Подготовка за малкия човек - тема 21

  • 30 011
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 208
Моят съвет е да си настоявате за прегледите, които ви се полагат в болницата на 15ти и 30ти ден. Аз родих в частна болница, казаха ми, че имам право на тях, но няма нужда да водя детето ако е добре, но ЛЛ много настояваше да ги позлваме. Опитаха се да ме разубедят от болницата, но в крайна сметка прегледаха малкия. В резултат от първия преглед ни насочиха към кардиолог (за щастие не беше нищо сериозно), на втория му установиха дерматита, така че се радвам, че го заведох.

# 691
  • Мнения: 197
Как стои въпросът с тези задължителни прегледи от болницата, в която ще родим?
И случайно някой да знае добър педиатър в районите Младост, Студентски Thinking

Моят съвет е да си настоявате за прегледите, които ви се полагат в болницата на 15ти и 30ти ден. Аз родих в частна болница, казаха ми, че имам право на тях, но няма нужда да водя детето ако е добре, но ЛЛ много настояваше да ги позлваме. Опитаха се да ме разубедят от болницата, но в крайна сметка прегледаха малкия. В резултат от първия преглед ни насочиха към кардиолог (за щастие не беше нищо сериозно), на втория му установиха дерматита, така че се радвам, че го заведох.

# 692
  • Мнения: 166
Може ли да препоръчате добър непромокаем протектор за матраче? На нашето легло сме с isleep и съм доволна, но като гледам се чудя дали си струва цената

Последна редакция: сб, 14 яну 2023, 14:06 от Varnagirl8

# 693
  • Мнения: 188
Към момичетата, които са закупили чувалчетата на Angel Baby. Да попитам излиза ми най-малкия размер от 0-6 месеца. Като видях чувала изглежда доста голям за новородено. Има ли някоя мама, която още след раждането е ползвана този тип чувал с тези размери и ок ли е за бебето?  Ако може да дадете малко повече разяснения.

# 694
  • Мнения: 6 791
Може ли да препоръчате добър непромокаем протектор за матраче? На нашето легло сме с isleep и съм доволна, но като гледам се чудя дали си струва цената
Моят е на Лорели. Имам 2 всъщност, единият с ластици, другия с борд. Около 12 лева, чудна работа вършат, не шумят, не пропускат.

# 695
  • Мнения: 1 208
Как стои въпросът с тези задължителни прегледи от болницата, в която ще родим?
И случайно някой да знае добър педиатър в районите Младост, Студентски Thinking

Като родите питайте неонатолозите в болницата за прегледите, кажете им, че знаете, че има такива и дали може да се възползвате. В интерес на истината не намерих информация в интернет дали са част от пътеката за раждане по НЗОК, но щом и в болницата и ЛЛ ми казаха за тях, значи си се полагат отнякъде, но май често "пропускат" да го споменат това в родилното. Може би е добра идея все пак и да питате и личен лекар/педиатър преди раждането, защото моя опит е от края 2021 и не е изключено да има промени.

тренди, относно чувалчетата на Angel baby - дълги са, но това не е проблем. Имат копченца под мишниците за размера 0-6, с които прилягат по-добре на бебето. Моят младеж беше 48см, 2.5 кг и от първия ден вкъщи позлваме чувалчета, в болницата също беше с тяхно чувалче, но модела с опция повиване. Също бих добавила, че по мое мнение са изключително качествени като изработка. Едното чувалче за новородено ми го даде приятелка, като са го ползвали три деца преди нас и освен леко избеляване, нямаше други следи от употреба. Вярно, че и то бебето на тази възраст не може да му причини кои знае какви щети, но все пак няма протрито по плата, развален цип или разшиване.

# 696
  • Мнения: 207
За размери на чувалчета - има и такива, които са съвсем точни с оглед максимална безопасност - 50/56, 56/62 и т.н. Ако сте в Германия или поръчвате от там, може да погледнете Alvi. Качеството е страхотно.

# 697
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Аз не съм водила нито едно от децата си на тези прегледи след раждането,а и в на двамата епикризите пише,че им се полагат по два (още повече че бебето бе на 8 дни, когато се преместихме на около 200 км от София,та как ли не щях да го разкарвам)...

# 698
  • Мнения: 197
Знам, че се полага основен преглед на родилката след около месец от раждането, но за бебенцата не съм на ясно. То реално каква е разликата от прегледите, които правят педиатрите Thinking

# 699
  • Мнения: 1 208
Не мисля, че има някаква разлика в прегледите. Плюсовете от моя гледна точка са:
- преглед от още един специалист (в нашия случай личната вече беше идвала вкъщи, но не беше чула шума в сърцето)
- 15ти ден е още скоро след раждането и ако човек няма опция за лесна връзка с педиатъра или няма такъв, може да изпозлва прегледа, за да зададе въпроси примерно за храненето или хигиената. Също ако човек няма везна вкъщи, а бебето не наддава достатъчно, това ще се установи навреме
- ние използвахме прегледа на 30тия ден вместо прегледа при педиатър на едномесечна възраст (съгласувано с ЛЛ), за да избегнем ходенето в поликлиниката и смесването с всякакви болни, тъй като беше период, в който си върлуват вируси.
Последното обаче не знам дали е вариант във всички случаи, защото зависи от уговорката със следващия лекар на детето, а и тъй като при нас се налагаше по-късно поставяне на ваксините, не знам дали първата задължителна не беше в края на първия месец, а нея няма как да я сложат на този преглед.

# 700
  • Мнения: 1 104
Здравейте, изпрах дрехите на бебето, но пуснах после сушилнята с една от топките на Dr. Beckmann. Не съм пълнила парфюма ( не ми разрешава да добавя снимка :/ ). Но се замислих, дали гъбата не е вече напълнена с парфюм реално? Някоя от вас има ли опит с тези топки (на тази марка)? Чудя се дали отново да ги изпера без нея.

Ето линк: https://shop.lillydrogerie.bg/fjum-za-sushilnja

# 701
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 903
Не знам с каква цел сте я сложила тази топка в сушилнята, но тя е напълно излишна. В описанието пише, че не е напълнена предварително. Аз не бих ползвала за бебето. Имам вълнени ползвам тях, но само за якета и вълнени дрехи за нас и за детето. При другите не виждам разлика нито във времето за сушене, нито в крайния резултат.

# 702
  • Мнения: 2 770
https://www.ozone.bg/product/cangaroo-elektricheska-pompa-za-kar … h-xn-d207-104071/
Някоя да е ползвала такава помпа за кърмене, събирам отзиви.

# 703
  • Мнения: 224
По темата как е препоръчително да спи бебето- от 5 източника 10 мнения ще се намерят. Скъсаха се да ни обясняват още от болницата как трябва да спи по гръбче, мъжа разбира се чинно изпълняваше всичко,обаче нашето бебе имаше друга идея по въпроса и колкото пъти я слагахме тя си се въртеше накъдето си иска (само и единствено на ляво ако съм наблизо, ако не то правеше едни 180 градусови завъртания и пак настрани. Същия ужас изпитах като почна сама да се върти да спи по корем. Последните седмици спи с вирнато дупе нагоре, предадох се момичета😂

# 704
  • Мнения: 197
https://www.ozone.bg/product/cangaroo-elektricheska-pompa-za-kar … h-xn-d207-104071/
Някоя да е ползвала такава помпа за кърмене, събирам отзиви.

Аз съм взела същата по препоръка от позната. Не съм я ползвала все още, но се наложи по спешност да я дам на една приятелка, която имаше нужда от изцеждане, тя каза, че помпата е много добра. Като цяло не съм срещала лоши отзиви за помпата от други майки по групите и форумите. Мисля, че за цената си е много добра Blush

Общи условия

Активация на акаунт