Подготовка за малкия човек - тема 21

  • 29 860
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
И аз съм за травъл кот - преносима кошара. Супер удобни са. Матрак се слага, какъвто поискаш. Имат и горно ниво, когато са по-малки. Местиш където искаш, носиш я с теб ако се налага. И като цена е много по-евтина.
.

Аспиратор съвсем обикновен на Носко . Купих едва, когато имаше нужда от него.
Четох че за много малки деца не е препоръчително да се ползва.

Последна редакция: сб, 29 окт 2022, 15:27 от La Libellule

# 16
  • Мнения: 3 188
И аз предпочитам преносимата кошара тип травъл, по-удобна е от дървената със сигурност (имам и двете) . Имат две нива и матрак се слага какъвто искаш, да

# 17
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
И аз предпочитам преносимата кошара тип травъл, по-удобна е от дървената със сигурност (имам и двете) . Имат две нива и матрак се слага какъвто искаш, да
+1.
Ние нямахме място за преносима в спанята. Купихме на по-късен етап и я ползваме при бабите на гости или при пътувания. Удобна е, защото детето си я познава и няма да се налага да спи по чужди кошари по хотелите.
И не четете надписите по сгъваемото матраче, ако може така да се нарече това, с което се предлага кошарата. Не знам кой идиот го е писал, но да сложиш детето си да спи на 2 см дунапрен върху твърда дъска си е живо наказание. Ние си взехме допълнителен сгъваем матрак, 5 см е, но е достатъчно, предвид че кошарата не се ползва ежедневно и я мъкнем постоянно насам-натам, съответно не си струва да купуваме по-дебел. За постоянно ползване вкъщи може да сложите всичко. Кошарите на две нива са изключително удобни, а тези със сваляща се преграда още по.

# 18
  • Мнения: 174
Благодаря много gigi91

# 19
  • Мнения: 2 758
Днес харесах вана за къпане със стойка на  Stokke. Някоя от вас купила ли е такава и къде се предлага, понеже само в няколко сайта я намирам.

# 20
  • Мнения: 220
Виккси, също подкрепям другото момиче със съвета за ръчната помпа. Виж първо дали ще я ползваш, също така за първи път поне с ръчната определяш сама напрежението което се образува със вакуума, което е леко болезнено. Ако планираш да кърмиш помпа почти не се ползва, обаче с тази “мода” да го нарека всички да се запасяват, помпат, кърмят, правят едни хиперстимулации и се чудят после какъв е този омагьосан кръг от който нямат излизане. Около мен имах жив пример от две близки и всъщност също препоръката на лекаря ми бе първите 6 седмици без помпане, по този начин бебето определя какво му трябва да бъде произведено от твоите гърди. Ако решиш и да кърмиш и да помпаш, само да знаеш че психически ще полудееш да прекарваш толкова много време по голи цици

# 21
  • Мнения: 542
Ръчна помпа за началото е достатъчна. Ако се наложи после винаги може да вземете електрическа.

# 22
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 834
Даже не ви и трябва помпа. Освен да се стресирате, че нищо не излиза и бебето гладува, можете да си докарате и свръхлактация, както са писали момичетата. Аз кърмех по 1 час, после 1 час на помпата и накрая от стрес и недоспиване ми спря кърмата съвсем. Ако имате кърма за помпа, то ще има и за бебето. Изключвам евентуални проблеми на бебето, които налагат да пие от шише. Вместо в помпа моят съвет е да инвестирате в консултация по кърмене, ако изпитвате затруднение.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 3 443
По минимум 2 госини съм кърмила всяко дете, помпа не ми е трябвала. Най-много в началото да се използва, буквално първите 4-5 дни, докато си дойдат нещата на място, после бебето на гърда при всяко мрън и готово.

# 24
  • Мнения: 258
За слинг съм решила да взема Caboo. Реално в началото при коликите има най-много нужда, а повечето раници са от 2 или от 4 месеца нагоре. Така и не се спогодихме с връзването, а кабуто е с халки и по-бързо се слага. Аз съм и с по-голямо дете и предполагам че ще сме в движение доста.

# 25
  • Мнения: 1 825
Аз нося с Ергобейби от както беше на 50 дни , просто откриха дисплазия питах ортопеда, той ми даде избор и аз избрах раница с която мога да нося по - дълго време и от новородена (ако е с определени габарити бебето, а тя ги имаше). Аз нв бързах с носилка преди това, за да видя как ще са нещата с коликите и тя нямаше тоест не се налагаше веднага бебеносене. Сега съм супер доволна от раницата всеки ден я ползвам. Няма болки в кръста няма дискомфорт, а бебето ми вече е почти 9кг, а аз самата съм 153см висока.

# 26
  • Мнения: 261
Момичета, някоя от вас ползва / ползвала ли е такъв кош? Струва ли си?

# 27
  • Мнения: 4 854
Не съм ползвала, но за мен не си струва.
Комплект от 3 касети с торбички общо 90бр, се продава за 65лв (може и да има промоции, не съм следила). Първите месеци сменяте по поне 8 памперса на ден, тоест 240 минимум за месец.
Това са едни 150лв на месец за найлонови торбички по мои сметки 😁
Иначе като идея е добре и предполагам, че е много удобно, ще чакам някой да сподели колко му излиза на месец.

# 28
  • Мнения: 5 180
Quick tip - ако ползвате Амазон можете да си направите baby registry и ако си купите неща са определена сума от това registry (мисля че 20-25€) можете да си изберете подарък, една от опциите е това кошче.
Иначе могат да се ползват не-оригинални касети и пликчета, има куп клипове в нета как да се преизползват касетите и ще излезе доста по-тънко Simple Smile

# 29
  • Мнения: 100
Чаршаф с ластик ли..... Никога повече, това чудо няма изглаждане.

Общи условия

Активация на акаунт