Коледа 2022 в Сердика Център

  • 5 016
  • 160
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 148
Любимите ми спомени са събиране на семейството край елхата, писането на писмо до Дядо Коледа, отварянето на подаръците на 25-ти.

Любопитен факт - в много държави подаръците се носят на други дати от други герои - от Св. Николас, влъхвите, вещицата Бефана.

# 136
  • София
  • Мнения: 3 061
Любим спомен е голяма до тавана  естествена елха в хола.С ухаещи клонки и аромат на мандарини.Все още тези аромати асоциирам с коледа.

Засега това ще играе ролята на "елха"


В най-ранните изображения Дядо Коледа носи зелено наметало. С червено наметало Дядо Коледа се сдобива през 1931 г. благодарение на рекламна кампания на Coca Cola.

# 137
  • Мнения: 812
Любимият ми спомен от Коледа е как цялата фамилия сме събрани около закланото и опърлено прасе. Възрастните го разфасоваха, а ние малките си дърпахме от туко що опърлената кожичка. Ах, спомениии,
Прасета вече няма, то и селата вече не са същите, за съжаление.

# 138
  • Мнения: 345
Любимият ми спомен е очакването на Дядо Мраз, който идваше на 31 декември. Чакахме позвъняването на входната врата и се втурвахме да посрещнем добрия старец. За съжаление той никога не беше там, винаги бързаше, за да занесе подаръци на всички, но пък винаги оставяше чувал пълен с подаръци

# 139
  • Мнения: 2 686
Любимият ми спомен е украсяването на елхата, събирането на семейството, приготвянето на празничната трапеза и подаряването на подаръци.

# 140
  • Мнения: 19
Любимият ми спомен е свързан със снежна коледа на село, спускане със шейна, правене на снежен човек, а после топъл чай около печката 😊☃️❄️

# 141
  • София
  • Мнения: 821
Здравейте!
Любимият ми спомен е от детството, когато украсявахме жива елха и когато си получавахме с трепет подаръците. Незабравимо! Светли празници и весела Коледа!

# 142
  • sofia
  • Мнения: 1 949
Ето я нашата елхичка ♥️

# 143
  • Мнения: 37
Любимият ми спомен е украсяването на елхата 🌲, събирането на семейството, 👪приготвянето на празничната трапеза  🍰🥣🥧и подаряването на подаръци 🎁

# 144
  • София
  • Мнения: 979
Любимият ми спомен е от детството, когато украсявахме жива елха, която купувахме на Коледа за да издържи до Новата година. Майка прикаждаше трапезата и споделяхме времето със семейството. Имаше портокали и банани и домашни сладки! Ухаеше невероятно в къщи. Част от украсата на елхата бяха сушени кори от портокал и гирлянди от гланцова хартия.
Ето и една наша елха
 
Весела Коледа на всички!!

# 145
  • Мнения: 393
Любимият ми спомен от детството е как си открих коледния подарък - тоалетката на Барби. Е, не беше оригинална на Мател, но беше изключително красива - имаше светещо огледало , отварящи се чекмеджета , малък сешоар, червило, четка и малко парфюмче.
И не само, че получих тази красота , ами нашите трябваше да купят и още един подарък за Коледа, понеже аз отказах да си върна намереното 😁😇

# 146
  • Мнения: 2 686
Любимият ми спомен е украсяването на елхата, събирането на семейството, приготвянето на празничната трапеза и подаряването на подаръци.

# 147
  • София
  • Мнения: 2 105
Любимите ми спомени около Коледа са свързани с пеенето на песни с баба, очакването на подаръци - много и големи и как стоях на прозореца с надеждата да видя Дядо Коледа и Снежанка и така заспивах понякога. На елхата беше много тържествено поставянето на огромна коледната звезда.
Скрит текст:
  Това е елхата в стаята на детето, той си я украси. Весела Коледа на всички!

# 148
  • Countryside
  • Мнения: 11 645
Предизвикателство №1: Напишете ни кой е най-любимият ви спомен, който свързвате с Коледа? -- Украсяването на елхата и цяла къща, особено когато бях дете.  Събирането на цялото семейство около Коледната трапеза. Разговорите, настошни игри и разходки в празничните дни около Коледа.

Предизвикателство №3: Споделете любопитен факт за Дядо Коледа, Снежанка или историята на
коледната елха. - Интересно е че украсяването на елхата не е християнски обичай, а египетски. Винаги когато се появяло зимното слънцестоене, древните египтяни отсичали иглолистни дръвчета и ги отнасяли в домовете си и в храмовете. Украсявали ги като форма на отбелязване, отпразнуване на живота, мира, богатството. Вечнозелените растения символизирали именно това – просперитет и надделяване на живота над смъртта.
Колкото до християнската нотка, относно коледното дръвче, тя идва от Мартин Лутер именно на него се приписва и въвеждането на коледното дърво като традиция в Германия. Той го представя в християнската култура по начина, по който го познаваме днес.

# 149
  • Мнения: 540
Отварянето на подаръци най-хубавото за едно дете.

Общи условия

Активация на акаунт