КАУФЛАНД - тема 64

  • 47 116
  • 782
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 161
Абсурд да купувам в квартален магазин. Онзи ден , на път за работа , купих 6 пакетчета носни кърпички. Бяха опаковани така - по 6. Излезе ми 2.40. чак се стъписах от цената. Ама какво да правиш - трябваха ми. Луди хора ! Пък ако искат да ме обвиняват, че не подкрепям малкия бизнес.

# 16
  • София
  • Мнения: 22 960
Благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus

Купих кокосова захар и кокосово брашно. Едва ги намерих и служителите също не знаят доста продукти къде са наредени в магазина.
Сега се чудя как да оползотворя кокосовото брашно.
Другата седмица може би ще отида само за етажерката на колела .

Последна редакция: нд, 12 фев 2023, 10:53 от Amiamo

# 17
  • Мнения: 631
По стечение на обстоятелствата вчера в късните часове се оказах в Кауфланд, ами разочарование, нищо не намаляват при нас. Само някакви повехнали марули и магданоз/копър по 19ст., но само няколко бройки бяха още преди да им свалят цената.
Доста други неща също им бяха пред разваляне, ама тц, не им мръднаха цените.

В сектор преоценени пък преливаше от торти. Вярно на минус 50-60%, но стари и посмачкани на цени около 6лв не бих взела.
Имаше и парчета Гауда също на -50% от 46лв/кг на 23лв/кг...
Странни цени за неща с изтичащ в същия или на следващия ден срок.
И най-прекрасните да са били, просто подхвърлят ли ги веднъж в кочинката такива цени са неприложими, ама може и някой да се излъже.

Dolce, сетих се да погледна другата 3-слоя/ 200 къса т.х. на К, за която ти каза, че е по-хубава.
Вярно по-добре изглежда, ама рулото излиза 1.10лв (10бр за 10,99).
Пускат ли я и нея на промо, че иначе доста скъпа спрямо другата ми се вижда?

# 18
  • Мнения: 27 735
Зависи...Вече някои неща наистина са по-евтини (или по-качествени за същата цена) и по квартални или специализирани магазини. Изключвам магазинчетата тип бутикови, разбира се, както и магазинчетата с по-големи надценки.
Скрит текст:
Маслини по 4,80 и 5 лв в квартален супер (не ми таксуват и по 20 ст. за кутия/пликче), приемлива цена за кг на изварата и др.; в плод-зеленчука има находки; в магазинче за млечни продукти до нас има доста изгодни изрезки от кашкавал, олио по 3,49 лв без промоция, извара, маслини, варива и т.н.; в друго магазинче пък има 10 ролки тоалетна хартия за 4,50 лв (изглеждат ок ролките, не са рехави); тези дни разбрах къде в квартала идва бусче с мляко и млечни (мляко за около 2 лв/л, кисело мляко за около 3 лв/кг)- ами, мисля да ги пробвам, още повече, ако най-евтиното прясно мляко в Кауфланд стане наистина по 2,99 лв! Днес беше при нас все още по 2,49 лв 3,5%...
Между другото, голямата ролки с кухненска хартия в Кауфланд вече е с цена около 7,50 лв!🤪 От злато ли ги правят тези хартии?! Да си ги използват...
Като смятам...когато прясното мляко го купувах по 1,59 лв, купувах прясно мляко почти всеки ден. Сега, при цена 2,49 лв, купувам прясно мляко един или два пъти седмично, а понякога и по седмица или повече не купувам. Като го направят по 2,99 лв, направо го бойкотирам и купувам от друго място! Изводът? Парите, които бих дала за мляко, ще ги дам за друго, а вероятно и ще ги похарча в друг магазин...😉
Alllllimei, октомври мисля беше на "промоция"- редовна цена 8,99 лв тогава, с намалението беше по 8,55 лв. За мен е изгодна и на настоящата цена и икономична, късовете са доста (а дъщеря ми въобще не я пести).😄 Четирипластовата, 8 ролки по 160 къса за 7,99 лв, също е доста хубава. И двете хартии, като ги приравниш спрямо броя късове към масовите ролки на другите марки- между 130 и 150 къса са най-често- са ок. В Лидъл гледах днес някаква, 10 ролки по 250 къса за около 10 лева. Пишеше 1 парче=1,00 лв.😅 Видя ми се обаче по-тънка, иначе сякаш не е рехаво навита...
"Върхът" на смешните намаления при нас днес беше малката лазаня- намалена с цели 4%, т.е. от 4,99 лв на 4,79 лв- с 20 ст.!😆

Последна редакция: сб, 11 фев 2023, 22:12 от dolce miele

# 19
  • Мнения: 589
Основният пазар се завъртя към квартални и специализирани магазини.
През 50 годишният си живот не съм виждал квартален магазин с по-ниски цени от хипермаркет. Наистина България продължава да е държавата на абсурдите
Аз си мислех, че само около нас няма евтини квартални магазини!

# 20
  • Мнения: 5 108
При нас в кварталните магазини винаги е било по- евтини.Олио без промоция, редовна цена 3 лева.

# 21
  • Мнения: 940
Аз работя в малък квартален магазин.  Ами....цените на някои артикули са по-ниски от Кауфланд или други вериги. От понеделник сметаната на Лактоком е на цена 4,69 лв. При нас целогодишно без промоция цената е 4,65 лв. Безалкохолна напитка Аспасия е с цена 1,90 лв.Засичала съм и промоционална цена на кроасани 7days от 1,60 лв., а при нас цената е такава без промоция.

# 22
  • Сливен
  • Мнения: 4 065
Вчера заредих от магазин на производител сирене 12лв/кг,кашкавал 16.50лв/кг,масло 17,80лв/кг.Продуктите им са много хубави,но няма да ги видите в големите вериги.Месо от няколко години купувам от месарски магазин.
За яйцата и киселото мляко следя за промоции.
Цените наистина са безумни.

# 23
  • Мнения: 54 729
От 30 години не ползвам квартални магазини, те около нас повечето фалираха. Сега да тръгна да проучвам наличните, няма как да стане. Времето ми е лимитиращ фактор. Не мога да обикалям. Достатъчни ми са К, Лидл и Т маркет.
Долче, благодаря. Ще погледна, но засега съм доста заредена с дезодоранти. Последно от ДМ купувах Балеа, по 2.49.

# 24
  • Мнения: 4 200
При нас има квартално магазинче, в което има продукти, които ги няма в големите магазини. Дано издържат, тъй като са много близко до Лидл. Цените им са по-ниски от супермаркетите за някои неща.

# 25
  • shumen
  • Мнения: 18 170
В квартално магазинче намерих Кисело мляко и хляб,а и други продукти на по-ниски цени.
Другата седмица от К земелки,зелен боб,сухи пасти,вафли.

# 26
  • Мнения: 1 755
Аз също преориентирах пазаруването си и установих,че давам значително по-малко пари  Млечни зареждаме от фирмен магазин на мандра в близост до нашия град. Овчето сирене е 17 лв например, кашкавал 22 лв., месо пак от фирмен магазин на ферма, там предлагат и техни колбаси  От местна верига магазин за хранителни стоки варива, брашно  От зеленчуков магазин вчера банани за 2.70, червена превъзходна ябълки за 1.40 . Във веригите от известно време поне 5 пъти ни е намалял оборота,  а за качеството на храната не говоря.

# 27
  • Мнения: 20 214
Е дайте ги тези производители, да ги пробваме и ние, само са не са Ракево, Вършец, на Алдомировци, на Драготинци и една мандра Годечко, само боклуци съм взимала от тях.
Във фейсбук гледам Мандра Юндола, ето какви са цените:

# 28
  • Мнения: 54 729
Много съм улеснена, че от млечните продукти купувам само масло. Другите съм ги изключила от 8 години.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт