Защо искате деца ?

  • 58 345
  • 2 566
  •   1
Отговори
# 1 065
  • Мнения: 19 227
Само веднъж съм изкарала година майчинство. Може би затова по-различно гледам на нещата. За 3 години аз щях да взема жълта книжка.

Абе, има нещо такова. Около мен всички, които се решават на повече деца, все някоя баба им помага, особено при първото, когато е най-шоково, бавачки, на ясла са от възможно най-рано ..

# 1 066
  • Мнения: 6 813
А при нас хем бабите далеч, хем още не са пенсионерки. Не мога да кажа, че ми е трудно, защото и мъжът ми си е на място, ама за второ дете съм твърдо НЕ.

# 1 067
  • Мнения: 14 461
Явно съм друг тип,супер ми е било майчинството и сама си се справях.Може би ми помогна и това,че си работех и хоум офис .

# 1 068
  • France
  • Мнения: 13 072
Доколкото си спомням с теб сме колежки. Представи си 3 години да не пипнеш компютър
 Запазих се правейки гратис разни неща за приятели. Но не е същото.

# 1 069
  • Мнения: 691
Периодът на майчинството е едно, тогава майката си е по-"вързана". Но ще видите като са в градинския период и говорят, и обясняват, и научават неща и имат вече някаква самостоятелност, как тогава ти се иска времето да поспре и все така да можеш да си го водиш за ръчичка...

# 1 070
  • Мнения: 2 268
... как тогава ти се иска времето да поспре и все така да можеш да си го водиш за ръчичка...
Или мечтаеш да се събудиш, и вече да е на двайсет и две.

# 1 071
  • Мнения: 41 678
Обикновено човек мечтае за това, което няма. Как ми се иска да има кого да водя за ръчичка ако знаеш...

# 1 072
  • Мнения: 3 159
2 часът е и съм дежурна по следене на температура. Малкия е болен с ужасен коремен вирус, който аз донесох и разпространих /май хваща и ММ/. Та имам време да си пиша дълъг пост тук, ако искате четете.

Скрит текст:
В днешно време по често жените раждат по късно. Те могат да имат представа какъв е живота без дете, но и какъв е с дете. Могат да видят как се справят другите и да преценят. Опциите за защита от бременност са много и най разнообразни. Жената може да прецени дали наистина иска да стане майка и какво ще и коства това. И пак не може да се прецени на 100%, защото общественото настроение е, че децата са чудо, щастие и безкрайна любов. Никой разбира се няма да говори за болката, която изпитах, докато детето ми беше с треска от температура, защото аз съм го причинила, макар и без въобще да искам и несъзнателно. Затова казах, че една осъзната жена /не само жената, а също и мъжа/, трябва да е сигурен на 100%, че иска дете и е готов да мине през всичко. Защото дори най малката капчица съмнение, се превръща в огромно блато, когато трудностите дойдат. Твърде често съм затъвала в това блато и много други жени са били, много повече от колкото ще си признаят.
И не че няма щастие и хубави моменти, просто понякога трудното е толкова много, че поне за миг си представяш - "а можеше сега...". Ама мърдане няма и продължаваш напред до следващия хубав и следващия лош момент.
Радвам се, че и за други първите години са били по трудни. За мен 2-те години майчинство бяха най гадния ми период в живота. Не искам да чувам за бебе. Лошото, е че тези 2 години сякаш нямат край. Вечно е болен или отсъства от ясла поради други причини и все си е в къщи. Съответно и аз. А когато е болен и отегчен и времето е лошо е адът на земята /днес след като бях стъпкана и смачкана, реши, че е забавно да ме удря със самолет, добре че беше плюшен, а аз се разплаках/.
Тези приказки, че с бебе/малко дете можеш да правиш всичко не ги вярвам. Едно семейство ми го даваха за пример - отишли на палатка с бебе. Хубаво, ама защо само 1 път? Аааа, то май не било толкова лесно и приятно и се отказали. Интересен е и примера за семейство с поотраснало дете. Оставили детето на бабите, майката на екскурзия, бащата за риба. То и това никой не ти казва, че се отчуждаваш от партньора - малко или много. Не че хората го искат, просто се случва. Понякога ми се иска да поговоря с ММ, но единственото, което се е случило в живота ми днес е, че тоддлъра се е наакал 4 пъти в гащите и е спал час и 40 мин след обяд. И това му го казвам за 3-ти път тази вечер.
И детето ми е искано и правено с мерак. И пак прекалено често съм затънала в "а можеше сега...". Много по често отколкото ще си призная...
п.п. Радвам се, когато другите майки споделят, че пътя не е само цветя и рози. Необходимо си е...

Ох, обожавам да го водя за ръчичка. Тъкмо попривикна.

# 1 073
  • Мнения: 2 788
Едва, когато имаш деца, започваш да разбираш хората, които не искат деца.
Мантрата колко е прекрасно майчинството е за тези, които са си в нея, реалността за всеки е различна.
Лично аз не искам деца.

# 1 074
  • Мнения: 3 906
Отдавна живеем в общество, в което да нямаш деца не е драма.
И затова не разбирам постоянното заявяване, че някой не иска деца.
Това му звучи по-скоро като опит да убедиш сам себе си, че не си сбъркал.
Реално е по-добре хоре, които живеят само за себе си и могат да се съсредоточат само за неща, които касаят тяхното житие и удоволствие да нямат деца. Ще е мъка и за двете страни.
Не е нужно да има деца, които цял живот да отработват травми.

# 1 075
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Естествено, че жените могат да имат различни реакции спрямо децата. Например - има дете/деца и е щастлива, че го има; - има дете/деца и е нещастна, че го има; - няма дете/деца и щастлива, че го няма; няма дете/деца и е нещастна, че няма. И да речем претендирането да си в някоя от тези категории, когато си в другата. Всичко това според мен са валидни реакции и са напълно възможни.
Аз по принцип съм щастлива с избора си да имам деца, но не мога да кажа, че съм винаги и на 100% . Има моменти, когато съм им ядосана, когато чувствам ограничения. И това при условие, че имам тийнейджъри и голяма част от свободата почва да се връща, като например да отидем за уикенд сами с баща им някъде. Но за мен идеята, че след като децата пораснат ще можеш да се върнеш към предишния си живот е смешна и лъжлива. Ще се върна, ама друг път. Тогава бях на 25, сега ще съм близо до 50, когато изкласи най-малкия.

# 1 076
  • Мнения: 206
Янтра с деца и мъж единственото удоволствие е пълненето на чушки и надеждата да имаш кротък и спокоен мъж и разбрани комшии- да не правят проблеми за и от всичко.

В панелка, наблъскани като сардини, една жена няма много опции за тишина и спокойствие

# 1 077
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
?!?! Не си прав и говориш глупости.

# 1 078
  • София
  • Мнения: 12 641
Янтра с деца и мъж единственото удоволствие е пълненето на чушки и надеждата да имаш кроттък мъж и разбрани комшии.

В панелка, наблъскани като сардини, една жена няма много опции за тишина и спокойствие
Е, тия деца да не са вечно на 3. Растат и става по-тихо.
Но е права Янтра, нула шанс животът ти да е като преди, защото остаряваме.

# 1 079
  • France
  • Мнения: 13 072
Милата Чичи Hug и аз тази нощ дежурях и мих дупето на 3 годишния.
В един момент става по-леко, защото предишният живот остава все по-далеч назад и все по-мъглив и преставаме да си задаваме въпроса "а можеше сега..."
И аз искам да държа някого за ръчичка. Обикновено единия бяга напред, аз крещя по средата, а другия се мота назад.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт