В момента чета ... 81

  • 35 194
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 767
Не се и сещам за филм, който да съм харесала повече от книгата, по която е правен. Изключение е “Адвокат на дявола”, защото не съм чела все още книгата, на която е филма е стъпил.
Аз се сещам и веднага казвам. "Нормални хола".

# 706
  • Мнения: 10 312
Нацелихте две заглавия и филми, с които не съм запозната 😄 (но не съм и особено фен на Кинг, макар че тази година може и да променя това). Интересно ми е какви филми ще се получат от “Трите тела” и “Проектът Аве Мария”, и двете книги харесах.

# 707
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Очаквам "Трите тела" да са подобие на "Западен свят". Все така неразбран сериал от мен.
Иначе, първата книга от трилогията "Трите тела" я прочетох. Взех си втората, вече знам, че отдавна е излязла и третата. Но, по дяволите, не ги схващам. Чета, нищо не мога да си представя, просто вървях с очи по страниците и не разгадавах какво ми се казва. Затова отлагам и втората. Явно не съм пораснала още или не й е дошло времето.

# 708
  • Мнения: 36 666
Аз харесах филма на Холмарк за Землемория повече от книгата на Урсула Ле Гуин. Може да е кощунство да го твърдя (още повече, че е продукция на Холмарк), но това е мнението ми.
Скрит текст:
Нейната книга е депресираща от началото до края. Изнасилването на дете е своеобразен връх (или дъно; но подчертавам - целият сюжет е смазващ и безрадостен, не само това ме отблъсна). Разбирам, че има книги, които разглеждат тежки теми и че това има определена социална стойност, но аз не съм длъжна да ги чета и харесвам. Ако знаех, че тази е такава (някой ми я беше препоръчал - не помня кой, но не от Интернет), нищо щях да я купя, нито да я чета - затова вече се осведомявам подробно предварително.

# 709
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 799
fenyx то "Зеленият път" не е типичен Кинг Simple Smile Аз също не съм му почитател. Но от една ужасно скучна книга са направили разкошна екранизация.

# 710
  • Мнения: 10 312
Благодаря, ще потърся тогава филма по книгата на Кинг.
Колкото до Цъсин- за мен тези книги са смесица от философия и фантастика, така че трябва може би и малко по-разлика нагласа за четенето им. Да не говорим, че китайците имат и по-различен начин на мислене, а това се отразява и в езиков аспект.

# 711
  • Мнения: 5 973
Филмът "Изкуплението Шоушенк" също /според мен/ е по-добър от новелата на Стивън Кинг.

# 712
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 799
Филмът "Изкуплението Шоушенк" също /според мен/ е по-добър от новелата на Стивън Кинг.

Нея не съм я чела Blush

# 713
  • Мнения: 5 973
Заглавието е "Рита Хейурд и изкуплението в Шоушенк".

# 714
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 799
О, благодаря, намерих го!

# 715
  • Мнения: 2 579
Много зависи според мен дали първо си гледал филма, а после чел книгата и обратно.
И все пак мисля, че "Изкуплението Шоушенк" и "Зеленият път" наистина са едни от най-добрите екранизации по Стивън Кинг, въпреки че аз първо бях чела книгите и ми харесаха много и двете.
Довърших "По-късно" и не съм особено очарована от финала. Не знам, напоследък май точно някъде от кулминацията нататък ми се струват претупани книгите му. От няколко дни чета "Приказка". Интересна ми е, но би могъл и да не се точи толкова мудно сюжетът. Обожавам кучета, самата аз имам, но ми се струва, че често се повтарят описания на това как било нахранено и разходено. Може и да е ключова фигура, но аз съм малко нетърпелив читател и тъй...

# 716
  • Мнения: 11 828
Много зависи според мен дали първо си гледал филма, а после чел книгата и обратно.
Абсолютно! При мен май е по-добре обратното.. Аз винаги съжалявам, когато гледам хубав филм и впоследствие разбирам, че е по книга. Така се случи с "Олив Котридж"! Може би все пак някой ден ще прочета и книгата..
Обаче пък понякога се "страхувам" да гледам филм по книга, която съм прочела и обичам, сякаш искам да си остана с моята представа за героите и дълго отлагам.. Така съм сега с Three Pines.
Но пък има и книги, които не ми се четат и с удоволствие бих гледала филма вместо тях. Така стана с Game of Thrones, Shantaram и мнооого др. (нормално, добрите филми често са именно по добри книги).

Важно е да не забравям, че филмът (сериалът) и книгата (поредицата) са две различи творби от изкуството със свои различни създатели и трябва да се гледа на тях като такива! Да не се търсят постоянно прилики, разлики или пропуски и несъответствия в детайлите.. Така се губи удоволствието!
"Мозайка от убийства" четох още като излезе, бях позабравила детайли и изгледах сериала без очаквания и претенции. Така че може би е добре да има по-голяма дистанция между прочита и филмовата продукция.

# 717
  • Мнения: X
Много интересна тема. Ето, аз започнах Олив Китридж, но не знаех, че има филм. А дали е само по първата книга или и по втората, че да знам кога да го гледам? Има ли отделна тема Филми по книги? Сигурна съм, че бих си отбелязала поне няколко филма/сериала Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 23 051
Много интересна тема. Ето, аз започнах Олив Китридж, но не знаех, че има филм. А дали е само по първата книга или и по втората, че да знам кога да го гледам? Има ли отделна тема Филми по книги? Сигурна съм, че бих си отбелязала поне няколко филма/сериала Grinning

Книгата и втора част ли има?

# 719
  • Мнения: X
Има, да - Olive again се казва, но май не е преведена на български все още, не знам всъщност, може да се провери Thinking Аз само в Goodreads съм виждала, че са две.

Общи условия

Активация на акаунт