Подготовка за малкия човек - тема 21

  • 30 013
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 207
R1, следвахме препоръките на специалистите по безопасен сън - винаги по гръбче, в чувалче за сън за съответната възраст, на твърд матрак, в кошара без обиколници и каквото и да е друго. Обръщах главичката леко настрани като редувах страните. Когато започнат да се въртят бебенцата вече е по-трудно, но в началото не е проблем.

# 706
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 904
Като новородена спеше на една страна, като я обръщах на различни страни за всеки сън, заради главичката. Към 2 м започна да се обръща сама по гръб и така си спеше. Между 6 и 7 м се завъртя по корем и започна да спи така, а аз изпаднах в ужас в началото и все я обръщах. Накрая си я оставих да спи както иска. Сега спи всякак, но вече е на 1 г и 1 м и се върти свободно. Често я виждам да спи с навирено дупе. Щом й удобно...

# 707
  • Вестерос
  • Мнения: 38 373
На мен в болницата ми казаха да я слагам настрани с подпрян гръб. Така си я слагах, след всяко ядене въртя страната. Има рефлукс и по гръб не съм рискувала да я слагам. От седмица обаче сама си се обръща по гръб, на почти два месеца е.

# 708
  • Мнения: 5 197
Дали някой може да ми каже колко горе-долу тежат торбичките с костилки против колики? Цъкнах тук-там, но не попаднах на детайлна информация. Вкъщи ползваме торбичка с морска сол за разни нагревки и се чудя дали, ако/като се наложи да загряваме коремче не мога да си ползвам нея.

Последна редакция: нд, 15 яну 2023, 22:25 от Inferiya

# 709
  • Мнения: 197
Искам да попитам за мнения за добър бебефон, който да е на прилични цени Thinking

# 710
  • Мнения: 1 593
Inferiya , на тази пише " тегло с опаковката 450 гр" , бих махнала максимум 100 гр за опаковка


А на тази, която е подобна, пише, че е 408 грама


Тази пък е 128 грама


Само предполагам, че с оглед на това, че са за новородени, надали са по-тежки от 400, но явно си зависи и от размера и производителя. Севи бейби е 55 x 14 cm, а тази от амазон 19.35 x 13.05 x 3.6 cm.

Дали някой може да ми каже колко горе-долу тежат торбичките с костилки против колики? Цъкнах тук-там, но не попаднах на детайлна информация. Вкъщи ползваме торбичка с морска сол за разни нагревки и се чудя дали, ако/като се наложи да загряваме коремче не мога да си ползвам нея.

# 711
  • Мнения: 270
Искам да попитам за мнения за добър бебефон, който да е на прилични цени Thinking

Ние сме с Чиполино Поларис и сме доволни, взехме го по препоръка на други мами във форума.

# 712
  • Мнения: 224
    Това е теглото на този вид торбичка. По- лесно ми бе да сложа кърпа да се затопли в микровълновата и това да ползвам навместо това с костилките. Моето бебе просто не седеше на едно място, за да има ефект и да бъде полезно. Поради тази причина, въпреки че се опитвах да спазвам препоръки в около 6 месец креватчето се сдоби с обиколници. Малката ни показа как за броени дни може да си направи няколко цицини на главата и синини на ръчичките. Сега поне като се бута докато е будна е на меко.

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 07:50 от R1

# 713
  • Мнения: 2 804
В ДМ има  големи торбички /с черешови костилки 300-400гр/  и малки торбички /гроздови семки/ от по 100гр някъде.
Цените по спомен там бяха най-изгодни, сравнено с аптеките

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 08:21 от Щефи

# 714
  • Мнения: 5 197
Много благодаря за мненията Simple Smile -1 нещо за купуване. Ние микровълнова нямаме, тъй че ще топля на лира, със сешоар или с топла бутилка вода Grinning  Ииии чак сега се светнах, че имам грейки за ръце, които също могат да влязат в употреба Simple Smile Те даже нямат нужда от подгряване Simple Smile И електрическа възглавница, де, ама тя ще е по-голяма от бебето...

# 715
  • Мнения: 2 161
🤣 и накрая ще се окаже, че точно твоето бебе не ги ще тия неща, а само мама да го разнася на ръце 🤣

Много благодаря за мненията Simple Smile -1 нещо за купуване. Ние микровълнова нямаме, тъй че ще топля на лира, със сешоар или с топла бутилка вода Grinning  Ииии чак сега се светнах, че имам грейки за ръце, които също могат да влязат в употреба Simple Smile Те даже нямат нужда от подгряване Simple Smile И електрическа възглавница, де, ама тя ще е по-голяма от бебето...

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 16:22 от fillme

# 716
  • Мнения: 5 197
Именно 😁 за това не искам да купувам допълнителни неща, ако мога да ползвам нещо, което имам вкъщи със сходна функция Hug (и ги пиша, ако случайно някой друг също има вкъщи и като мен не се е светнал до сега, че може да ги ползва)
Щом стават за синусите ми, стават и за коремче Simple Smile

Последна редакция: пн, 16 яну 2023, 16:11 от Inferiya

# 717
  • Мнения: 6 911
За преборване на коликите препоръчвам слинг. Simple Smile

# 718
  • Мнения: 5 197
Дааа, слинга беше първото нещо, което изпрах при подготовката за малкия човек Joy

# 719
  • Мнения: 1 825
🤣 и накрая ще се окаже, че точно твоето бебе не ги ще тия неща, а само мама да го разнася на ръце 🤣

Много благодаря за мненията Simple Smile -1 нещо за купуване. Ние микровълнова нямаме, тъй че ще топля на лира, със сешоар или с топла бутилка вода Grinning  Ииии чак сега се светнах, че имам грейки за ръце, които също могат да влязат в употреба Simple Smile Те даже нямат нужда от подгряване Simple Smile И електрическа възглавница, де, ама тя ще е по-голяма от бебето...

Аз съм топлила и във футната, черпшови костилки за коремче, както и морска сол за главоболие /синуси, само идея Simple Smile можем и без излишни уреди.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт