🎥 Всичко за филмите: Гледах! Искам да споделя! Ревюта, премиери, новини...LIX 🎬

  • 50 374
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 36 847
Днес гледах филма за Марио - доста детски се оказа за моя вкус, но ми беше приятно да видя всички препратки към класическите игри. Доигра ми се Simple Smile
Мисля си, че ако сюжетът беше по-близък до играта, щеше да е по-интересен, макар и доста праволинеен.

Интересно, че тези носталгични препратки са предназначени за хора на моята възраст, които могат да познаят, че са от определени игри. А в същото време сюжетът е за малки деца.

# 706
  • Мнения: 15 129
Точен маркетинг. Чичковците и лелките водят от носталгия децата си. Филмът се оказва за деца. Някой си е заслужил повишението.

# 707
  • Мнения: 9 261
То и какъв сюжет да измислят за игра от тип jump and run Blush
Скоро може да има филм изцяло за Pacman.

# 708
  • Мнения: 36 847
Обаче Марио си има нещо като сюжет. А японската версия отначало е по-различна - там още във второто издание на играта (мисля, че второто, във всеки случай едно от най-старите) може да се играе и с принцесата. Тоест тя е в екшъна, а не я спасяват.
И май се казваше Пънче (като пънче на гъба), а не Пийч (праскова).
Сега има слух, че японската версия на филма е с друг сюжет, подобно на играта, но кой знае дали е вярно.

# 709
  • Мнения: 9 261
Да,им сюжет,но си е игра бягай и скачай игра.

Знам,че някоя от версиите на Марио го има за Нинтендо,но само за японците.

# 710
  • Мнения: 36 847
Мисля, че всички версии се появяват за свободно играене в нета - докато не погнат сайтовете за нарушено авторско право. Едно време играх и тази японската - тя изглежда много различно, самият й дизайн е друг.

# 711
  • Мнения: 9 261
Мисля, че всички версии се появяват за свободно играене в нета - докато не погнат сайтовете за нарушено авторско право. Едно време играх и тази японската - тя изглежда много различно, самият й дизайн е друг.
Незнам.
В тази енциклопедия за развитието на игровите конзоли пише,че има Марио само за модел Нинтендо в Япония.Самата конзола е за вътршно ползване. Преди време всичко произведенено от Япония определен период  се е продава само в страната и след това експортват.

Офисно се сдобихме с две конзоли за Супер Марио и Зенда,при това с ретно вид.Още не съм играла.

# 712
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
“Марио” е с възр. граница 6г, какво друго да е освен филм за деца. Т.е. какви очаквания да имам за такъв филм - не много големи.
Скоро гледах Encanto и не разбрах много този хайп, който имаше по едно време около него, стандартен Дисни филм, с малко повече песни, отколкото можехме да понесем с детето.

# 713
  • Мнения: 36 847
Енканто имаше голям хайп заради песента за Бруно (мисля, че дълго време беше на върха на различни музикални класации в САЩ), иначе не е нищо особено. Той даже май не е голям касов хит.

Ясно, че е за малки деца Марио, но как се очаква малко дете да разбере шегите, като например "Нашата принцеса е в друг замък"? Тези шеги са предназначени за зрители, които са играли ретро версиите на игрите.

# 714
  • Мнения: 40
Баншите от Инишерин, струва ли си да се гледа на кино, тъй като е само в едно кино вече и в неудобни часове. Другият който съм набелязал от преди време е Васил

Васил мен не ме грабна. Леко меланхоличен ми беше, но на други им хареса. Зависи какво ти се гледа Simple Smile

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 7 038
Баншите е филм за размисъл, може и вкъщи да се гледа.

# 716
  • Berlin
  • Мнения: 11 327
pppqqq, ако принцесата наистина е в друг замък, мисля, че няма проблем да се разбере. На мен също нищо не ми говори, но аз не съм играла много Марио. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 36 847
Не беше в друг замък - казаха го точно като шега (уж за заблуда на Марио, но реално е препратка към играта).

# 718
  • Галифрей
  • Мнения: 4 336
Още не съм гледала Марио, чакам го с бг аудио. Аз обичам да гледам анимационните филми с бг дублаж.

Гледали сте Ел Сид Легендата? Хубав филм изпълнен с приключения 🩷

# 719
  • Мнения: 36 847
Звучи ми познато - не се ли е давал по телевизията?

Общи условия

Активация на акаунт