствие?
Работата се прехвърля на колегите? Мениджърите/шефовете или там, който е над вас/служителите, слепи ли са? При системно такова поведение се говори, с който е над отсъстващия. Ако ви кажат “Знаем и сме ок с това”, вече ще е ваше право да 1) си искате по-високо заплащане с оглед на това, че вършите повече работа 2) да напуснете 3) нещо трето.

Не е луд, който яде баницата (често отсъства за сметка на колеги), а тоя, който му позволява това (мениджмънт/шефове).

# 184
  • София
  • Мнения: 62 595
Защо трябва да напуска, ако кажат, че са ок с това друг да закъснява или излиза и отсъства? Едва ли на другите им е все едно. Групата може да предприеме вътрешни действия.

# 185
  • Мнения: 15 077
Като каза напускане, нямаше ли в КТ нещо, че на служител в предизвестие му се полага намаляване на работния ден с един час, за да си търси работа?

# 186
  • Мнения: 725
Групата може да предприеме вътрешни действия.

Какви ще са тези вътрешни действия - офисът все пак не е затвор, в който отделните банди си разрешават споровете сами с всякакви средства? Simple Smile

Ако мениджърът явно толерира некоректно поведение от страна на служител/и, то напускането на такова място е най-доброто решение.

# 187
  • София
  • Мнения: 62 595
Мениджърът понякога не осъзнава, че не толкова хората зависят от него, колкото той от хората. Също е достатъчно другите да оттеглят подкрепата за колегата да гледат единствено своята работа.

# 188
  • София
  • Мнения: 38 905
Оф, тази тема започва да ме дразни. Защо пък точно майките с деца да са най- черни в офиса? Има 99 други скатавки. Общо взето, всеки си има някакви грижи или удоволствия, заради които скатава. В един момент трябва да се установи някакво равновесие.
Ако не - много лесно изхвърчаш. Майка, не майка, има 99 начина да те махнат и бг шефчетата го правят редовно.
Аз лично, като почти самотен родител с дете с проблеми отдавна съм се отказала от "удоволствия" като 8 часов работен ден.

# 189
  • Мнения: 1 520
Така е рокстар. Според мен хората в случая изливат някаква вътрешна неудовлетвореност върху външна причина. Така си мислят, че стават по-щастливи.

# 190
  • Мнения: 15 077
Аз мога да коментирам и бавни, глупави, мързеливи лелки с ТЕЛК, но не е за това темата, за скатаващи майки е. Можем да коментираме и по-конкретни групи майки по възраст, професия, доход, спестявания и манталитет.

# 191
  • Мнения: 1 520
В човешката психика е заложено ние винаги да сме добрите, а другите - лоши. Аз все пак съм чел доста философия и психология и приемам на логическо ниво, че е възможно аз да съм от лошите. Ако изобщо има добри и лоши. Нарцис - може ли ти да си от лошите? Обмисляла ли си тази опция?

# 192
  • София
  • Мнения: 38 905
Ами мога да кажа, че особено майките след майчинство, се стараят двойно повече. Ясно помня първата си работа след второто майчинство. С ръка на сърцето заявявам, че никога не съм работила толкова много. Кефа да съм на работа, амбицията да се докажа ми бяха страхотна мотивация.
За 12 месеца си бях взела 5 почивни дни и 5 дни за море. Обаче дори това избоде очите на някои хора и ме уволниха.

# 193
  • Мнения: 15 077
Обмисляла съм я, но лошите никога не са прецакани, а аз съм.
А ти обмисляш ли покрай темата каква би била позицията ти и щеше ли да си по-удовлетворен, ако си беше взел емоционално зряла жена с адекватни на твоите образователен, интелектуален и финансов ценз? От постовете ти се вижда, че жена ти е далеч от това описание и оставам (може би не само аз) с много неприятно впечатление, че ниското ù ниво и последващата постоянна нужда да я дотираш подсъзнателно те вбесява и си го изкарваш на жените, които все в нещо са повече от нея.
Не съм човек, който дели хората по професии, но определени 'екстри' в характера и поведението се полагат само след някакви самостоятелни житейски успехи.

# 194
  • Мнения: 1 520
Жена ми никога не играе жертвата. Тя е силен и борбен човек, справил се с много трудности. Това, че се приемаш за жертва, казваш, че нямаш дете, щото мъжете били лоши - по-скоро говори за някви твои лични липси, които можеш да решиш с психолог. Ако искаш мога да я помоля да те консултира безплатно.

Общи условия

Активация на акаунт