Подготовка за малкия човек - тема 21

  • 29 854
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 261
Аз гледах резервна касета за коша за 12лв. Пише, че е до 180 памперса. Ама може и аз нещо да не съм разбрала 😀
Пише, че убива миризмите, бактерии и затова се зачудих дали си струва

# 31
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Доколкото разбирам, идеята на това кошче е, че опакова всеки памперс в найлонова торбичка, за да не мирише. Памперсите до захранването на бебетата почти не миришат. На мен ми върши вече почти година най-обикновено кошче за отпадъци, което изхвърлям ежедневно. Ако толкова държите освен с памперси, да замърсявате природата и с найлонови торби, то пакет обикновени пликчета струва лев и нещо за 100 бр. Можете да си вземете и да си опаковате всеки памперс поотделно. Ефектът ще е същият като въпросния кош.
Чаршаф с ластик ми е супер удобно нещо. Бебето се върти вече супер много и съм сигурна, че няма да я намеря на матрака или върху протектора на сутринта. Не гладя, според мен няма никаква нужда, освен първия път.

# 32
  • Мнения: 4 854
И аз чаршафи не гладя. Всъщност нищо не гладя. Всичко минава през сушилнята. Чаршафът с ластик перфектно се опъва на матрака и няма нужда от гладене.

# 33
  • Мнения: 3 188
Напълно подкрепям Блу - до преди захранването памперсите не миришат. И ние ги изхвърляме ежедневно, както и битовия боклук, така че не е нещо натоварващо.
Чаршаф с ластик - само такива ползвам. Не гладя, но ако искаш да се изглади, просто го слагаш и го изглаждаш както си е вече върху матрака. Много хора така си гладят чаршафите и калъфките, след като вече са ги сложили. Особено удобно е с тези парните ютии, които са уж за вертикално гладене

# 34
  • Мнения: 1 804
Момичета, някоя от вас ползва / ползвала ли е такъв кош? Струва ли си?


Маркетингов трик. Не ви трябва. Обикновен кош с капак върши перфектна работа.

# 35
  • Мнения: 261
blue.angel
Пише, че за да се намали въздействието върху околната среда, Tommee Tippee Twist & Click са изработени от 98% рециклируема пластмаса, а резервът е направен от напълно рециклируема пластмаса (антибактериалният филм на резервата е от захарна тръстика).
Също пише, че е 100 пъти по-ефективен от обикновените торбички за пелени, тъй като има защита Biomaster **, която елиминира 99% от опасните микроби като E-coli и Staphylococcus Aureus.
Разбира се, че идеята ми не е да замърсявам природата с отделни торбички за памперси Simple Smile. Попитах просто за мнение.

# 36
  • Мнения: 1 260
Ние ползваме този на Ubbi с нормална торба, но аз така или иначе  слагам памперсите в еднократни клипчета от ДМ. На мен си ми миришат ужасно силно  при голяма авария, за минути се усеща остра миризма. Не ни седи в спалнята, но все пак се усеща само като се отвори коша- https://biberonshop.bg/ubbi-konteiner-za-pampersi-grey-wood-grain-12735

# 37
  • Мнения: 258
С обикновен пластмасов кош от еднолевката сме ние. Дъщеря ми доста рано я приучих на гърне и въпреки че не махнах памперса, от 8-9 месечна акаше почти само на гърнето и почти не сме имали миризливи памперси.
Като цяло ако не искате да се затрупате с излишни неща бих изчаквала с купуването им докато не ви потрябват. Някои няма да ви потрябват изобщо, други ще са незаменими, но според мен преди да се роди детето почти няма как да знаете какво ще ви е нужно. В списъците за новородено има някакви неща за 4-6 месечно бебе.. Ами за 6 месеца все ще си ги купите, няма нужда да ги обикаляте у вас толкова време.

# 38
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 833
Mimird, нищо лично към теб. Просто ме хвана яд как нещо, което замърсява още повече природата, се води супер био еко и едва ли не подвежда майките, че е нещо супер необходимо.  А то не е. Дори пластмасата и торбичките да са рециклируеми, не си представям как биха могли да бъдат рециклирани в БГ действителността, особено торбичките. Относно бактериите - най-обикновена хигиена и миене на ръцете е напълно достатъчна. Никой не си държи нааканите памперси вкъщи с дни. Излизате на разходка и изхвърляте торбичката с памперсите. Тези суми, които се цитират, са огромни за нещо подобно. Не си струва изобщо.

# 39
  • Мнения: 3 188
Не знам дали е най-правилното място, но с оглед на това, че пишат доста майки и с по-големи деца, ще попитам - някой ползвал ли е преграда за легло, само че матрака на въпросното легло потъва навътре, защото цялата спалня се вдига и отдолу е място за съхранение. Тоест подматрачната скара си е вградена в самия матрак и няма как да се закачат стандартни  прегради, които по принцип точно под матрака се поставят. Трябва ми такава преграда, която се закача за/поставя на ръба спалнята? 🙄🙄

# 40
  • Мнения: 1 103
Ето за тази на ИКЕА се сещам

# 41
  • Мнения: 258
От тази на ИКЕА можете да сложите 2 една върху друга. Аз имам такава на леглото на малката, но едвам се подава над матрака защото леглото е с различна височина спрямо кошарите и детските легла, за които е правена. Имам лош опит с купешките прегради, една огромна купих като платно на сърф, оказа се че не пасва, връщах я и събрах очите на куриерския офис. Бих попитала в магазин какво точно е подходящо за вашето легло, да не връщате 100 пъти.

# 42
  • София
  • Мнения: 631
Виккси, също подкрепям другото момиче със съвета за ръчната помпа. Виж първо дали ще я ползваш, също така за първи път поне с ръчната определяш сама напрежението което се образува със вакуума, което е леко болезнено. Ако планираш да кърмиш помпа почти не се ползва, обаче с тази “мода” да го нарека всички да се запасяват, помпат, кърмят, правят едни хиперстимулации и се чудят после какъв е този омагьосан кръг от който нямат излизане. Около мен имах жив пример от две близки и всъщност също препоръката на лекаря ми бе първите 6 седмици без помпане, по този начин бебето определя какво му трябва да бъде произведено от твоите гърди. Ако решиш и да кърмиш и да помпаш, само да знаеш че психически ще полудееш да прекарваш толкова много време по голи цици

Здравей,
Аз всъщност и аз не съм сигурна дали ще ми трябва или не, не искам да давам една торба пари за нещо, което ама хич може и да не използвам. Чувам, че в болницата искат помпа, но не съм сигурна и за това. Ще разбера в последствие. Може да опитам като вариант поне да имам една ръчна под ръка, надявам се ама изообщо да не ми трябва.
Благодаря за мненията на всички!:beetle:

# 43
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 300
В болницата помпа реално не ти трябва. То няма още кърма, а коластра.
На мен ми казаха, че няма какво да дърпа помпата и само ще се разраня. Просто да слагам бебето и да стискам с ръка, ако искам. Зависи и колко дни ще се стои, но аз за 3-4 дни нямах нужда от помпа и двата пъти.

# 44
  • Мнения: 4 854
Аз пък си имах кърма още на втория ден и пратих мъжа ми да купува помпа, понеже бебето не засукваше и не знаех какво да направя тогава. Изцеждах си по 50-60мл.

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 15:36 от Pistachio

Общи условия

Активация на акаунт