👣 Августови бебета 2023 🤱

  • 21 851
  • 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 716
По колко мл АМ пият на хранене бебчетата ви?
90мл. Но, зависи и колко кг се е родило бебето. Всяка седмица качвам с 10мл.

# 76
  • Мнения: 433
Наскоро докато се ровех и аз намерих тази снимка тук, но в др тема - дано е вярна информацията и ви бъде полезна:

# 77
  • Мнения: 127
Tова е схемата от 1 АГ Света София.
Наскоро докато се ровех и аз намерих тази снимка тук, но в др тема - дано е вярна информацията и ви бъде полезна:

# 78
  • Мнения: 99
Някоя мама да се е сблъсквала със запек на бебчето и как се оправихте?

# 79
  • Мнения: 390
От кога е запека и как се храни бебето?

# 80
  • Мнения: 533
От вчера сме си вкъщи. Родих на 17.08. Градусите са 23-24на климатик навсякъде.
За кърменето-кърмя на поискване,  без вода, имам много кърма, но гледам да не цедя. Колкото повече цедите, толкова повече произвеждат и скоро няма да ги регулирате.

# 81
  • Мнения: 321
Тъй като още нямам кърма, и от днес ще се мъча с помпа вкъщи, но и днес бебчо ще бъде на АМ, на всяка кутия ли пише на какъв принцип се дава, кога се увеличава количеството или?

# 82
  • Мнения: 643
При нас 3та седмица сме и даваме 90мл, водичка пие 1-2пъти на ден, но малко. Милилитрите ги увеличавахме с по 10мл, но не точно както е описано в прикачената снимка, защото нашето бебче се роди 2600 и не можеше да поеме такова количество мляко. Дори и сега не винаги си изяжда всичко, или пък понякога леко връща от млякото.
Температурата е 25 градуса в стаята д климатика и сме оставили отворена вратата, за да се охлажда и спалнята, където е бебето. Той стои леко облечен, защото е по-топло там, но пък не ми се пуска климатик в същата стая, за да не се простуди.
Понякога забелязах, че прави нещо като пъркане от нослето като се храни, притесних се да не е настинал. Писах на личната, но още нямам отговор. Иначе като не се храни не съм чувала подобно хриптене.🙄

Относно запека - на мен ми казаха, че трябва да има поне ден без акане, а имало деца, които не акат и по 2 дни и не било запек. Ако сте на АМ, може да питате педиатъра за смяна на млякото или да давате добавка. Знам и за вкарване на термометър в дупето, но това от баби, не от специалист, така че не мога да гарантирам достоверност..

# 83
  • Мнения: 240
#Nomadgirl а по колко храненето има за деня и има ли ядене през нощта  ? При нас от две седмици сме на 60мл, не иска повече. Яде на около 3-4 часа има и две хранения през нощта. Това нормално ли е?

Последна редакция: пн, 21 авг 2023, 11:54 от Mikin95

# 84
  • Мнения: 643
Да, и при нас е на толкова. Само в болницата спазвах стриктно часовете, вкъщи обаче не огладняваше на 3ч и като го мъчех по часове много пъти оставаше млякото недоизядено. Сега го правя понякога на 3, друг път на 4ч. Вечер имаме винаги две хранения - едното в диапазона 1-2ч, а другото 4-5:30ч.
Дори и сега ми се случва понякога на едно от двете вечерни да не си изяде всичко и да остане мляко, не насилвам да го прави, защото понякога пък е повръщало от това, че му идва в повече. На прегледа си наддаваше добре и не съм притеснена от теглото. Бяха го изтеглили 2450 на изписването и след седмица вече беше 2850. Тогава пиеше по 60мл. Важното е да има добре напишани памперси и поне по 1 изхождане, при нас са повече. 😊

# 85
  • Мнения: 240
А колко време след като е направено адаптираното мляко може да стои на стайна температура и след това да се употреби?

# 86
  • Мнения: 283
А на 23-24 градуса с какво обличате бебенцето? 😊

От вчера сме си вкъщи. Родих на 17.08. Градусите са 23-24на климатик навсякъде.
За кърменето-кърмя на поискване,  без вода, имам много кърма, но гледам да не цедя. Колкото повече цедите, толкова повече произвеждат и скоро няма да ги регулирате.

# 87
  • Мнения: 99
Това с хриптенето на нослето го има и при нас, доста съм се притеснила да не е настинал…..

# 88
  • Мнения: 533
А на 23-24 градуса с какво обличате бебенцето? 😊

От вчера сме си вкъщи. Родих на 17.08. Градусите са 23-24на климатик навсякъде.
За кърменето-кърмя на поискване,  без вода, имам много кърма, но гледам да не цедя. Колкото повече цедите, толкова повече произвеждат и скоро няма да ги регулирате.
В момента е с дълъг ръкав гащеризон, защото в стаята в болницата на другото момиче й беше студено и стояхме на 28° на климатика и смятам  преходът да стане за няколко дни. Когато спи й слагма муселинова пеленка. Но утре или вдругиден ще минем на къс ръкав.

# 89
  • Мнения: 433
Аз ако не цедя след всяко ядене, до следващото вече гърдите ми са станали 3 пъти по-големи, кръгли и твърди и си текат сами от напрежението + стават като топки без никакво зърно и бебчо няма как да засучи и се започва с рев и давене.. заради това се цедя и вече се напълни фризера за една седмица 😩🤷🏻♀😃
От вчера сме си вкъщи. Родих на 17.08. Градусите са 23-24на климатик навсякъде.
За кърменето-кърмя на поискване,  без вода, имам много кърма, но гледам да не цедя. Колкото повече цедите, толкова повече произвеждат и скоро няма да ги регулирате.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт