👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 21 719
  • 736
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 624
Благодаря ви, момичета! 🤗
Надявам се да видим ефект от капките в идните дни, че както си беше спокоен изведнъж се започнаха коликите и плаче доста често и продължително. Не се успокоява нито от гушкане, нито от разходки с количката.. 😪
Ние също сме на АМ, а педиатърката не ни изписа пробиотик, идната седмица ще я попитам, защото чета, че и вие давате, както и витамин Д, пък тя нищо не спомена за това и аз като пълна невежа не знаех дори…

# 61
  • Мнения: 389
Пробвайте поза корем в корем, при нас действаше с предното детенце. Както и топла вана също го успокояваше. Въобще положението "ще мине", аз имам ужасни спомени от предните колики и просто се моля да не ни хващат.

# 62
  • Мнения: 241
При нас за момента няма колики. Има моменти, в които се напъва по-сериозно и започва да пъшка, но нищо страшно. Аз пия Омнибиотик Панда и внимавам пак с диетата (без зелени салати и бобови).
С първото коликите не минаха от капки. Тогава баща и правеше позата "тигър на клон", правех масажи, слагахме пликчета от кърма пълни с топла вода на корема и ги залепвахме с тиксо. В тежките моменти спеше по корем върху мен. А давах и чай от копър.
Аз да питам за пъпчетата. Неговия още не е паднал, 11 дена. Слагаме само спирт за момента.

# 63
  • Мнения: 99
Ние сме на инфакол и линекс, добре ни се отразява.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 056
Благодаря ви, момичета! 🤗
Надявам се да видим ефект от капките в идните дни, че както си беше спокоен изведнъж се започнаха коликите и плаче доста често и продължително. Не се успокоява нито от гушкане, нито от разходки с количката.. 😪
Ние също сме на АМ, а педиатърката не ни изписа пробиотик, идната седмица ще я попитам, защото чета, че и вие давате, както и витамин Д, пък тя нищо не спомена за това и аз като пълна невежа не знаех дори…
На нас от Токуда ни казаха витамин Д след 20тия ден на бебето. Там изписаха Вигантол, но личната каза Ойлсен е по-добър при бебета и започнахме него точно от 21вия ден Simple Smile така че питайте педиатъра, няма за къде да се бърза.
Повечето използват Биогая като пробиотик, на нас личната ни каза че омнибиотик панда е по добър, но на този етап не мога да преценя дали си струва 65лв 😀

# 65
  • Мнения: 531
Момичета, защо давате пробиотик?

# 66
  • Мнения: 2 131
Аз също давам абоколикен и биогая. Редувам, понеже отворихме и двете. Тези ползвахме и с баткото, както и био амика. Засега положението е поносимо, дано изкара коликите като батко си.

На нас педиатърката ни каза като отидем на преглед на 1 месец , тогава ще изпише вит.Д и вит.К. За пъпчето ни каза, че пада до около 15тия ден и ни изписа спирт и пудра.
Неговото падна като беше на 9 дни. На големия на 5тия ден.

Аз да ви кажа какво нещо ме учуди - бебето се обърна само от гръб на корем. Това нещо баткото го направи напред във времето, не си спомням на колко месеца точно... Но бебе на 10 дни да се обърне само никога не съм вярвала, че ще видя. Та, внимавайте

Последна редакция: пт, 18 авг 2023, 16:45 от Jupiter sea

# 67
  • Мнения: 428
Дами, здравейте! 🌸 Да се включа и аз в тази тема най-сетне. Днес правим една седмица от както се е родил и не мога да ви опиша колко много мляко тече от гърдите ми - тече като чешма (при моята майка е било по същия начин). На ден се цедя с помпа 2-3 пъти + че храня и бебето. Не знам дали ще ми повярвате ама на ден изкарвам около 400-500 мл. 😳 фризера се пълни с пакети. Дано да имам възможността да ги използвам 😊
За колики все още нямаме - спокойни сме 😇
За пъпчето тук в Германия ни казаха, че докато не падне и изсъхне напълно не го бутаме, не къпем бебето, не използваме спирт, нищо. Вчера падна пъпчето само 6 ден.
Витамин Д ни казаха от 10-ти ден ще даваме 😊
Общо взето е това май..

# 68
  • Мнения: 2 131
Xelly7, аз съм същата като теб относно млякото... Направо вече няма място във фризера. Дано да се регулира скоро..

Да ви питам как сте с лохиите?При мен са малко, но има дни без нищо, има дни със зацапвания, има моменти с повечко.

# 69
  • Мнения: 624
Аз съм 23 дни след раждане и имам някакви леки следи като от последен ден цикъл. Надявам се да е знак, че приключват скоро, че ми омръзна да ходя с превръзки в тази жега. Като цяло и при мен беше на приливи и отливи, но очаквах доста повече кървене.

Чудесно е, че кърмите. Тези, които сме на АМ го усещаме по джоба с 25лв кутията, която заминава за дни. 😅

Пъпчето при нас падна още в болницата, там ми казаха да го почиствам със спирт, но там беше с потупващо движение с памуче върху пъпа, а педиатърката ми показа със завъртане около, не баш върху него и така изсъхна остатъчето много по-бързо.

# 70
  • Мнения: 702
Аз бях така с кърмата с първите две деца. Сега обаче едва капе и се притеснявам, че бебето гладува.

# 71
  • Мнения: 234
По колко мл АМ пият на хранене бебчетата ви?

# 72
  • Мнения: 99
Как се справяте с жегата, мами? Включвате ли климатик и на колко градуса?

# 73
  • Мнения: 389
Вкъщи е на 24-5 градуса в съседната стая, иначе мога да изкукуригам + безсънието, топлите вълни иии мога да отида до лудницата, ако е жега вкъщи 😂

# 74
  • Мнения: 99
Вкъщи е 27градуса, не се търпи и незная, какво да го правя малкия на 2 седмици. Страх ме е от течение и от климатик…. И без друго нослето май е запушено, капвам физиологичен разтвор, дано има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт