Instant Pot - тема 3 - мнения, рецепти и съвети

  • 43 748
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 13
Да. Течността е малко и бързо пада. Плодовете бяха зелени и се досвариха.

# 721
  • София
  • Мнения: 500
Здравейте! Правих телеатели, паста в ИП за 6 Мин на високо налягане, освободих бавно. Стана туткал. Сложих и литър вода. Къде бъркам?

# 722
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 068
При мен по-бързо стават на котлона. 6-8 минути и са готови. И аз съм пробвала в ИП, не се получиха. Ще ми е интересно и аз да разбера за колко време се приготвят.

# 723
  • Мнения: 12 236
Макаронени изделия не се приготвят под налягане. Може да пробвате да пуснете за пет или шест минути на Sauté, Hi.

# 724
  • Мнения: 176
Талиатели не съм правила, само спагети .Първо запържвам каймата и лук, отгоре слагам спагетите, счупени на две,за да се съберат, като  реда перпендикулярно все ред спрямо предишния. Отгоре доматен сос. Водата е колкото да покрие спагетите,т.е да няма суха част. Слагам за половината време на пакета+ 1 минута, обикновено 6 мин(10 мин е според пакета в стандартна тенджера). Оставям само да си изпусне налягането.

Допълвам,че с предния пост сме писали едновременно -може да се правят, заедно със соса, според мен стават вкусни и така ми е най-лесно.

Ако искате, потърсете някое клипче как става, мисля,че има доста.

# 725
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 922
Аз стерилизирам по 4 от стандартните с винт. Вода на минимума- около 300мл на високо налягане. Не е нужно повече вода, на принципа на автоклав.

Колко минути?
Зависи какво приготвям. Последно правих компот от дренки за 8мин на ВН и изчаквах малко преди да освободя, но то става бързо , дори ако оставя естествено да падне. Лютеницата още по- малко - 1 мин. ВН, само за капачката.  Отдолу слагам малка кърпа, защото с  решетката става високо. Бурканите са с капачкаите нагоре.

Дали ще стане с обикновени капачки? Ще правя нещо като пастет с чушки и сирене, но в по-малки буркани. Чудех се как да ги варя за капачка. Винаги е било в казан с бързовар.  Чета за методи в съдомиялна, сега в ИП. И двата са ми странни и съмнителни, особено в съдомиялната.

# 726
  • Мнения: 12 236
Само с винтови капачки става. В никакъв случай с обикновените. Преди време гледах клипче в Тубата, където го обясняваха, но не помня причина.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 1 059
Един единствен път съм правила макарони на ИП. Четох в нета, че се правят на 0 Мин. Високо налягане. После се изчаква 6 Мин. и се изпуска налягането. Пробвах и станаха. Но предпочитам на тенджера да си варя пастата.

# 728
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 922
Само с винтови капачки става. В никакъв случай с обикновените. Преди време гледах клипче в Тубата, където го обясняваха, но не помня причина.

Благодаря!

# 729
  • Мнения: 1 561
Правя паста само в ИП ,запържвам си нещата за соса,подправки,макароните, доматената салца,вода около 700мл. и затварям ~4/5 минутки. Изпускам парата веднага и разбърквам,настъргвам твърдо сирене. Това е! От години ползвам мултикукър и предпочитам пастата да се вари директно в соса.

# 730
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
И аз откакто имам ИП, само там правя паста, проблеми не съм имала. Е, ако преседи повече време във водата, след като е готова, става каша, нормално. Веднага след приключване на програмата гледам да освобождавам. Аз слагам наполовина на времето от опаковката, понеже може да се забавя да отворя и така знам, че още малко ще се посготвят, а и ние я предпочитаме по-сварена, не ал денте.😃

# 731
  • Мнения: 578
Аз варя макарони на децата по поне два пъти седмично. Слагам вода на око, да ги покрие, ако е много после прецеждам. Не слагам нищо друго, защото овкусявам докато са топли. Варя на високо налягане за 0 Мин. Изчаквам след това 5 и го изпускам. Веднага вадя от водата, за да не продължи готвенето.

# 732
  • Мнения: 1 711
Правя предимно свредели от гръцките. 2 мин на високо налягане и вадя веднага. До степен ал денте стават и на мен са ми вкусни. Правила съм и талиатели със сос, от тия тип прясна паста, но сушени. Също за 2 мин. Ако има проблем, бих доварила на соте, но са екстра.

# 733
  • Мнения: 3 161
И аз така приготвям пастата - 2 минути  на високо налягане и отварям веднага. Пробвала съм 3-4-5 минути, също и на принципа половината минути от посоченото на опаковката - стават твърде преварени за моя вкус, а и според всички вкъщи. На 2 минути са най-близки до класическите, варени в обикновена тенджера.
Когато правя червен сос  тип болонезе, варя спагетите в него + вода да ги покрие. Когато правя бял сос тип Алфредо - добавям допълнително млечните съставки.

# 734
  • Мнения: 5 420
А как приготвяте прясното зеле? На мен ми става прекалено воднисто, колко вода горе-долу слагате на около килограм зеле?

Общи условия

Активация на акаунт